Norwayhijab-707300
6.9.2016
Kategorie: Multikulturní soužití

Norsko: Kadeřnice odmítla obsloužit muslimku v hidžábu. Hrozí jí vězení

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (36 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
Sdílejte článek:

LIZZIE STROMME

Kadeřnice, která ze salónu v Bryne v jihozápadním Norsku vyhodila ženu zahalenou do hidžábu, teď čelí trestu odnětí svobody na půl roku.

Podnikatelka Merete Hodne stane tento týden před soudem na základě incidentu, který se stal už v říjnu loňského roku. Tehdy 23 letá muslimka Malika Bayan přišla do jejího salonu a zeptala se, kolik by  stálo obarvit vlasy. Hodne jí údajně řekla, aby okamžitě odešla. 

47 letá kadeřnice nicméně popírá, že se jednalo o náboženský konflikt a tvrdí, že za vším je “politické pozadí”. Pro televizní stanici TV2 uvedla: “Pro mě je hidžáb totalitní symbol náboženství, které tvrdí, že bych já měla zemřít a proto je pro mě nemožné poskytovat služby ženám, které jej nosí.”

Podle ní je diskriminační, aby kvůli tomu, že je její zákaznice v hidžábu, musela vyhodit ostatní zákazníky. A to jenom proto, že muslimská žena nesmí cizím mužům ukazovat odhalené vlasy. Její kadeřnicky salon totiž navštěvují i muži. Současně na svém Facebooku uvedla, že odmítla obsloužit další dvě muslimky. “Kdo bude rozhodovat o tom, koho obsloužím? Zákon? Ne, já. Snad máme pořád svobodu projevu?”

Kadeřnici byla policií původně uložena pokuta ve výši 800 liber, ale tu odmítla zaplatit s tvrzením, že je aktivistka, která léta bojuje pro “mohamedánům v Evropě”. Nyní tedy byla obviněna z diskriminace 24 leté muslimky.  

Kadeřnice už také řekla, že pokud bude norským soudem odsouzena, obrátí se k Evropskému soudu pro lidská práva. Hodne tvrdí, že “odmítá do dveří vpustit zlo, kterým je islámská ideologie a mohamedánství. A hidžáb jsou symboly této ideologie, stejně jako svastika je symbolem pro nacismus.”

“Celý svůj život jsem věnovala boji proti islámské ideologii, ale nejsem rasista. Jsem politická aktivistka v boji proti mohamedánství v Evropě.” 

Muslimská zákaznice má ale jiný názor: “Bylo to pro velmi urážlivé. A je znepokojující, že se ve svobodné zemi zachází s lidmi tímto způsobem. Norsko je moje země. Ona sice říká, že islám ženy utlačuje, ale v tuto chvíli utlačuje ona mě.”

Zdroj: express.co.uk

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc srpen 2018: *****

Jan Procházka 500,- Kč, Věra Vladyková 290,- Kč, Martin Ondráček 200,- Kč, Martin Pavlíček 1000,- Kč, Helena Novotná 200,- Kč, Eco Bau 500,- Kč, MUDr. Štefan Ridzoň 200,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, MUDr. Ilja Baudyš 1000,- Kč, Vlastimil Kornas 333,- Kč

Celkem za měsíc: 4 273,00 Kč
Vybráno 12.21%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Redakce
Sledujte PP
Sdílejte článek:
politicon-banner
59 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.