KRECEKSABATOVA
13.2.2020
Kategorie: Exklusivně pro PP, Politika

„Nikdo nemůže být horší než Šabatová“

Sdílejte článek:

RUDOLF MLÁDEK

MLADEKRTento výrok lze na internetu nalézt a je trefným hodnocením člověka, který měl lidem pomáhat a místo toho na české občany pořádal honičky a štvanice ve své fanatickém zápalu konat dobro. Ostuda s figurantkou klamající, že chce pronájem bytu to začala a skončilo to vrcholně trapnou záležitostí se šátkem ve školních lavicích.


Tady se k lidské ostudě ombudsmanky přidal Nejvyšší soud ČR, který si asi popletl téma, o kterém rozhodoval. Pokud se Nejvyšší soud domnívá, že škola je místem, kde mají studenti pomocí symbolů prezentovat své náboženství, lhostejno zda jde o šátek, křížek, jarmulku nebo třeba peruánský klobouk, pak se soud ve svém rozhodnutí nepochybně unáhlil. Apolitičnost škol je stejně tak žádoucí jako apolitičnost soudů. Kdyby si soudkyně místo taláru přišla na vyhlášení rozsudku v burce, co by asi tak Nejvyšší soud rozhodl? Že má soudkyně právo reprezentovat své náboženství, jako tomu rozhodl v případě studentky školy?

Panika z volby doktora Křečka je o to směšnější, že český ombudsman má minimum pravomocí a je v podstatě takovým loudilem o dobro u těch, který často ani nevědí, co to slovo „dobro“ znamená. Pro nás obyčejné občany je to lhostejné, kdo bude novým ombudsmanem, protože je to jen úřad pro úřad a jeho zrušení je už dávno žádoucí. Bez ohledu na to, kdo jej zastával. Aby měl tento úřad smysl, musel by mít zcela jiné pravomoci, například právo navrhnout změnu zákona, který se zjevně v praxi neosvědčil. Ale takové pravomoci mu poslanci nikdy neudělí. Vždyť by tím jednou žalovali sami na sebe.

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc prosinec 2020: *****

ing. Jan Dvořák 400,- Kč, Roman Dubravský 500,- Kč, Jan Procházka 1000,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Rudolf Roedlind 500,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč

Celkem za měsíc: 3 600,00 Kč
Vybráno 10.28%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 2 065 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (26 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
politicon.cz
20 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.