NIKULIN
1.4.2018
Kategorie: Společnost

Nikulin byl právem eskortován do USA

Sdílejte článek:

JAN ZIEGLER

Ruská žádost na vydání Jevgenije Nikulina kvůli prkotině byla čistě účelová a mám velkou radost z toho, že jí ministr spravedlnosti Robert Pelikán smetl ze stolu. Jsem hrdý na Česko, že není ruskou kolonií.

Tak Rus Jevgenij Nikulin, podezřelý z hackerství, je už ve Spojených státech amerických, kde ho čeká spravedlivý soud. A já mám z našich představitelů, kteří nepodlehli brutálnímu ruskému nátlaku, velkou radost. To je moc dobrá zpráva a vzhledem k tomu, že je dneska Velký Pátek a já jako katolík držím přísný půst, tak ji oslavím až zítra a pořádně. Jsme svobodnou zemí, které se nevládne z Kremlu. Většina slušných Čechů má z toho radost, a ta menšina Putinových poskoků má holt smůlu.

Podle serveru iDNES.cz Rusa zadržela česká policie předloni v říjnu v Praze na základě amerického zatykače, který ho spojuje s celkem devíti skutky z let 2012 až 2013. Údajně se dopustil útoků na sociální sítě LinkedIn a Formspring a webové úložiště Dropbox. Nezákonným způsobem se Nikulin měl také zmocnit osobních údajů milionů lidí. Myslím si, že Rus nakonec skončí jako IT odborník v americké CIA.

O vydání Nikulina požádala také ruská strana a zdůvodnila to jeho údajnou internetovou krádeží v hodnotě několika desítek tisíc korun z roku 2009. S nejvyšší pravděpodobností se jedná o účelovou lež a trapný pokus ruské tajné služby FSB dostat svého elitního agenta a počítačového experta domů. Jsem rád, že se tak nestalo.

Česká republika v Nikulinově případu postupovala v souladu s právem. České soudy potvrdily, že může být vydán jak do Států, tak do Ruska a jeho žádost o azyl jako neopodstatněnou zamítl definitivně tento týden Ústavní soud. Ministr Pelikán již dříve avizoval, že v záležitosti vydání se rozhodne podle míry závažnosti žádostí a logicky upřednostnil americkou. USA jsou také našimi spojenci v NATO, a pokud chceme, aby naši spojenci v Severoatlantické alianci se k nám chovali slušně, musíme být rovněž vstřícní k nim.

Citelnou porážku utrpěl prezident Miloše Zeman, který lobboval za Nikulinovo vydání do Ruska, ale česká hlava státu nemá v takových věcech žádné pravomoci. Nicméně pokud by měl být dočasný obyvatel Pražského hradu stíhán za velezradu, tak mnohem závažnější je jeho zasahování do této kauzy, než hledání novičoku v České republice, kterým pověřil BIS. I když možná měl tento úkol svěřit svému mluvčímu Jiřímu Ovčáčkovi, jinak to nadmíru úspěšnému hledači Peroutkova článku Hitler je gentleman. Zeman se evidentně snažil poškodit svoji zemi, ovšem je to jenom takový lepší kladeč věnců. Každopádně, jak zní ohlasy v diskusích na webech a sociálních sítích, v Kremlu z něho radost nemají. Teď jde jenom o to, kdo pojde do Moskvy k Putinovi pro přísné pokárání, jestli on sám nebo jeho řídící důstojník Nejedlý.

Zemanovi také poslala nějaký srdcervoucí dopis Nikulinova matka, ale nedojala mě ani v nejmenším. Její povedený synáček má, co si zasloužil. On patřil k zlaté ruské mládeži, která si myslí, že může všechno. Jeho přátelé, ho před cestou do zahraničí varovali, že mu hrozí zatčení a vězení. On se jim vysmál. Inu kdo se směje naposled, ten se směje nejlíp. A je to varování pro všechny Rusy, pokud je na Vás vydán mezinárodní zatykač, České republice se vyhněte zdaleka.

blogerzie
Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc květen 2021: *****

Josef Budějovský 500,- Kč, Jiřina Kozáková 200,- Kč, ing. Jan Dvořák 500,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Pavel Janeček 300,- Kč, Peter Keklak 100,- Kč, Ilja Baudyš 500,- Kč, Rene David 500,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, ing. Jiří Babinský 500,- Kč, Věra Baarová 1000,- Kč, Matouš Gaudl 500,- Kč, Lubomír Vylíčil Phar. 5000,- Kč, Novákovi 500,- Kč, Marek Janičko 100,- Kč, Vlastimil Kadlec 2000,- Kč, Martin Vavrinka 50,- Kč, Michaela Wurmová 1000,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, Karel Hojdar 150,- Kč, Jiří Dobruský 200,- Kč, MUDr. Ive Niemcová 100,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč, Irena Kuželová 150,- Kč, ing. Stanislav Kužel 150,- Kč, Olga Petrová 300,- Kč

Celkem za měsíc: 16 650,00 Kč
Vybráno 47.57%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 129 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (26 votes, average: 2,15 out of 5)
Loading...