islam9218
10.3.2019
Kategorie: Multikulturní soužití

Nizozemský profesor: Žádná západní země nedokázala úspěšně integrovat muslimy

Loading...
Sdílejte článek:

MIKE/VOE

Na základě svých 20letých studií o integraci a asimilaci nizozemský profesor sociologie Ruud Koopmans dospěl k závěru, že muslimy je obtížnější integrovat než ostatní skupiny migrantů.

Ruud Koopmans tvrdí, že se žádné západní zemi nepodařilo úspěšně integrovat muslimy.

“Muslimové jsou mnohem horší v integraci než jiné skupiny migrantů a není pochyb o tom, že ve většině ostatních skupin migrantů vidíme velký pokrok z jedné generace na druhou. Ačkoli ani u muslimů to úplně nechybí, změna je mnohem pomalejší,” řekl nedávno v dánských novinách Berlingske.

Přibližně 65 procent tureckých a marockých muslimů v šesti evropských zemích považuje náboženské předpisy za důležitější než světské právo země, ve které žijí.

Muslimové se považují za oddělené od ostatních nemuslimských skupin a zdržují se širší interakce s těmi, kteří jsou mimo jejich náboženství.

Fundamentální interpretace Koránu, která je mezi muslimy převládající, jim brání v integraci do západních zemí.

A až 50 procent muslimů v Evropě drží fundamentalistické přesvědčení. Naproti tomu podíl fundamentalistů mezi křesťany je mnohem nižší, méně než 4%, podle údajů Koopmans

“Na závěr konstatuji, že islámský svět zaostává za zbytkem světa, pokud jde o demokracii, lidská práva a politický a hospodářský rozvoj,” řekl Koopmans Berlingskému, připisující to konzervativním názorům na roli žen, nízkým investicím do vzdělávání dětí a fundamentalistickou propagandou.

“Hlavním problémem je, kolik muslimů a celosvětově mnoho muslimských zemí interpretuje islám. Hlavně tvrzení, že Korán a Sunna musí být vzaty doslovně a že způsob, jakým prorok žil v 7. století, musí být měřítkem toho, jak muslimové by měli žít v 21. století.”

“Taková interpretace islámu je jednak hrozbou světového míru a za druhé zabraňuje integraci”, uzavírá Koopmans.

Zdroj: Voice of Europe

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc listopad 2019: *****

Jan Procházka 500,- Kč, Jakub Malinovský 36,- Kč, Eduard Ezer 1000,- Kč, ing. Jan Dvořák 400,- Kč, Vladislav Vydra 100,- Kč, Václav Červinka 200,- Kč, František Šmíd 600,- Kč, Jan Bezděk 1000,- Kč, Ilja Baudyš 1000,- Kč, Roman Foff 500,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Jiří Sieja 200,- Kč, Pavel Šána 107,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Robert Schlesinger 100,- Kč, Roman Dejmal 200,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, Marek Janičko 200,- Kč, Libor Heidler 200,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Ladislav Adamec 100,- Kč, Květa Sekyrová 200,- Kč

Celkem za měsíc: 7 893,00 Kč
Vybráno 22.55%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.

Po blokaci Pravého prostoru můžete sledovat novou stránku PP na facebooku.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 2 623 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (21 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
Loading...
loading...
politicon-eshop voxpopuliblog
76 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.