BURESBABISFILIPHAMACEK
19.1.2021
Kategorie: Politika

Normalizace v roce 2021

Sdílejte článek:

SOUKROMNÍCI

Nepřipomíná Vám to a mnoha dalším lidem něco, co jsme již jedou prožili, konkrétně období normalizace v 70-tých letech minulého století? V modernizované podobě, ale s hořkou příchutí?


Premiérem je soudně uznaný stbák. Vláda je podporována a, dá se říci v koalici s, KSČM, pokračovatelkou KSČ. Na ministerské pozice, vyšší místa, ředitele státních institucí jsou dosazování „odborníci“ jejichž prioritní kvalifikací je členství v Hnutí ANO, nebo minimálně nejvyšší možná loajalita bez vlastního názoru, ale maximální oddanost premiérovi a jeho osobnímu prospěchu. Ti jsou potom prezentováni jako „za ANO“. Na státní vyznamenání, udělovaná prezidentem, o jehož zdravotní i duševní schopnosti vykonávat presidentský mandát pochybuje značná (řekl bych více než 60%) část veřejnosti, jsou navrhováni lidé či spíše loutky plnící jen své povinnosti, a hlavně plnící premiérovy požadavky a úkoly, které nám potom tento velký vůdce může prezentovat jako výsledky své vynikající práce. To na rozdíl od skutečných a nelichotivých výsledků, které na nás dopadají. Stačí si připomenout deficitní rozpočty ČR a jejich dopad pro budoucnost, výsledky v letech této vlády v době prosperity, investice a jejich realizace m.j. ve výstavbě dálnic, digitalizace a odbyrokratizování státní správy a v poslední době chaotické, nesystémové nezvládání pandemie. To vidíme stále zřetelně a v jasných konturách, když se podíváme na zajištění ochranných prostředků, chaos a nesmyslnost v jednotlivých krocích podnikaných vládou, neexistující očkovací strategii, kterou, pokud jde o občany řeší úspěšně jednotlivé kraje a na vládu se raději nespoléhají, a nakonec ve velkohubě premiérem vychvalovaném, ale s celou řadou výpadků a nefunkčností se potýkajícím systému očkování. A to včetně nezajištění prostředků pro očkování jako stříkaček a jehel.

Dalším výsledkem činnosti premiéra, vlády a „odborníků“ je normalizačnímu období odpovídající zcela cílená likvidace soukromého podnikání v České republice. Nesmyslné, a nevěrohodnými důkazy rádoby obhajované, omezování nejrůznějších oblastí soukromého podnikání. Menší a malé obchody soukromníků jsou uzavírány, zatímco velké řetězce zůstávají otevřené, vždyť ve velkém odebírají a prodávají produkty premiérem (ne)vlastněného Agrofertu. Květinářství, kde (ne)premiérův Agrofert podniká, mohou být otevřená, narozdíl od prodejen dětského oblečení a obuvi.

Tyto menší a malé obchody by jistě zajistili potřebná hygienická opatření zodpovědněji než plné hypermarkety. Data o virovém šíření v menších a malých provozovnách, a i restauracích, nejsou, nebo spíše nemají být veřejnosti známá. A jsou možné další a další příklady. Jsme oddanými a poslušnými ministry přesvědčováni o „velkolepých“ dotačních programech ale ne již o výsledcích dostupnosti a reálné možnosti obdržení těchto dotací a skutečné výši poskytnutí. Cíle jsou v tomto případě tři. Prvním je likvidace soukromého podnikání, pod zástěrkou „starostlivosti a vstřícnosti vlády“, druhým cílem je rozdělování společnosti a dehonestace soukromníků a živnostníků. A tím třetím je v nastávajícím období kupování si voličů a předvolební kampaň, kterou neplatí Hnutí ANO, vlastněné premiérem, ale my všichni. A v duchu populismu to vše je patřičně medializováno premiérem (ne)vlastněnými médii, nebo veřejnoprávními médií podléhajícími řízení jeho hnutím nominovanými a „většinově“ zvolenými zástupci v radách veřejnoprávních médií. Tak jak jsme v normalizačních rocích byli informováni Rudým právem, Mladou frontu, Zemědělskými novinami, Československou televizí apod. Stejně jako tato dříve, tak také výše uvedená média v současnosti uráží, napadají a jinak dehonestují ty osoby, a iniciativy občanů, které nesdílí názor premiéra, jeho ministrů a „odborníků“. Premiér a majitel hnutí ANO potom až vulgárně uráží lídry jiných politických stran při svých exhibicích ve Sněmovně, stejně jako při svých vystoupeních v médiích, kdy musí být pouze sám, nesmí mít oponenta. To i když mnohé jeho projevy připomínají proslulý projev soudruha Jakeše na Červeném Hrádku

A vrchol arogance moci, takové arogance, jaké jsme byli svědky za normalizace za podpory StB a „uvědomělých občanů“ donášejících orgánům VB, dnes policie, byl premiérův (agenta StB) apel v souvislosti s výročím činu Jana Palacha. Jak již bylo napsáno: Jeho „apel“ je proto třeba chápat jen jako posměšné „Koukněte, co si můžu dovolit“.

Nebuďme proto apatičtí, nepropadejme skepsi, skoncujme s pokusem o normalizaci naší společnosti. Buďme u nadcházejících voleb do Poslanecké sněmovny zodpovědnými a ne „uvědomělými“ občany, dejme zcela jasně najevo, že nechceme společnost ovládanou sebestředným oligarchou pouze k jeho osobnímu prospěchu na úkor téměř 70-ti procent obyvatel.

Pojďme proto v říjnových volbách jasně projevit, že normalizaci nechceme!

 

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc březen 2021: *****

Roman Dubravský 500,- Kč, ing. Jan Dvořák 500,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Anonym 555,- Kč, Miroslav Zatřepálek 100,- Kč, Peter Keklak 100,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Karel Klouček 500,- Kč, Mgr. Luděk Tesarčík 200,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Mirko Hampl 170,- Kč, Pavel Jurášek 100,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Marek Janicko 250,- Kč

Celkem za měsíc: 5 175,00 Kč
Vybráno 14.78%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 1 367 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (22 votes, average: 4,73 out of 5)
Loading...
politicon.cz
38 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.