43bfd785a45602877b6910866c25393a
10.9.2016
Kategorie: Politika

Nikdy nekončící problémy socialismu

Sdílejte článek:

JAROMÍR HLUBEK

Mám na mysli všechny odnože socialismu: sovětský bolševismus; německý, nacionální socialismus; čínský maoismus; východoevropský, reálný socialismus i současný, eurounijní, multikulturně klimaticko alarmistický neomarxismus a to již ani nemluvím o korejském kimismu nebo kambodžském pol potismu, které se, v jemných nuancích odlišnosti, střídají u moci již téměř 100 let.

Všechny tyto odnože socialismu prokázaly neochvějnou schopnost získat na svou stranu značné části voličů, ať již dobrovolně nebo přinucením, aby je následně, nezadržitelně zničily a uvrhly do naprosté chudoby na hranici přežití. Na druhou stranu nemají ani nejmenší schopnost, v mírových dobách, vytvořit sebemenší prosperitu. Veškerá životní úroveň, která ještě v severoatlantické civilizaci je, vznikla v dobách, kdy v těchto zemích byl vládnoucím systémem svobodný, kapitalistický způsob podnikání i života.

Socialismus, v jakékoliv své formě, vždy zklamal, přesto má stále hodně přívrženců, což je značně alarmující, šokující a pro lidskou civilizaci zhoubné. V současné době vidím náznaky úsilí o celosvětový komunismus, protože nemohu najít ani jednu oblast lidského života a činností, která by nebyla zatížena regulacemi, restrikcemi, zákazy, příkazy, na vše jsou uvaleny všelijaké daně a poplatky, na všech stranách je vyhrožováno drakonickými pokutami, ani obyčejná, lidská myšlenka není od těchto zásahů osvobozena. Máme nařízeno, co si máme myslet a co si nesmíme myslet. Někdo vytvořil, aniž by se ptal občanů, jakési názorové normy, které se nesmí překročit, protože jedině tyto normy jsou správné a ostatní názory jsou špatné a zasluhují přinejmenším odsouzení a znevážení. Tendence těchto totalitních tlaků jsou vzrůstající a zanedlouho již nebude stačit pouhé odsouzení nebo znevážení, ale dojde na návrat k osvědčeným, socialistickým metodám převýchovy. Jaké to jsou, snad nemusím psát.

Nikdy by mne, před 27 léty, nenapadlo, že komunistické relikty, jako penzijní systém a věk odchodu do důchodu, budou jedním z hlavních témat i dnes. 27 let bylo dost času na bezbolestné opuštění tohoto systému a předání starosti o své stáří postupně do vlastních rukou občanů s tím, že postupně převezmou celou zodpovědnost. Jenže, v podstatě soustavně socialistické vlády, to nechtěly, ztratily by totiž nad občanem jednu z mocí, kterou je mohou vydírat. Ve stejném duchu by se dalo psát o zdravotnictví, které se nachází na hraně přežití, stát si opět uzurpuje právo rozhodovat za občany, jak se budou starat o své zdraví, jak si zajistí zdravotní služby a to způsobem přinucení každého platit víc a víc, aby tyto peníze z části použil na svou režii, částečně na režii zprostředkovatelů, na režii státních nemocnic a jejich nekontrolovaných nákupů, a zbyteček zůstal pro pacienty. U zdravotnictví to mohlo být mnohem rychlejší, stačilo zrušit zdravotní daň, peníze nechat občanovi, ať on sám se rozhodne, co učiní. Zaměstnavatel mohl mít k dispozici další benefit, občan by se mohl rozhodnout, jak se pojistí a ten, který by se rozhodl neplatit, nebyl by kriminalizován, to by vedlo i ke zrušení zbytečných Úřadů práce. 65 mld.z tabákových výrobků a přibližně tolik, ne-li víc, z alkoholu, by bohatě stačilo pokrýt nejzákladnější, zdravotní služby pro nemajetné.

Jen odstranění těchto dvou komunistických reliktů by přispělo k výraznému ozdravení společnosti, ještě by bylo možno psát o sociálních dávkách, školství, policejním státu, finanční oligarchii, dotacích všeho druhu, zákoníku práce, státním podnikání a pseudolidských právech, ale to by bylo velmi dlouhé a mám obavu, že málokdo by to dočetl do konce. Takže snad příště.

Socialismus nebo komunismus nikdy nemůže přinést člověku štěstí, vždy mu přinese jen bídu, útrapy, buzeraci ze všech stran, zničení základních hodnot a v mnohých případech smrt. Proto apeluji na občany, zamyslete se, poučte se z historických zkušeností, nevěřte slibům, věřte stranám, které neslibují, ale nabízejí svobodné možnosti a možná, že se po 10 letech národního socialismu, po 40 letech komunismu a posledních 10 letech neomarxistického multikulturalismu , za optimistických 10 let staneme skutečně svobodnou společností.

ZDROJ: Jaromír Hlubek

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc duben 2021: *****

ing. Jan Dvořák 500,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Jakub Malinovský 77,- Kč, Miloš Kraus 400,- Kč, Dagmar Bowyer 200,- Kč, Rudolf Roedling 500,- Kč, Peter Keklak 100,- Kč, Mirko Hampl 168,- Kč, Karel Klouček 500,- Kč, Milena Práglová 500,- Kč, Mgr. Luděk Tesarčík 200,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Anonym 222,- Kč, Roman Dubravský 500,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Ilja Baudyš 500,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Miroslav Hlousek 111,- Kč, Bc. Romana Kopecká 500,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Pavel Janeček 500,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, Martin Vavrinka 50,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, MUDr. Iva Niemcová 100,- Kč, Marek Janičko 250,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Jiří Dobruský 200,- Kč, Jiří Sika 250,- Kč, Zuzana Karlová 300,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, Jiří Ovčáček 100,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, Jan Petr 300,- Kč, Václav Tykvart 100,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč, Robert Schlesinger 200,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Renata Doležalová 100,- Kč, Martin Černý 500,- Kč, Matouš Gaudl 500,- Kč

Celkem za měsíc: 12 078,00 Kč
Vybráno 34.50%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 120 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (28 votes, average: 4,43 out of 5)
Loading...
politicon.cz

Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.