nuclear-678x381ELEKT
25.10.2021
Kategorie: Společnost

Než začneš kopat do medvěda, ověř si, že máš kudy a kam utíkat

Sdílejte článek:

PZ/JAROSLAV ŠTEFEC

Těžce zkoušená země je nucena „přepřahat“ vedení bohužel přesně v tom okamžiku, kdy by v čele měli stát zkušení politici, lidé, kteří rozumí fungování státu, umí řídit své resorty a dokážou přemýšlet.

Právě mi skončila exkurze do doby kamenné. 29 hodin bez elektřiny. První notebook „kleknul“ včera ve 23.00, druhý dnes ve 12:30, telefon skončil na 6 % a v ledničce to už začalo poněkud zavádět. Ještě že venku je “kosa”, parapet okna na severní straně to jistil. Ovšem kondenzační plynový kotel se bez elektřiny neobejde. Takže klika, že ta „kosa“ nebyla zas až tak veliká a stačila mikina. Ale chudáci lidé s malými dětmi, píše na facebooku Jaroslav Štefec.

Teorie praví, že ČEZ by měl být schopen odstranit poruchy (říkají tomu “neohlášené odstávky”) do 18 hodin od jejich vzniku. Tedy asi pokud nevyhlásí „kalamitní stav“. Který vyhlásil a poruchu v limitu tudíž neodstranil. Dost mi vadilo, že infolinka ČEZu, kde by se člověk mohl doptat, nefungovala. Po třech zazvoněních ohlásila nekompromisně: “Volané číslo je momentálně nedostupné!” a odpojila se. Chápu, měli toho hodně. Ale možná že při trochu menším tlaku na „racionalizaci“ a „zeštíhlování“ by bylo víc lidí na práci. Prostředky by se určitě našly. Co takhle přestat se „strategickými investicemi“ na Balkáně a v Turecku? To se to investuje, když vlády ochotně odepisují nesmyslně prošustrované peníze pod hlavičkou „špatná podnikatelská rozhodnutí managementu“. Z našich peněz, jak jinak!

Viditelně nám tedy chybí nejen armáda, schopná bránit republiku, zdravotnictví, schopné zvládnout pandemii, nebo zemědělství, schopné zajistit dostatek potravin pro případ nouze. A dobře zásobené státní hmotné rezervy. Chybí nám toho daleko víc, třeba účelná a efektivní energetická politika. Nejspíš je načase začít se s veškerou vážností připravovat na dlouhé zimní „blackouty,“ a možná i „gazouty“. Než totiž začneš kopat do medvěda, ověř si, že máš kudy a kam utíkat. A Tchaj-wan nám nezajistí ani „pitomé“ čipy pro Škodovku, natož plyn pro doplnění našich poloprázdných zásobníků. Bez ohledu na to, že my, občané, si víc než dobře platíme jednoho Tchajwance v čele podivné instituce, zvané Senát.

Počítám, že prodejcům krbů a kamen pomalu začínají stoupat tržby a komínařina se brzy stane vyhledávaným oborem úctyhodného řemesla zednického a kamnářského. Nejspíš bez ohledu na šílenství zvané Green Deal. Zajímavý boom bude pravděpodobně zažívat i výroba svíček. Ostatně ani večer při petrolejce nepostrádá jisté rysy romantiky, nestane-li se ovšem standardem. Petrolejka, na rozdíl od LED svítidel, navíc generuje i nějaké to teplo. Což se může už tuto zimu hodit. Pokud ovšem (na) petrolej bude.

Jak se zdá, tlupa politických amatérů, kteří nám hodlají v příštích čtyřech letech lajnovat naše životy, vstup do sněmovny nebo jmenování do vládních pozic považuje za akt rovnocenný poobědvání Šalamounovy stolice. Přesně v duchu tzv. Rumlova pravidla: “Profesionalitu získává politik jmenováním do funkce”. Což samozřejmě nijak neomlouvá předešlé vlády, jejichž „moudrá vládnutí“ nás během uplynulých 30 let bezuzdého rozkrádání a okrádání našeho státu, polického amatérismu a přímo gejzírů hlouposti a neschopnosti dostalo do současné schizofrenní, prakticky bezvýchodné situace.

Za normální situace by mě volby a jejich výsledky ponechávaly víceméně v klidu. Jenže současná povolební situace není jenom prostou výměnou vládních garnitur. Je zvnějšku řízeným pokusem o nevratné dotažení třicet let pečlivě připravované definitivní porážky jednotlivých zemí bývalého “východního bloku” a jejich (naší) přeměny v systém nesvéprávných exploatovaných kolonií. Což je terminus technicus, s jehož definicí je současný stav ČR jako pseudostátu v dokonalém souladu prakticky ve všech kategoriích, počínaje ekonomickými a konce zahraničně bezpečnostními a kulturními.
 
Bez ohledu na názor, že “u nás se nic takového jako na Ukrajině nemůže stát” jsou „pro případ neočekávaného odporu“ k dispozici i represivní složky, použitelné k zákrokům proti protestujícím lidem, kterým se to nebude líbit. Jejich jádrem se mohou stát elitní “misionáři” a některé speciální složky BIS a PČR. Nefabuluji, konstatuji na základě letitého studia dlouhodobých trendů a reálných procesů v této oblasti.

“Krev na dlažbě” je totiž ideálním prostředkem k vyvolání strachu. A ten, jak známo, je optimálním nástrojem k ukotvení “nových pořádků”, ať už jim říkáte “NWO”, “fašismu”, “komunismus”, nebo „liberální demokracie“. Jenom tentokrát nebude v čele konkrétní osoba, označitelná za “zloducha”, kterou by bylo možné nenávidět. Velký bratr, skupina bez tváře a konkrétní osobnosti, čirá ideologie, navenek, pro “dav”, představovaná pimprlaty, nazývanými “politici”.

Naši noví neomezení vládcové (jak se aspoň domnívají) si zatím zvykají v nových rolích a rvou se o lukrativní posty. Jsem si prakticky jist, že nikdo z nich nemá představu o tom, jak řídit něco tak složitého jako je stát. Andrej Babiš se to učil 8 let, a už mu to začínalo trochu jít. Volby ale dopadly tak, jak dopadly, a naše těžce zkoušená země je nucena „přepřahat“ vedení bohužel přesně v tom okamžiku, kdy by v jeho čele měli stát zkušení politici, lidé, kteří rozumí fungování státu, umí řídit své resorty a dokážou přemýšlet nikoliv v kategoriích „nutnost zrovnoprávnění LGBT“, „Green Deal nás zachrání“, nebo „EU je naše spása“, ale spíše „co udělat pro dostatek potravin“, nebo „jak zajistit potřebné množství plynu na zimu“. Bojím se, že TENTO způsob myšlení je partě politických hochštaplerů, kterým není stydno pokoušet se o likvidaci nemocného prezidenta republiky, nejen naprosto cizí, ale navíc i dokonale ukradený, končí komentář Jaroslav Štefec.

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc prosinec 2021: *****

ing. Jan Dvořák 500,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, RNDr. Richard Čapek CSc. 400,- Kč, Eva Edler 300,- Kč, Rudolf Roedling 500,- Kč, Lenka Poncarová 300,- Kč, Martin Dindoš 500,- Kč, PharmDr. Lubomír Vylíčil 5000,- Kč, Matouš Gaudl 500,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Jiří Sika 200,- Kč, Zdeněk Vybíral 1000,- Kč, Václav Žižka 500,- Kč, Pavel Fila 50,- Kč, Pavel Sejrek 100,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Lukáš Vašíček 200,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Bc. Michal Hajdučko 300,- Kč, Martin Kubíček 2000,- Kč, Gabriela Kolomazníková 100,- Kč

Celkem za měsíc: 15 000,00 Kč
Vybráno 42.97%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 2 369 times, 2 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (36 votes, average: 4,83 out of 5)
Loading...
77 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-)