holandskoislam
22.5.2019
Kategorie: Multikulturní soužití

Nizozemské ministerstvo utajuje zločiny páchané migranty

Sdílejte článek:

MIKE/VOE

Holandské noviny De Telegraaf  odhalily pokusy ministerstva spravedlnosti a bezpečnosti o utajení množství zločinů spáchaných žadateli o azyl. V článku zveřejněném dne 16. května uvádí, že navzdory slibům otevřenosti se ministerstvo pokouší skrýt závažné zločiny tím, že je pojmenovalo jako „jiné incidenty“. Mezi tyto „další incidenty“ patří případy znásilnění a týrání dětí.

Tento záměrný pokus o zavádění veřejnosti přichází poté, co se  De Telegraaf  musel v roce 2017 uchýlit k právním krokům, aby získal údaje o zločinech spáchaných žadateli o azyl. Poté ministerstvo odmítlo vést samostatnou registraci a tvrdilo, že nemá žádné údaje, které by bylo třeba zveřejnit. Ve skutečnosti policie uchovávala statistiky, přičemž  De Telegraaf prohlásil, že objem souborů je tak velký, že to ani autority nemohli zveřejnit.

V tom, co noviny nazývají „bolestnou aférou“, ministerstvo neustále zkouší staré triky. Cílem je znovu věci utajit: ministerstvo závažné zločiny migrantů zařadilo do kategorie 1000 „jiných zločinů“, a proto se  De Telegraaf  musel uchýlit k policejním zdrojům, aby vyplnil záměrné mezery v reportu.

Z 1000 „jiných“ bylo 79 sexuálních trestných činů, od sexuálního napadení, sexuálního zneužívání dětí, po znásilnění, držení dětské pornografie. Policie byla povolána na 51 případů a 31 případů byly vraždy nebo zabití. Taky tam bylo 5 únosů nebo braní rukojmích, 4 krát to bylo pro obchodování s lidmi, a 73 krát došlo k narušení klidu.

Ministerstvo se mezitím snaží dokázat svou nevinnost. Mluvčí obviňuje policii, že neposkytla dostatek údajů. Skutečnost, že policie má informace, však naznačuje, že ministerstvo mohlo o informace požádat, uvedl Jasper van Dijk. Dospěl k závěru, že „je pozoruhodné, že ministerstvo o tom neinformovalo, to je nedostatek transparentnosti. Musíme vědět, o čem diskutujeme.“

1000 „jiných“ trestných činů vrhá úplně jiné světlo na údajně idylickou situaci v azylových centrech a jejich okolí. Celkem policie zaregistrovala v roce 2018 4600 trestných činů spáchaných žadateli o azyl. Oblíbená byla krádež (2030 případů), následovala kapsářství, krádež peněženek, fyzické týrání a vyhrožování.

Zdroj: Voice of Europe


 


Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc květen 2021: *****

Josef Budějovský 500,- Kč, Jiřina Kozáková 200,- Kč, ing. Jan Dvořák 500,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Pavel Janeček 300,- Kč, Peter Keklak 100,- Kč, Ilja Baudyš 500,- Kč, Rene David 500,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, ing. Jiří Babinský 500,- Kč, Věra Baarová 1000,- Kč, Matouš Gaudl 500,- Kč

Celkem za měsíc: 6 100,00 Kč
Vybráno 17.42%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 1 864 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (26 votes, average: 4,92 out of 5)
Loading...
17 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-)