CENZMEDIA
22.10.2019
Kategorie: Společnost

Normalizace médií

Loading...
Sdílejte článek:

LIBOR ČÍHAL

V televizním hovoru si umělec Kocáb stěžuje, že začíná nebo už je v plném proudu nová normalizace, Babiš měl ovládnout klíčová média a podobně jako KSČ tenkrát, tak dnes on. Kocáb si nevšiml jedné věci, on a jemu podobní znormalizovali v devadesátých letech státní média, mají mediální monopol už třicet let hlásat svoji velkou unifikovanou pravdu ve státní televizi a rozhlase, kterých se zmocnili. Kolikrát za posledních deset let dostal Kocáb prostor v televizi pro svou pravdu?

Nejen uměleckou pravdu, ale i politickou. Důsledkem je umělecká mizérie v ČT, její tvorba se zdaleka nedá srovnávat s tvorbou minulé epochy, jsou schopni vytvořit většinou jen kýč s kýčovitými lidmi. Kdo dal právo veřejným informačním kanálům ohlupovat lidi permanentními soutěžemi typu umělci a významní tančí nebo zpívají, novinářka tančí (špatně) a zadarmo? Jaký zákon dává těmto lidem monopol na uzurpaci i politického mediálního prostoru.

Ve Francii není myslitelné, že by např. Mirelle Mathieu nebo zesnulý Aznavour dávali politické rozhovory v médiích a očerňovali státní funkcionáře. Aznavour projevoval velkou lásku k Francii i ke svému původnímu národu, k Arménii. Financoval velké kulturní projekty v této zemi a v Karabachu, např. velké kulturní centrum v Jerevanu. U českých umělců nic takového pozorovatelné, a když, tak to má nemístnou politickou valenci a propagandu, o to víc jsou ochotni zpochybňovat kvality vlastního národa v intencích evropskounijní ideologie.

Prvoplánová rovina této české demagogie je celkem snadno rozšifrovatelná, aplaudovat ji budou snad pouze pohlaváři tzv. demokratického bloku, kteří dostanou ve veřejnoprávní televizi časový prostor a co je hlavní, inscenační režijní podporu, jak se jim to hodí. V Česku si národ i po třiceti letech normalizace nového typu uchovává kritický nadhled, jak k minulé, tak k dnešní normalizaci a též odvahu k názoru.

V Německu evropskounijní demagogie úplně ovládla ducha doby a zcela se zmocnila mediálního i akademického prostoru. V podobném typu demagogie mají existovat ostrovy antidemokracie a tam se jedním dechem dodává rasismu, fašismu atd. Ty ostrovy to je hrstka lidí v jediné alternativní straně, v AfD. Ředitel státem subvencovaného Institutu pro demokracii a občanskou společnost sociolog Matthias Quent: první povinností demokrata je bojovat s pravicovým radikalismem, a podle něj je to hlavně AfD. Quent mluví o fundamentech nezbytného pozitivního scénáře budoucnosti. A němečtí muži ze strachu ztratili přirozenou plodnost. Stalinský sociolog Quent a jeho názor je dnes většinový v akademickém světě: Pravicoví nebudou poraženi běžnými silami, budou poraženi pouze tehdy, když si demokraté uvědomí, že stranám a médiím, které inklinují napravo, se musí vzít půda pod nohama. Tj. komukoliv, kdo inklinuje napravo se musí odebrat status. Mainstreamu německé provenience nestačí, že AfD, která má v Bundestagu osmdesát poslanců, je vystavena každodennímu brutálnímu tlaku levičáků, funkcionářům podpalují auta, fyzické násilí, zasedáním strany se nepronajme místnost atd. Musí se jít až k osobnímu welfaru a ke společenské skandalizaci jednotlivých členů. Celospolečenské vymývání mozků dostoupilo v Německu do takové úrovně, že neexistují historické paralely. Vždycky totiž existovaly ve společnosti i malé skupiny, intelektuálně významné, které si uchovaly soudnost a po pády režimu se mohl rychle obnovit přirozený běh věcí, v Německu v 1945 třeba velká část akademické půdy, katolíci atd.

Dnes je to horší. Pseudověda ovládla akademická pole, z ní vychází teoretičtí političtí propagandisté typu Quent, na této struktuře staví partajní ideologie a propaganda mainstreamových médií. A odtud velmi silné nebezpečné vyzařování na mimo německou akademickou půdu a média.

Režimní ideologie staví na teoretických pověrách: Transnacionální pohyb, tj. finanční trhy a migrační toky nelze v rámci národního státu kontrolovat; národní stát jako zpochybnitelný držitel zpátečnické struktury. Profesorka Cornelia Koppetsch: Rozhodujícími aktéry dneška jsou globální podniky, nadnárodní organizace a nevládní neziskovky. Tyto struktury mobilizují specifické politické síly s kterými se národní státy nemohou měřit. Kulturní identita má hybridní podobu. Společenství, jako jsou nová náboženství, politická a etnická společenství s vlastními tradicemi, stojící mimo přirozené hranice, často transnacionální a subkulturní – přirozeně se polohují mimo mainstreamovou kulturu.

Tedy středověká náboženství stojí legitimně vně mainstreamu, mainstream jim musí umožnit existenci, tradice a kultura vlastního národa nemá v úvahách profesorky právo na přirozenou existenci. Jsou to akademické mýty a pověry, které nemají v realitě oporu, s kterými se však nepolemizuje. Pokud se vychází z podobných nesmyslů a pověr, lze dovodit úplně všechno.

Vlastní národ a jeho suverenita jsou démonické podstaty, ale existuje cesta z národního pekla. Světlo antirasismu a globalismu univerzitních profesorů, osvícených evropskounijních politiků a umělců otvírá spásonosný anodos. Evropskounijní ideologie nabízí možnost spásy těch nespásoschopných nás. Bukowski: Inteligentní lidé jsou plní pochyb (o EU ideologii), idioti jsou naplněni jistotou.

Autor: LC

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc listopad 2019: *****

Jan Procházka 500,- Kč, Jakub Malinovský 36,- Kč, Eduard Ezer 1000,- Kč, ing. Jan Dvořák 400,- Kč, Vladislav Vydra 100,- Kč, Václav Červinka 200,- Kč, František Šmíd 600,- Kč, Jan Bezděk 1000,- Kč, Ilja Baudyš 1000,- Kč, Roman Foff 500,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Jiří Sieja 200,- Kč, Pavel Šána 107,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Robert Schlesinger 100,- Kč, Roman Dejmal 200,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, Marek Janičko 200,- Kč, Libor Heidler 200,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Ladislav Adamec 100,- Kč, Květa Sekyrová 200,- Kč, Miloš Kořínek 100,- Kč, Nezn. dárce 222,- Kč, Richard Urinovský 200,- Kč, Vít Fortelka 2020,- Kč, Vlastimil Kornas 66,60 Kč, Michal Škurek 100,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, Miroslava Bardoková 200,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Ivana Benová 108,- Kč, Miloslav Konopiský 200,- Kč, Ondřej Svatoň 50,- Kč, Milan Černý 1000,- Kč, Phar. Lubomír Vylíčil 7000,- Kč, Martin Svoboda 100,- Kč, MUDr. Martin Volný 500,- Kč, Martin Reiser 200,- Kč, Tibor Csillaghy 500,- Kč

Celkem za měsíc: 21 359,60 Kč
Vybráno 61.02%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.

Po blokaci Pravého prostoru můžete sledovat novou stránku PP na facebooku.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 1 620 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (17 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
Loading...
loading...
politicon-eshop voxpopuliblog
31 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.