9.12.2013
Kategorie: Společnost

“Nikdy nebudu pracovat a ti, co platí daně, jsou idioti.”

Sdílejte článek:

LUCIE AMÁLIE SULOVSKÁ 09|12|2013

Hosté na americké rozhlasové stanici KLBJ v Austinu, stát Texas, právě řešili, jak příliš si dnešní populace zvykla na dobrou životní úroveň, přičemž po chvíli se vcelku tuctová debata zaměřila na to, co bychom v Čechách nejspíš nazvali zneužíváním sociálních dávek.

 

 

Diskuse na nepříliš atraktivní téma, navíc – v pro jedince v aktivním pracovním procesu – ve zcela nevhodnou denní dobu, plynula klidně, mírumilovně a snad i nepříliš zajímavě až do chvíle, kdy do rádia zavolala pobouřená posluchačka.

 

Nasupeně sdělila, že se jmenuje Lucy, je jí 32 let, do práce nikdy jít nehodlá a všichni, co tam pravidelně chodí a ještě k tomu odvádí daně, jsou dle jejího názoru idioti. Rozčílilo ji, jakým způsobem hosté mluví o lidech, jako je ona, kteří jsou dobrovolně bez práce a na státních dávkách, neboť se domnívá, že je dobrý člověk. Prý se měla vždy dobře a nějakou práci k tomu nepotřebuje. Čas tráví poleháváním a kouřením trávy.

 

Na otázku zaskočeného moderátora, kterému se podařilo ji udržet na lince, jak vypadá finanční rozpočet její rodiny, odpověděla, že za nájem utratí měsíčně 50 dolarů, ačkoliv normální nájem by činil 600 dolarů. Je totiž sociálně slabá. Dostává 425 dolarů měsíčně formou potravinových lístků. Jinak k životu potřebuje pouze mobil a trávu, přičemž toto hradí z příspěvků na potomky.

 

“Máte nějaké děti, Lucy?” zeptal se jeden z hostů.
“Mám tři děti.”
“A váš manžel pracuje?”
“Bude pracovat tu a tam. Na částečný úvazek. Ale ne moc. Necítí potřebu.”
“Stejně dostává dávky?”
“Jo. To jsou rodinné dávky.”

 

Následně vyjadřuje znechucení, že dle názoru hostů jen ti, kteří pracují, jsou dobří lidé a popisuje svůj typický den: 

“Myslím, že sedím doma, navštěvuji přátele a občas kouřím trávu.”

 

Lucy a její děti

Lucy a její děti

 

Podobným životem, jako ona s manželem a dětmi, žili prý již oba její rodiče. Hosty označuje za “kazatele morálky”, platiče daní za idioty, připouští, že pracovat by mohla, ale nechce. Nevidí důvod, na naléhání hostů, aby dali s manželem alespoň dobrý příklad svým dětem, znovu opakuje, že také její rodiče nepracovali.

 

Po tomto úžasném výstupu se Lucy rozloučila a rozproudila se debata o daních a dávkách. Vzhledem k tomu, že KLBJ je pro-republikánskou stanicí, diskutovalo se o tom, jak se Demokraté snaží tímto způsobem uplácet své voliče a zároveň zvyšovat daně těm, kteří jsou produktivní a daří se jim.

 

Tento problém je však zcela nadstranický a je aplikovatelný na všechny současné demokratické státy. 

 

Ano, Lucy a její manžel mají také volební právo. A jejich hlas má stejnou cenu jako hlas kteréhokoliv jiného občana. Státu nedávají nic, stát pouze jednosměrně dává jim, přesto mohou rozhodovat o jeho dalším směřování. Stejným podílem, jako všichni ostatní, kteří jim na tento spokojený život přispívají.

 

Těžko říci, zda-li je tento systém – dle čisté majority – právě ideální pro samotné udržení demokracie. 

 

 

 

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc srpen 2021: *****

Daniela Frumarová 500,- Kč, Milan Kvasnička 500,- Kč, Petr Šerák 2500,- Kč, Rudolf Roedling 500,- Kč, Ilja Baudyš 1000,- Kč, ing. Jan Dvořák 500,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Zdeněk Vybíral 500,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Matouš Gaudl 500,- Kč

Celkem za měsíc: 8 150,- Kč
Vybráno 23.28%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 334 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (6 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...