openarmsmigr

Neziskový pašerácký byznys jede dál

Sdílejte článek:

LUBOMÍR VYLÍČIL

vylicilSledováním našich veřejnoprávních medií byste mohli snadno sklouznout k názoru, že všichni Evropané žijí pouze pandemií. Že se všude řeší jen karanténa, nedostatek ochranných prostředků, krachy živnostníků a bádá se o hloubce krize, která přijde. Ale není tomu tak.

Včera jsme si například ukázali, že Evropská komise stále, i když jaksi ve stínu, „maká” na naší krásné, bezuhlíkové budoucnosti. Dnes se můžeme podívat na jiné, obětavé Evropany, kteří i v této složité době udržují migrační byznys v chodu. Na německou neziskovku Sea-Eye, provozující „záchranné” plavidlo Alan Kurdi.

Jejich skromná, tichá, po slávě a pozornosti medií nebažící (pašerácká) aktivita vyplula na povrch jen díky krátké diplomatické roztržce mezi Maltou a Německem (zde). „Italská a maltská vláda sdělila německému ministerstvu zahraničí, že nebude souhlasit s vyloděním migrantů zachráněných německou záchrannou charitou Sea-Eye z důvodu vývoje situace způsobené pandemií coronavirus.”

Jde tu o zhruba 150 členů živého kontrabandu, který loď nabrala v minulých dnech u Libyjského pobřeží. Probíhalo to prý dramaticky. „Záchranáři” si stěžují, že během záchrany 68 lidí z chatrného dřevěného člunu (první várka) je ohrožovala loď Libyjské pohraniční stráže. Která se prý během kontaktu s „uprchlickou” bárkou přiřítila a spustila varovnou palbu. Vyděšení migranti vzápětí naskákali do moře a „záchranná” loď je pak musela lovit prostřednictvím speciálně vyvinutého vybavení, zvaného CentiFloat. Což je, pro zajímavost, jakýsi cca 16 metrů dlouhý nafukovací válec s úchyty pro 50 osob. (stránky výrobce). Asi nic levného, ale když se zachraňují životy, tak se holt na nějakou tu pětku nekouká…

Přeložme si tuto vyprávěnku německé NGO do hovorové češtiny. Pašeráci měli rande s komplici z Afriky na smluveném místě. Libyjští pohraničníci to sice zjistili, ale o chlup nestihli. Překládka už byla v běhu, a tak jediné, čeho varovnou střelbou dosáhli, byla mírná dezorganizace jindy hladkého přestupu z lodi na loď. Pohraničníci pak vcelku rozumně vyhodnotili, že riskovat konflikt s mocným Německem, vlajkovým státem lodi, je zbytečné a kontraproduktivní, a nad pár kousky tohoto kontrabandu mávli velkoryse rukou. Příště si přispíší…

„Záchranáře” z Alan Kurdi to ale nijak nezastrašilo. O pár dnů později „zachránili” další partu a teď s celkem 150 lidmi nejasného původu míří do Evropy. Když zjistili, že to v Itálii ani na Maltě nepůjde (koronavirus je neprůstřelná záminka), obrátili se přímo na Německé ministerstvo zahraničí. A to vcelku drzým, až bohorovným vyjádřením šéfa neziskovky Sea-Eye, V. Gordena Islera:

“Každý lidský život je cenný. Jsme si jisti, že německý federální ministr zahraničí uspěje v převzetí další odpovědnosti za 150 lidí. Koneckonců, Německo je náš vlajkový stát. V posledních několika dnech spolková vláda s obrovským úsilím úspěšně repatriovala 200 000 svých vlastních občanů ze zahraničí. Musí být proto představitelné a lidsky možné poslat letadlo pro 150 osob hledajících bezpečí do jižní Evropy, aby je bylo možné okamžitě evakuovat. V Německu existuje koalice tzv. bezpečných přístavů, přibližně 150 měst, která prohlásila, že jsou připravena přijímat lidi na cestách..”

Možná s tím ale bude mít trošku problém. Německá vláda totiž, prostřednictvím Spolkového ministerstva vnitra, již před časem požádala Sea-Eye (a další skupiny), aby během koronavirové krize neuskutečňovali žádné „záchranné operace” (zde). Jiná „záchranná” plavidla, například Ocean Viking, provozovaný nevládní organizací SOS Mediterranee, stejně jako španělský Open Arms, poslechla a zůstala v přístavu. Jen Alan Kurdi drze prohlásil, že už „byl na cestě”… (zde).

Ale ponechejme Baerbela Beuseho, současného německého kapitána Alana Kurdiho, jeho starostem. A užívejme si radost z příslušnosti k Evropské unii. Kde se tolik nenápadných, bezejmenných hrdinů stará o naši budoucnost. Bezuhlíkovou a multikulturní….

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc září 2021: *****

Ilja Baudyš 1000,- Kč, ing. Jan Dvořák 500,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Ladislav Adamec 200,- Kč, ing. Tomáš Šimčík 200,- Kč, Vlastimil Kornas 111,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Matouš Gaudl 500,- Kč, Mgr. Luděk Tesarčík 200,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Oldřich Smejkal 1000,- Kč, Pavel Burget 200,- Kč, Karel Kubela 83,- Kč, Martin Vavřinka 50,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Václav Žižka 500,- Kč, MUDr. Iva Niemcová 100,- Kč, Jiří Obermaier 300,- Kč, Dagmar Sokolová 200,- Kč, Josef Tichý 1000,- Kč, Martina Kosková 350,- Kč, Karel Klouček 500,- Kč, Jiří Ovčáček 100,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, Jan Petr 300,- Kč, Václav Tykvart 100,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Miloš Kořínek 100,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč, Zuzana Karlová 300,- Kč, Vlastimil Kůs 500,- Kč, Martin Ondráček 200,- Kč, Bohuslav Maceška 100,- Kč, Arpád Krausz 250,- Kč, Martin Svoboda 100,- Kč, ing. Jiří Klumpar 100,- Kč, Pavel Kosmata 200,- Kč, V. Trulley 333,- Kč, Aleš Votruba 250,- Kč, ing. arch. Marie Tachezyová 200,- Kč, Zdeňka Jindrová 50,- Kč

Celkem za měsíc: 13 377,- Kč
Vybráno 38.22%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 2 395 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (40 votes, average: 4,70 out of 5)
Loading...
35 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-)