15.9.2013
Kategorie: Ekonomika

Nezaměstnanost a dávky

Sdílejte článek:

OD: FILIP KROLUPPER 15|09|2013

Ve Španělsku je 50% mladých nezaměstnaných, přesto práci, jako je sbírání brambor na polí Španělé odmítají dělat a místo nich na poli pracují Marokánci a mladí Španělé berou podporu. Tohle je zpráva z minulého týdne. A mě po ní došlo, že nemusíme chodit tak daleko.

 

 

V Česku je cca desetiprocentní nezaměstnanost. Strany se předhánějí v tom, kdo nabídne větší sociální dávky, větší dávky na ubytování, větší podporu v nezaměstnanosti. Na stavbách ale pracují ukrajinci a slováci. Češi moc ne, to raději za ty prachy zůstanou doma.

 

Víte co? Systém je moc štědrý. Dávky v nezaměstnanosti by měli být pár měsíců na úrovni minimální mzdy, nejvýše však tolik kolik bylo dlouhé předchozí zaměstnání. Zavedl bych povinnou veřejně prospěšnou činnost pro všechny příjemce dávek, ale jen 2 hodiny denně. Zavedl bych fyzické tresty za krádeže a při každém podmíněném trestu.

 

Po pár měsících (2 – 3) šlus a ani korunu. Že někdo nemůže sehnat práci? Podívejte se na stavby. Nebo přijeďte jako řemeslník do libovolného většího města a pokud jste poctiví, tak vás zasypou zlatem a utrhnou obě ruce. A neříkejte mi, že máchat štětkou, jako malíř pokojů, nezvládne každý.

 

Nechcete dojíždět? Nechce se Vám vstávat v půl šesté? Nechcete dělat na sebe? Tak to se asi budete muset jít pást.

 

Ano, není zas tolik práce na výběr, není to perfektní a každý nesežene práci ve svém oboru. Nicméně stát nemá povinnost nikomu práci zajistit. Mimochodem víte proč tu není tolik zajímavé práce. Protože jsou tu převážně montovny. Téměř nic se tu nevyvíjí, nic tu není autentického. Přijedou sem součástky, tady je někdo složí a zase odjedou. Jediný důvod proč to nedělají opice je ten, že je zakázáno týrání zvířat. Jediný důvod, proč to nedělají Číňané je ten, že Čína je daleko a prodražilo by se to.

 

 

Nedávno jsem narazil na článek o milionářské dani. Zase 90% lidí pod článkem velebilo ten nápad, a že kdo vydělá víc jak milion, ten si to nakradl a kdesi cosi. Na moji poznámku, že když chytrým a schopným lidem budou tímhle způsobem danit jejich výdělek, tak půjdou, mi bylo oznámeno – “Tak už vypadněte, pápá”. No a tak šli. Už víte, proč tu jsou montovny a průměrný plat je tak hrozně nízký? Já jo.

 

Kombinace neochoty pracovat, vysokých dávek a montoven je pro naše HDP smrtelná. Je čas s tím něco udělat naše milé strany.

 

 

ZDROJ: Filip Krolupper

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc červenec 2020: *****

František Šmíd 600,- Kč, ing. Jan Dvořák 400,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Roman Dubravský 500,- Kč, Rudolf Roedling 500,- Kč, Marek Janičko 250,- Kč

Celkem za měsíc: 2 750,00 Kč
Vybráno 7.85%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 4 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (16 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
politicon.cz
loading...

Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.