13.5.2014
Kategorie: Ekonomika

Nezaměstnanost klesne, protože jsme to řekli. Čest práci, soudruzi!

Sdílejte článek:

FRANTIŠEK MATĚJKA 13|05|2014

Politici vyzvali státní podniky, ať zaměstnají lidi a sníží nezaměstnanost. A že jim na to dají. Z veřejného. Je jedno, že státní podniky ty lidi nepotřebují. O politickém zadání se nediskutuje. Nezaměstnaný volič, frustrovaný nesplněním předvolebního slibu, by jim to nemusel příště hodit. Že si to hodí jiní, to neřeší. To je z cizího a z toho jak známo krev neteče.

 

 

Ministerstvo práce a sociálních věcí chce utratit několik miliard korun na to, že státní podniky jako jsou například Lesy ČR, Česká pošta, České dráhy, nebo polostátní ČEZ, uměle zaměstnají nezaměstnané. Nejde o to, zda ty podniky ty lidi potřebují. To je politikům ukradený. Politici potřebují splnit předvolební slib. Slíbili, že s nezaměstnaností zatočí. A když na to neslyší soukromý sektor, který politici dusí, jak to jen jde, musí na to zkrátka slyšet podniky státní. Ty jsou politiky, kteří mají mandát k obsazování správních a dozorčích rad a tudíž je ve své podstatě řídí, ovládány.

 

Státní podniky však nezaměstnané doposud nenabíraly, čímž jaksi neplnily politické zadání. Ne vždy jsou totiž v jejich vedení pitomci, kteří by zaměstnali někoho, koho nepotřebují, a vydávali na jeho mzdu a odvody peníze, které nemají. „Jejich nejčastějším argumentem je, že jim to přinese pouze spoustu starostí a nebudou mít dostatek peněz na krytí nákladů,“ říká Jan Marek, náměstek pro zaměstnanost ministryně práce Michaely Marksové. „Jsme ochotni jít do velmi vysokého příspěvku z aktivní politiky zaměstnanosti, který by pokryl adekvátní mzdy i s odvody,“ dodává náměstek s tím, že přispět může až 288 tisíci korunami ročně. Politické zadání je přitom přece jasné. Nezaměstnanost prostě klesne, protože tak to má být, soudruzi, tak je to správné. Říkají tomu aktivní politika zaměstnanosti. Hodně aktivní. Až moc, bohužel.

 

 

V březnu evidovaly úřady 608 tisíc uchazečů, přičemž cca 40% z nich hledalo zaměstnání více než rok. Největší problém najít místo mají mladí lidé bez praxe, uchazeči nad 50 let, po rodičovské dovolené nebo se zdravotním postižením. A na ty prý aktuální aktivní politika zaměstnanosti skrze umístění do státních podniků cílí. Snížit daně, zjednodušit byrokratické podmínky pro podnikání v soukromém sektoru, nebo uvolnit pracovněprávní vztahy, aby bylo snadnější lidi zaměstnávat i propouštět? Proč. Stačí zatnout sekeru do veřejného, poslat prachy do státních firem a spolehnout se na fakt, že protestovat tam nikdo moc nebude, aby ho nevyměnili.

 

Vláda pod vedením socialistického premiéra tedy srazí rekordní nezaměstnanost do kolen tím, že státní (!) podniky dostanou dotace ze státní (!) kasy, aby zaměstnaly lidi, které nepotřebují. Kdyby je potřebovaly, už by je nabraly dávno. Výsledkem bude několik miliard ze státního (!) rozpočtu, nalitých do státních (!) firem, za které vytvoří nová umělá pracovní místa, která nepotřebují, čímž politici sníží nezaměstnanost po dobu aktuálního volebního období, aby jako splnili své předvolební sliby o zatočení s nezaměstnaností.

 

„Můj volební program ve třech bodech: za prvé plná zaměstnanost, za druhé plná zaměstnanost, za třetí plná zaměstnanost,“ prohlásil Louis de Funès ve filmu Jeden hot a druhý čehý. Tehdy jsem se smál…

 

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc duben 2021: *****

ing. Jan Dvořák 500,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Jakub Malinovský 77,- Kč, Miloš Kraus 400,- Kč, Dagmar Bowyer 200,- Kč, Rudolf Roedling 500,- Kč, Peter Keklak 100,- Kč, Mirko Hampl 168,- Kč, Karel Klouček 500,- Kč, Milena Práglová 500,- Kč, Mgr. Luděk Tesarčík 200,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Anonym 222,- Kč, Roman Dubravský 500,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Ilja Baudyš 500,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Miroslav Hlousek 111,- Kč, Bc. Romana Kopecká 500,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč

Celkem za měsíc: 7 378,00 Kč
Vybráno 21.08%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 149 times, 3 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (16 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
politicon.cz

Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.