601186_article_photo_imigranti-z-afriky-pred-nadrarim-centrale-v-milane_900x
27.1.2020
Kategorie: Multikulturní soužití

Nigerijská mafie v Evropě

Loading...
Sdílejte článek:

JUDITH BERGMAN

  • Podle deníku Washington Post označila italská zpravodajská služba nigerijskou mafii jako “nejlépe organizovanou a nejdynamičtější skupinu” ze všech zahraničních zločineckých skupin působících v Itálii. To, co nigerijské zločinecké sítě odlišuje od ostatních, je jejich neúprosná brutalita…
  • Černá sekera pronikla také do Kanady, kde ji v roce 2015 deník Globe and Mail popsal jako “kult smrti”… kde má za sebou “dlouhá desetiletí vražd a znásilnění…” FBI nedávno obvinila Černou sekeru z celé řady finančních podvodů v USA.
  • “… pašeráci nařídí svým obětem, aby požádaly o azyl a získaly povolení zůstat v Německu, a poté je nadále vykořisťují a využívají k prostituci.” — Andrea Tivig, Terre des Femmes , Infomigrants.net, 15. března 2019.
  • V politických debatách se nepříznivým dopadům migrace na kriminalitu, zejména na kriminalitu gangů, nevěnuje téměř žádná pozornost – i když by si toto téma pozornost zasloužilo.

Jednou z nejrychleji rostoucích zločineckých sítí v Evropě je v současnosti nigerijská mafie, která své ilegální aktivity rozšiřuje do celé Evropy. Je složena ze soupeřících skupin, jako jsou Černá sekera, Vikingové a Maphite. Nedávno úřady v Itálii, Francii, Německu, Nizozemsku a na Maltě provedly mezinárodní operaci zaměřenou proti dvěma hlavním skupinám nigerijské mafie. Policie viní tyto gangy z obchodování s lidmi, obchodu s drogami, loupeží, vydírání, sexuálního násilí a prostituce.

reportáži v deníku Washington Post z června 2019 se o nigerijské mafii v Itálii píše:

“Drží území od Turína na severu až po Palermo na jihu. Pašují drogy a ženy, které nasazují jako prostitutky do italských ulic. Nové členy nacházejí mezi migranty a tajně je najímají v azylových střediscích, které provozuje italská vláda.”

Nigerijská mafie podle této reportáže “pašuje a kšeftuje s desítkami tisíc žen.” Podle deníku Washington Post označila italská zpravodajská služba nigerijskou mafii jako “nejlépe organizovanou a nejdynamičtější skupinu” ze všech zahraničních zločineckých skupin působících v Itálii.

“Někteří odborníci říkají, že v letech 2016 až 2018 propašovali Nigerijci na Sicílii až 20 000 nigerijských žen, z nichž mnohé byly nezletilé.”

Není divu, že se nigerijská mafie stala v Itálii tak prominentní: Tato země je jednou z hlavních bran pro migranty snažící se dostat do Evropy.

To, co nigerijské zločinecké sítě odlišuje od ostatních, je jejich neúprosná brutalita. Podle italské policie si Nigerijci udržují kontrolu nad svým územím “městskou partyzánskou válkou” a používáním vúdú rituálů. Podle zprávy Mezinárodní organizace pro migraci (IOM) z července 2017 přinutí pašeráci lidí své oběti přísahat během vúdú rituálu nebo rituálu iniciace a oběť se tím zaváže splnit svoje závazky vůči pašerákům. Oběti je také vštípen “strach z brutální odplaty vůči její rodině doma, v případě její neposlušnosti.”

Podle zprávy IOM z roku 2017 :

“Za poslední tři roky zaznamenala pobočka IOM v Itálii téměř 600% nárůst počtu potenciálních obětí obchodování s lidmi, které připluly do Itálie. Tento vzestupný trend pokračoval i během prvních šesti měsíců roku 2017, přičemž většina obětí pochází z Nigérie.”

Počet dívek, často nezletilých, přicházejících z Nigérie dramaticky vzrostl z 1 454 v roce 2014 na 11 009 v roce 2016. Ve své zprávě IOM odhaduje, že až 80 procent těchto dívek, je “potenciálními obětmi pašeráků za účelem sexuálního vykořisťování.”

Nigerijská mafie se neomezuje pouze na Itálii. V Evropě pronikla na sever do zemí jako Německo a Švédsko. V Londýně byla trojice členů Černé sekeryshledána vinnými z praní téměř 1 milionu britských liber, které byly podvodně vylákány z britských obyvatel prostřednictvím telefonátů a e-mailů. Nigerijská mafie, konkrétně skupina Černá sekera, pronikla také do Kanady, kde ji v roce 2015 deník Globe and Mailpopsal jako “kult smrti” pocházející z Nigérie, kde má za sebou “dlouhá desetiletí vražd a znásilnění a její členové jsou vázáni pokrevní přísahou.” FBI nedávno obvinila Černou sekeru z celé řady finančních podvodů v USA. Podle zprávy v Tampa Bay News“Ve Spojených státech a po celém světě je Černá sekera odpovědná za odcizení milionů dolarů prostřednictvím různých komplikovaných podvodů.”

Ve Švédsku policie označila Černou sekeru za “jeden z nejefektivnějších zločineckých syndikátů na světě”. Švédská média nedávno zveřejnila příběh, který ukazuje, jak Černá sekera funguje: 16leté nigerijské dívce byla ve Švédsku přislíbena práce kadeřnice. Když přijela do Švédska, tak ji Černá sekera nechala nejdříve projít rituálem vúdú a poté ji přinutila pracovat jako prostitutku. “Máme tvoji krev,” řekli jí členové gangu: “A jestli utečeš, tak si tě vždy najdeme.”

V roce 2018 byli v Malmö trestně stíháni tři Nigerijci za to, že do Švédska vylákali nigerijské ženy s příslibem dobrého zaměstnání. Nejdříve je přinutili podrobit se rituálu vúdú, jehož součástí byla i konzumace syrového kuřecího srdce, a poté je přinutili k prostituci. Podle švédského státního zástupce je rituál vúdú způsobem, jak ovládat a využívat oběti, které ve vúdú věří.

Podobné rituály se v roce 2018 uskutečnily i ve Velké Británii, když se jeden pašerák lidí snažil dopravit ženy z Nigérie do Německa, a ve Španělsku, kde byl zatčen gang 12 nigerijských pašeráků za nucení žen k prostituci a používání podobných vúdú rituálů. V Německu, podle nedávné zprávy publikované v Deutsche Welle, končí rostoucí počet nigerijských žen jako prostitutky v jedné z největších německých čtvrtí červených luceren v Duisburgu a podle Barbary Wellner z organizace Solidarita se ženami v tísni “jsou nigerijští pašeráci lidí zodpovědní za pašování většiny těchto žen.”

Počet nigerijských žen pašovaných do Německa za účelem prostituce, i když je stále relativně malý, v posledních letech rapidně rosteuvádí zpráva publikovaná na webu Info-Migrants.net z března 2019. V roce 2013 pocházelo z Nigérie 2,8 % známých obětí. V roce 2016 jejich počet vzrostl na 5 % a v roce 2017 na 8 %. Podle zprávy, která cituje Andreu Tivig z organizace pro práva žen Terre des Femmes, pašeráci chytře využívají azylový systém:

“V Itálii jsem slyšela… že pašeráci nařídí svým obětem, aby požádaly o azyl a získaly povolení zůstat v Německu, a poté je nadále vykořisťují a využívají k prostituci.”

Nigerijské mafiánské skupiny tvoří jen jednu část, byť velmi znepokojivou, ze všech migrantských zločineckých gangů, které pronikly do Evropy. Jak již dříve informoval Gatestone Institute, migrantské gangy již dlouho představují reálnou hrozbu pro evropské občany. V listopadu 2018 napsal Naser Khader, člen dánského parlamentu za Konzervativní lidovou stranu a spoluzakladatel Muslimského reformního hnutí (Muslim Reform Movement), v dánském deníku Jyllands-Posten:

“Kromě společného sklonu k zločinnosti je kultura přistěhovaleckých gangů také koktejlem náboženství, příslušnosti ke klanu, cti, hanby a bratrství… Čím jste tvrdší a brutálnější, tím jste ve skutečnosti silnější a víc lidí o vás ví. A na váš gang se pak nabalí stále více lidí.”

Ve Švédsku se brutální kriminalita migrantských gangů stala téměř neřešitelným problémem: Někteří komentátoři popsali situaci ve Švédsku jako “válku”. Se zločinností migrantských gangů bojuje stále více také Dánsko. V Německu, kde jsou migrantské gangy známé jako zločinecké rodinné klany, úřady očekávají, že budou muset v budoucnosti s tímto problémem bojovat po celá desetiletí.

V politických debatách se nepříznivým dopadům migrace na kriminalitu, zejména na kriminalitu gangů, nevěnuje téměř žádná pozornost – i když by si toto téma pozornost rozhodně zasloužilo.

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc únor 2020: *****

Vladislav Vydra 100,- Kč, František Šmíd 600,- Kč, Petr Koubský 500,- Kč, Jiří Nováček 200,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, ing. Jan Dvořák 400,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Roman Foff 500,- Kč, Jiří Sieja 200,- Kč, Marek Janičko 200,- Kč, Zdeněk Palička 500,- Kč, Roman Dubravský 500,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Ladislav Adamec 100,- Kč, Nezn. dárce 222,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Martin Vavrinka 100,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Miloš Kořínek 100,- Kč, Miloslav Konopiský 200,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, Vlastimil Kornas 666,- Kč, Květa Sekyrová 200,- Kč, Pavel Janeček 200,- Kč, Milan Tahovský 1000,- Kč, Pavel Šána 107,- Kč, Tomáš Klikar 1000,- Kč, ing. Jiří Lechner 800,- Kč, MUDr. Iva Niemcová 100,- Kč, Milan Černý 500,- Kč, Josef Malý 250,- Kč, MUDr. Jiří Roh 1000,- Kč, Libor Heidler 200,- Kč, Mario Valent 484,78 Kč (20 eur), Karel Kubela 50,- Kč, Marie Kouklíková 500,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, Pavel Jurášek 200,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Michal Škurek 100,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Ivana Benová 108,- Kč, Martina Kosková 500,- Kč, Zuzana Karlová 200,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Ondřej Svatoň 50,- Kč, Richard Kovaříček 200,- Kč, Martin Svoboda 100,- Kč, Martin Reiser 200,- Kč


Celkem za měsíc: 16 237,78 Kč
Vybráno 46.39%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.

Po blokaci Pravého prostoru můžete sledovat novou stránku PP na facebooku.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 2 357 times, 3 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (22 votes, average: 4,82 out of 5)
Loading...
loading...
Loading...
45 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.