mladez1948
15.4.2018
Kategorie: Společnost

Nic nevědí o minulosti a chtějí určovat budoucnost

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (27 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
Sdílejte článek:

MARTIN KAVKA

Platilo a snad stále platí, že klíč k pochopení budoucnosti je v poučení se z minulosti. Nebo také staré pořekadlo, že chybami se člověk učí. Nejen člověk, chce se mi dodat.

 

Nedávno na ČT proběhl menší průzkum mezi mladou generací co ví o Vítězném únoru 1948. Z patnácti dotázaných pouze jeden odpověděl správně. Ze čtyř dotázaných ze starší generace to věděli jen dva. Patnáct dotázaných není jistě reprezentativní vzorek, ale o něčem to vypovídá. Minimálně o našem školství a o přehledu „naděje národa“. Je pak celkem paradoxní, když tito mladí protestují proti něčemu v ulicích a mluví o totalitě, zvláště, když mnozí mají na tričkách podobiznu jednoho z největších vrahů na světě Che Guevary.

Nedivím se pak, že studenti bojují proti tomu, že nakladatelství UK vydalo knihu sociologa Hampla, protože prý ohrožuje demokracii a na druhou stranu protesty proti blasfémii, jakou je hra v brněnském divadle, kde Ježíš znásilní muslimku, jsou pak vydávány jako protesty proti demokracii a to za situace, kdy každá karikatura Mohameda je vydávána jako urážka náboženského cítění muslimů. Chápu, že tato kontroverze měla vyvolat debatu. Vyvolala, ale jinak než si asi tvůrci přáli. Inu, křesťané snesou hodně, ale urážka Toho, který je středem jejich víry, je trochu silný tabák i pro křesťany vlažné ve víře.

Mladí v České republice ve svém ignorantství a neznalosti historie nejsou osamoceni. Podobně je na tom mladá generace i ve Spojených státech, kde 40 procent mladých nevěří, že Němci zavraždili šest miliónů Židů a jedna pětina z nich ani neví, že proběhl nějaký Holocaust. Není pak divu, že mladí Američané tak rádi bojují za „práva“ palestinských Arabů a odsuzují Izrael. Zvláště, když Holocaust je klíčem k pochopení vzniku státu Izrael. Amerika dnes sklízí plody šedesátých let minulého století, kdy Květinové děti demonstrovaly za rovná práva pro všechny, kdy „všechny“ milovaly.

Nevím, kdo z Vás viděl americký film Hamburger Hill, který byl natočen podle skutečné události a na základě výpovědí amerických vojáků působících ve válce ve Vietnamu. Tento film,nejenže ukazuje surovost války, ale také ukazuje, byť nepřímo, postoj mladých ve Spojených státech, ovlivňovaných, jak se později ukázalo komunisty z Východního bloku. V tomto filmu zazněla tato slova seržanta Frantze „V Americe je všechno dobré. Mladí tam milují všechny. Milují negry, milují homosexuály, milují se navzájem, milují Araby, milují rákosníky. Jen tebe nenávidí. Můj přítel zemřel v této posrané válce a studenti pak volali jeho otci, kde se radovali z jeho smrti a oslavovali bojovníky z Vietnamské lidové armády. Proto jsem se vrátil“.

V Americe je demokracie, ale demokracie, kdy je demokratické to, co je všeobecně přijímáno. Na některých vysokých školách nemohou vystoupit řečníci s konzervativními názory, hájit vlajku Konfederace je znakem fašismu, aniž dotyční vědí, za co Konfederace bojovala a otroctví to opravdu nebylo. Kácí se sochy generála Lee, protože podle některých je to představitel otrokářského systému. Asi nebude dlouho trvat a bude se přejmenovávat i hlavní město USA, protože George Washingtonbyl také hrdým vlastníkem otroků. Tento přístup a nejen v USA, kdy „Liberální“ demokracie je modlou, ale ty „nesprávné“ názory jsou potlačovány se čím dál více začíná podobat totalitnímu zřízení, kdy existuje pouze jedna nedotknutelná pravda.

Když v Británii odchází rodilí Britové z míst, kam se stěhují imigranti, tak není nutné zjistit proč, ale je nutné převychovat Brity. Přesněji „Politici musí povzbudit Brity, aby zůstávali v etnicky pestrých oblastech, aby si je vybírali při stěhování a své děti dávali do společných škol“. Neřeší se proč, protože to je přeci „citlivé“ téma. Stejně citlivé jako odchod Židů ze zemí jako Francie. Židé odchází kvůli tomu, že se ve Francii necítí bezpečně a příčinou je podle samotných Židů nárůst antisemitismu ze strany muslimů. Což potvrzuje i článek na iDnes. Ovšem na serveru Týden vyšel článek, že za nárůstem antisemitismu může krajní pravice. Pokud jsou krajní pravicí muslimové, tak je to pravda.

Je ovšem paradoxní, že stejný server píše články o fake news. Ale napsal to Týden, tak o čem pochybovat, že? Co na tom, že skutečnost je někde jinde? A vlastně, proč se zabývat skutečností, když si mohu navolit virtuální realitu? Stačí si nasadit brýle, vidět to chci vidět.

Že kolem umírají lidé? „Neotravujte mě! Právě jsem si navolil program, kde neumírají.“

 

martin-kavka19803062_0
Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc červenec 2018: *****

Jan Procházka 500,- Kč, Helena Novotná 200,- Kč, Ilja Baudyš 1000,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, David Bezděk 150,- Kč, Marie Kouklíková 500,- Kč, Michal Fleiser 500,- Kč

Celkem za měsíc: 2 900,00 Kč
Vybráno 8.28%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Redakce
Sledujte PP
Sdílejte článek:
politicon-banner
21 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.