OPU

Neziskoví škůdci

Sdílejte článek:

LUBOMÍR VYLÍČIL

vylicilV pondělí proběhlo u Krajského soudu v Pardubicích jedno docela zajímavé a poučné stání. Pětice už dříve odchycených migrantů z Afghánistánu, internovaných v zařízení pro cizince v Bálkové u Plzně, tam dorazila „hájit svá práva” proti českému státu. O co šlo?

Tito Afghánci při svém zadržení uvedli, že jsou nezletilí.  Tak, jak je to v podobných případech, bohužel, zvykem. Policii se to moc nezdálo, a proto jim nechala provést kostní testy (rentgen předloktí a zápěstí), na základě kterých soudní znalci konstatovali, že jde o osoby dávno a nezpochybnitelně dospělé.  Proto byli umístěni do onoho zařízení pro dospělé v Bálkové.

Afghánci, kteří byli k soudu doprovázeni právničkou Petrou Sedláčkovou z Organizace pro pomoc uprchlíkům (OPU),  zažalovali stát, že jsou drženi mezi dospělými. Že chtějí mezi děti. Jedním z nich je (podle jeho vlastních slov) Hamid Said. Byl zadržen v lednu v Ústí nad Orlicí bez dokladů, na cestě do Německa za bratrem. Sám o sobě prohlašuje, že je mu sedmnáct, přestože mu soudní znalci odhadují o deset let víc – 27. U soudu prohlásil: „Je to zařízení primárně určené pro zletilé lidi a já jsem nezletilý.” Ta slova pronesl, pochopitelně, ve svém rodném jazyce, paštunštině. Kvůli čemuž musel soud narychlo shánět tlumočníky….

Každému myslícímu člověku je jasné, že ta drzost s „nezletilostí”, stejně jako bohorovná zpupnost, se kterou podali žalobu na stát, ve kterém se pohybovali neoprávněně, nejsou z jejich hlavy. Že jim musí někdo radit a jejich jmény organizovat, podávat, jednat… Přítomnost právničky Organizace pro pomoc uprchlíkům to podezření jen potvrzuje. Nebude proto na škodu podívat se, co je tahle organizace vlastně zač.

Sami o sobě prohlašují „OPU je nevládní a nezisková organizace. Poskytujeme bezplatné právní a sociální poradenství svým klientům, pořádáme vzdělávací aktivity pro laickou i odbornou veřejnost a realizujeme celou řadu dalších aktivit, které směřují na podporu integrace cizinců a boji proti xenofobii…”

Po přečtení těchto vzletných slov ovšem napadne našeho přízemního a praktického občana logická otázka – a kdo to tedy platí? Profesionální právníci, jak známo,  nepracují za hubičku a jen letmým nahlédnutím na stránky spolku lze zjistit, že takto vysoce kvalifikovaných lidí zaměstnává OPU celá hejna. Podívejme se proto do výroční zprávy OPU za rok 2018. Novější není k dispozici. (zde)

Na straně dvacet jsou uvedeny příjmy, za rok 2018 v celkové výši 34 216 285,- Kč. Největšími přispěvateli jsou: EU – Azylový, migrační a integrační fond (AMIF) – 14 milionů, EU – Evropský sociální fond (OPZ, OP PPR) – 11 milionů, Evropská komise – 1,2….  Od „našich” institucí pak jen drobné výpalné po stovkách tisíc. Je zjevné, že gró prostředků na činnost Organizace pro pomoc uprchlíkům přichází z ciziny. Na další straně je to řečeno natvrdo a po lopatě v procentech: Zahraniční zdroje (EU, OSN) 80.5%.

Copak si za ty peníze, naši milí zahraniční sponzoři a přispěvatelé, od OPU kupují? Tak třeba hitem letošního roku jsou sirotci. Evropským newspeakem řečeno „nezletilé děti bez doprovodu”. Šestého února letošního roku vystoupil na toto téma sám ředitel OPU Martin Rozumek, a to přímo v „generálním štábu”. Na semináři konaném v Evropském parlamentu. Pořádala jej, to byste neuhodli, europoslankyně Michaela Šojdrová (EPP). A pan ředitel se tam opravdu rozjel. Inzeroval „volné kapacity a rodiny v Česku připravené děti přijmout” a požadoval, aby byly otevřeny další legální cesty pro uprchlíky do EU, například formou slučování rodin…

Ostatně jeho organizace už na toto téma dopředu (loni v prosinci) vypsala projekt. Jmenuje se European Practices for Integration and Care (EPIC). Má probíhat  od 15. 12. 2019 do 15. 12. 2021 a má být „zaměřen na různé modely alternativní péče pro nezletilé děti – cizince bez doprovodu rodičů a jiných příbuzných.” Z toho je zřejmé, že loňské eskapády okolo Šojdrovic sirotků nebyly nějakým náhodným úletem bláznivé, stárnoucí ženy, ale plánovitou součástí nového trendu. Jehož jsou ti afghánští sirotečkové, od Pardubického soudu, jen nepatrným, ale charakteristickým střípkem.

Aktivity páně Rozumkova spolku však, bohužel, nekončí u sirotků. Víte vůbec, že vás reprezentoval loni v listopadu na jednání o migraci? Vás, jako občany této země?  Ne? Dne 25. listopadu 2019 se v Berlíně konala schůze k azylové a migrační politice EU. Sjeli se tam zástupci na 30 evropských organizací a měst. Za ČR tam byl právě pan Rozumek z Organizace pro pomoc uprchlíkům. Účastníci konference na závěr přijali tak zvaný Berlínský akční plán nové evropské azylové politiky. Dokument, shrnující základní požadavky pro-migračních organizací na Evropskou komisi. Očekává se, že se komise těmito direktivami bude řídit a předloží je vládám členských států, jako závazný požadavek. Pravděpodobně až v létě, za Německého předsednictví, které by mohlo mít sílu tenhle šílený migrační diktát protlačit.

Podívejte se sami (v originále zde). Dokument znovu předkládá vše, co zatím členské státy odmítaly, vše co se obecně považovalo za mrtvé a vyhořelé.  Třeba „revizi” Dublinské smlouvy, spočívající v nucené redistribuci migrantů do „méně zamigrovaných” států. Mluví se tu o „mechanismu trvalého přemístění”, o snazším slučování rodin, o zákazu ochrany hranic, o „dekriminalizaci” záchrany uprchlíků na moři… a v neposlední řadě i o lepším financování organizací občanské společnosti. Máme se na co těšit.

Od pardubického soudu s pěti ničemy, jejichž žalobu soud nakonec zamítl,  jsme se tak dostali ke skryté, mohutné a penězi řádně promazané organizaci, která si tu vede jakousi samostatnou, zahraničně-migrační politiku. Politiku, která je v naprostém rozporu s míněním drtivé většiny občanů,  protiví se vůli národa a koliduje s oficiální linií ČR, jak ji veřejně formuluje vláda. K organizaci, jakých jsou tu mraky. Bohužel.

Je to vůbec zvláštní. Politici nás neustále ujišťují, že žijeme v demokracii. Ve zřízení, kde vládne lid, kde rozhoduje většina. Ale přitom tu někdo úplně suverénně, veřejně a za cizí peníze provozuje aktivity proti vůli té většiny. Která nemá žádné nástroje nebo moznosti, jak mu v tom zabránit….

Potřebujeme zákon FARA !

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc prosinec 2021: *****

ing. Jan Dvořák 500,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, RNDr. Richard Čapek CSc. 400,- Kč, Eva Edler 300,- Kč, Rudolf Roedling 500,- Kč, Lenka Poncarová 300,- Kč, Martin Dindoš 500,- Kč, PharmDr. Lubomír Vylíčil 5000,- Kč, Matouš Gaudl 500,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Jiří Sika 200,- Kč

Celkem za měsíc: 9 450,00 Kč
Vybráno 27.00%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP

Latest posts by Redakce (see all)

(Visited 2 506 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (42 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
40 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-)