11.10.2015
Kategorie: Ekonomika, Politika

Nízké mzdy i důchody jsou daní za praktikování socialismu

Sdílejte článek:

KAREL KŘÍŽ 12|10|2015

Českem stále hlasitěji rezonují rozzlobené hlasy pracujících lidí, kteří jsou hrubě nespokojení s nízkou mzdou i hlasy důchodců, kterým se velice nelíbí jejich žebrácké almužny za celoživotní dřinu. Všichni se snaží najít viníka tohoto stavu a vysvětlení, proč pár kilometrů od jejich domova, za hraniční čarou směr západ, mají stejně výkonní občané svých zemí za stejnou práci odměnu třikrát až čtyřikrát větší, stejně jako vyplácené důchody. Kde je chyba? V čem je rozdíl?

Na toto téma velmi rádi řeční čeští odboroví bossové, marxističtí ekonomové, ale i představitelé socialistické vlády. Nejčastějším vysvětlením z jejich úst je Klausova tunelizace, ODS a Kalouskovy reformní škrty. To je prý hlavní příčina současné bídy pracujících i nedostatku důchodců. Nejhlasitěji takto křičí pohrobci ROH a sockomanda z Lidového domu, kteří k tomu přidávají ještě údajně malou regulaci pracovního trhu, parasitismus daně zatajujících podnikatelů či chamtivost buržoustů vykořisťovatelů. Kdyby se nekradlo a netunelovalo, mohli bychom mít platy jako na Západě. Že korupce, a následné rozkrádání i tunelování, plyne hlavně ze socialistických zásahů do svobodného trhu praktikující regulátoři “skromně” opomíjejí.

Podle jejich ideálního světa by bylo nejlepší, kdyby soudruzi mohli všem soukromým zaměstnavatelům nařídit, aby mzdu navýšili dle představ odborů a kde na to vezmou je přeci jejich věc. Kdo na to nemá ať nepodniká, hotové – sociálně vyřízené. Potom přijdou i jistoty a prosperita, protože bohatý zaměstnanec roztočí svými útratami kola eurosocialistického „kapitalismu“ a konečně přijdou zářné zítřky. Jen zapomínají, že potom asi nebude mít kdo vyplácet ani ty mrzké mzdy současnosti.

KHR4d9eef_PlakAt_Vice_vyrabime_lepe_zijeme

Je však opravdu velmi zajímavé, že tito novodobí bolševici zapomínají na historii jen málo vzdálenou, když jejich hlavní činností bylo rozdávání vánočních kolekcí a řazení průvodu na 1. máje. Tenkrát jim tak nějak nevadilo, že československý dělník robotuje ani ne za desetinovou mzdu západoněmeckého soudruha a domácí důchodce nemůže jezdit dovolenkovat na Kanáry jako ten z Bonnu, neboť na to nenašetří ani kdyby celý rok nejedl a navíc jej tam bdělý lidový komisař ani nepustí.

A zde je jádro problému, které se opět povedlo socialistům propagandisticky vytěžit do posledního zrnka. Hnusní jsou Klaus, Kalousek a Topolánek, ale že za tu současnou bídu může 40 let komunistického zmaru je prý dnes už jen vyčpělý anachronismus. Vždyť tady pětadvacet let budujeme ten volný trh evropského vzoru a vymlouvat se na bolševika je směšné. Už dávno jsme měli Německo, nebo alespoň Rakousko, dohnat a předehnat! 

Jenomže v zaslepení rudými brýlemi si někdo jen těžko uvědomí, že honit někoho v nadupaném Mercedesu starou, ojetou a neudržovanou škodověnkou 120 L můžete třeba 100 let a stejně jej asi nedojedete … To musíte ten auťák nejdříve zmodernizovat, přestavět, totálně předělat. A to se s naší společností bohužel stále nepodařilo, neboť zaostalost komunistické stodvacítky byla tak obrovská, že sotva držela pohromadě, natož aby byla schopna natolik zrychlit, že by mohla s kapitalistickým Mercedesem držet tempo, natož jet rychleji.

A nejhorší důsledek uvedeného je fakt, že ani dnes u nás ta krásná nadupaná auta stále nevyrábíme, ač se nás o tom Sobotka, Středula a Mládek snaží přesvědčit. My tady jen otrocky montujeme kvalitní vize německých inženýrů za hrst rýže, kterou oni tuto nádeničinu ohodnocují. I to jsou důsledky komunistického hospodaření a postavení, do kterého jsme se celospolečenským rudým úpadkem dostali.

Největším paradoxem doby však je, že noví socialisté se v národohospodářském sociálním inženýrství praktikovaném za bolševiků vidí a slibují nám lepší platy i důchody, které by nám měli přijít opět po cestě řízeného státního socialismu, do kterého se zamilovala i celá slavná EU. Větší daně, větší přerozdělování, „více státu – více adidas“! K blahobytu se prodaníme, proregulujeme, prozákonujeme, provyhláškujeme, prodotujeme. Tak zní heslo doby.

Politicky korektně se však mlčí i o tom, že už tak malé mzdy jsou ještě více kráceny i pro to, že stát už dnes bere více jak 50% hned při výplatě. Mlčí se o tom, že z toho zbytku sebere na už jednou zdaněném příjmu dalších 15 – 21% za DPH při každém nákupu, vezme si daň spotřební či další daně a poplatky a daňovému nevolníkovi tak zůstane opravdu čistého jen asi čtvrtina jím vyprodukované a zaměstnavatelem placené hodnoty.

To jsou všechno prvky stále přežívajícího socialismu, který však dnes ještě povyšuje majitel hnutí ANO z postu ministra financí na korporátní fašismus, neboť k výše uvedeným sociálně demokratickým ekonomickým mantrám notně, a už zcela veřejně, přidává koření oligarchismu, což vydává za pokrok a spásu. Tedy už se nekrmí jen vyvolená partaj a její přisluhovači, ale přímo určení jedinci, kteří si nakonec kúpí všecky.

Takže pokud čekáte na nějaké vyšší mzdy či důchody zvýšené o více jak 40,- Kč měsíčně, jste naivní. Socialistický systém totiž přeje jen erárnímu lupu a jeho přisluhovačům. Zeptejte se na mzdy odborového bosse, vysokého státního úředníka nebo na důchod bývalého náčelníka StB, doplněný rentou za „službu vlasti“.   

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc duben 2021: *****

ing. Jan Dvořák 500,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Jakub Malinovský 77,- Kč, Miloš Kraus 400,- Kč, Dagmar Bowyer 200,- Kč, Rudolf Roedling 500,- Kč, Peter Keklak 100,- Kč, Mirko Hampl 168,- Kč, Karel Klouček 500,- Kč, Milena Práglová 500,- Kč, Mgr. Luděk Tesarčík 200,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Anonym 222,- Kč, Roman Dubravský 500,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Ilja Baudyš 500,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Miroslav Hlousek 111,- Kč, Bc. Romana Kopecká 500,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Pavel Janeček 500,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, Martin Vavrinka 50,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, MUDr. Iva Niemcová 100,- Kč, Marek Janičko 250,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Jiří Dobruský 200,- Kč, Jiří Sika 250,- Kč

Celkem za měsíc: 9 378,00 Kč
Vybráno 26.79%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 203 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (27 votes, average: 4,70 out of 5)
Loading...
politicon.cz

Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.