pravice
8.2.2020
Kategorie: Společnost

Normální se (konečně!) derou za potlesku národa do předních řad

Loading...
Sdílejte článek:

JANA ZWYRTEK HAMPLOVÁ

Začnu od konce. Pikora, Xaver a Lipovská jdou dál. Hovořím o užším výběru kandidátů do rady ČT. A lidé tleskají. Možná by netleskali tak hlasitě, nebýt až hysterických útoků na tato jména z řad tzv. demokratů, jež ovšem uznávají demokracii jen tehdy, je-li všechno po jejich. Snaha předem vyřadit tato jména ze hry byla už tak trapná, že to zvedalo ze židle i ty, kteří se jinak o politiku v podstatě nezajímají. A nejen to – kavárenští tentokrát tvrdě narazili – nejen na lidi v celé ČR, ale hlavně na inteligenci a nadhled všech tří jmenovaných.

Xaver si šel s hrdým čelem pro Zlatý citron, a stal se hrdinou dne. Lipovská, ta mladá, od pohledu skromná holka, co se údajně kamarádí s nesprávnými lidmi, se na útočníky jen plaše usmála a předvedla, že je strčí svým přehledem, klidem a nadhledem do kapsy. Pikora, kterému se nestyděli vyčíst aktivity manželky, populární Markéty Šichtařové, si tazatele s pobavením a sebevědomím skvělého ekonoma a otce šesti dětí namazal na chleba.

Tak to bychom měli.

A můžeme pokračovat.

Ministerstvo vnitro vzkázalo v tomto týdnu hejtmanu Čunkovi, že si nemůže dělat, co chce. Třeba tajit důležité body programu do poslední minuty. Dobrým signálem jsou dva momenty – že na vnitro přišla dvacítka podnětů, tedy že podobný styl nenechal v klidu hodně lidí (za všechny připomeňme radní města Kroměříž, kteří protestovali proti praktikám „svého“ hejtmana jako jedni z prvních), a pak to, že tentokrát se názor ministerstva setkal se všeobecným palcem nahoru. Okamžiky, kdy se veřejné mínění shodne s dozorujícím ministerstvem vnitra, jsou vzácné, a jsou důkazem, že se „něco opravdu děje.“

“Chvilkaři” v regionech narážejí. Jednak na nezájem lidí, jednak na čím dál více rojící se články o dvojím financování, kdy jeden jejich účet je veřejný, a druhý tajný. Podporu ztrácí mimo jiné právě pro ty dvojí účty – mnozí, kteří by šli ještě včera demonstrovat, nebo alespoň jít se na ně “kouknout”, dnes váhají. Máme podporovat mladé, kteří si z demonstrací udělali živnost, nestudují, nepracují, a s ničím mimo kritiky nepřicházejí? Tedy boom chvilek je patrně pryč, protože si všichni uvědomují, že je třeba začít nejen bořit, ale také tvořit – a zní to čím dál víc.

A jdeme dál – Ester Ledecká. Nenechává si diktovat Svazem lyžařů České republiky, a v listopadu minulého roku neustoupila, ani když svaz vyhrožoval zastavením financování a zablokováním přihlášek na závody. Nedá se, a ještě se u toho usmívá. A na čí straně je český národ? Na straně odvahy, sebevědomí a skvělých výsledků reprezentujících naši zemi. To vše dává Ester do ruky zbraně, které začínají být účinné. Opět tedy někdo, kdo dokáže bouchnout do stolu, a říct – takhle, pánové, prostě ne.

Loni se mohl strhat porevolučně zoufale neúspěšný Hutka, aby pošpinil památku Karla Gotta. Ubožák, který si nepovšiml, že Karel Gott plnil haly a sbíral České slavíky i třicet let po revoluci, dostal od českého národa takovou facku v podobě desetitisíců lidí ve frontách na rozloučení s milovaným Karlem, že být jím, zalezu a už nikdy nevystrkuji nos. Protože na rozdíl od Hutky plného nenávisti má normální český člověk srdce a rozum. Tedy opět vítězství normálnosti.

A povšimli jste si, že u Jaroslava Kuberu bylo pro voliče podstatné to, jaký byl, než za jakou stranu byl? V těch smutných dnech, kdy nás náhle opustil, lidé skloňovali jeho jméno, a skloňovali by ho stejně uznale a s projevovanou lítostí k jeho odchodu, i kdyby byl zvolen do Senátu na Sněhurku a sedm trpaslíků. Tak jim byl, jako jeden z mála politiků, blízký jako člověk. Svým vtipem, skromností, nadhledem, klidem… Jediné, co zůstalo normálním lidem nevysvětleno, je, proč ODS nestavěla na lidech, jako byl on. Ale tato otázka už zůstane nezodpovězena…

A pak mne slova o důležitosti vlivu chytrých a normálních lidí napadala při nedávné autogramiádě Radima Uzla a Daniely Kovářové v Ostravě. Pokud lékař s řadou akademických titulů a nezměřitelného profesního renomé dokáže vtipkovat na téma „ozdobných tukových polštářků“, a prezidentka Unie rodinných advokátů a bývalá ministryně spravedlnosti hovořit otevřeně o sexu v různých etapách života, a plný sál jim nadšeně tleská, lze si oddychnout – že náš svět je ještě v pořádku.

Je to prostě na nás. Dokážeme-li se za tyto normální lidi se zdravým rozumem a odvahou a vtipem a nadhledem postavit, zatleskat jim, vyjádřit podporu, fandit jim… mohou všichni z kaváren prskat, vztekat se a vymýšlet více či méně trapné důvody, proč by to mělo být jinak – a budou bezmocní.

Takže rada jedním slovem – nemlčme.

Naše hlasy umí mnoho, když je jich mnoho – pak jsou totiž opravdu hodně slyšet.

 

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc únor 2020: *****

Vladislav Vydra 100,- Kč, František Šmíd 600,- Kč, Petr Koubský 500,- Kč, Jiří Nováček 200,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, ing. Jan Dvořák 400,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Roman Foff 500,- Kč, Jiří Sieja 200,- Kč, Marek Janičko 200,- Kč, Zdeněk Palička 500,- Kč, Roman Dubravský 500,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Ladislav Adamec 100,- Kč, Nezn. dárce 222,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Martin Vavrinka 100,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Miloš Kořínek 100,- Kč, Miloslav Konopiský 200,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, Vlastimil Kornas 666,- Kč, Květa Sekyrová 200,- Kč, Pavel Janeček 200,- Kč, Milan Tahovský 1000,- Kč, Pavel Šána 107,- Kč, Tomáš Klikar 1000,- Kč, ing. Jiří Lechner 800,- Kč, MUDr. Iva Niemcová 100,- Kč, Milan Černý 500,- Kč, Josef Malý 250,- Kč, MUDr. Jiří Roh 1000,- Kč, Libor Heidler 200,- Kč, Mario Valent 484,78 Kč (20 eur), Karel Kubela 50,- Kč, Marie Kouklíková 500,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, Pavel Jurášek 200,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Michal Škurek 100,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Ivana Benová 108,- Kč, Martina Kosková 500,- Kč, Zuzana Karlová 200,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Ondřej Svatoň 50,- Kč, Richard Kovaříček 200,- Kč, Martin Svoboda 100,- Kč, Martin Reiser 200,- Kč, Jiří Novák 200,- Kč, Milena Trulley 333,- Kč, Zdeňka Jindrová 50,- Kč, Aleš Votruba 250,- Kč, Pavel Kosmata 200,- Kč, Jan Horáček 500,- Kč, Nezn. dárce 0,01 BTC, Eduard Ezer 500,- Kč, ing. Ivan Svoboda 500,- Kč


Celkem za měsíc: 18 770,78 Kč
Vybráno 53.62%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.

Po blokaci Pravého prostoru můžete sledovat novou stránku PP na facebooku.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 2 824 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (45 votes, average: 4,82 out of 5)
Loading...
loading...
Loading...
99 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.