germany-
24.1.2018
Kategorie: Ekonomika

Nevyhnutelný kolaps německé ekonomiky: Několik čísel

Sdílejte článek:

MICHAL BRAND

Malá ekonomicko-politická úvaha nad jedním článkem a jednou neprávem přehlíženou informací.

Německo má problém s negramotnými migranty. Nejsou také schopni naučit se německy – Autor: MoneyMAG.cz

Německý federální úřad pro migraci a uprchlíky (BAMF) zveřejnil nové údaje, které ukazují, že asi 43 000 osob zapojených do integračních kurzů vůbec není schopno číst ani psát. Informuje o tom list Bild am Sonntag. Pozn.: Ještě štěstí, že neuvádí o kolik procent účastníků kurzů se jedná….

List informuje o tom, že asi 43.000 migrantů muselo být umístěno do speciálních kurzů pro negramotné, které jim mají pomoci naučit se číst i psát. Mnozí z nich jsou prý naprosto neschopní naučit se mluvit německy v jazykových kurzech. Toto číslo představuje asi deseti procentní nárůst oproti předchozímu roku. Navzdory mimořádným malým vzdělávacím skupinám a až 1300 vyučovacím hodinám čtyři z pěti studentů stále mluví německy tak špatně, že nemají šanci najít si jakoukoliv práci – i tu nejméně kvalifikovanou. Méně než pětina, tedy asi 17% migrantů zapojených do programu, bylo schopno mluvit německy na střední úrovni, která je nezbytná pro základní pracovní uplatnění. BAMF uvádí, že nejhůře jsou na tom Iráčané a eritrejští migranti.

Konec citace

Takže to je přiznaných 43 000 lidí, kteří budou muset být doživotně živeni. 2 tis Euro měsíčně na jednoho, to je téměř miliarda Euro ročně. Cca 50 miliard doživotní kapesné. Plus náklady na byty pro ně. A náklady na rekonstrukce těchto bytů cca každých pět let. Bezpochyby vícenáklady spojené s kriminalitou těchto nezaměstnatelných a společensky absolutně neintegrovatelných migrantů.

Pokud budou mít rodiny, přibude 43 tisíc stejně, či spíše ještě více (vzhledem ke společenskému modelu v jejich domovských zemích) negramotných manželek. Dále tu bude v další generaci cca 200 tisíc naprosto nezaměstnatelných asociálů, protože v rodinách dvou negramotných rodičů (navíc se zcela proti-evropským kulturním modelem) nemůže vyrůst člověk schopný zapojení do moderní evropské ekonomiky a společnosti ani v těch nejdivočejších sluníčkových snech. Náklady na jejich doživotní kapesné cca 250 miliard Euro. Plus náklady na byty pro ně a na bytové rekonstrukce každých cca 5 let. Plus vícenáklady na škody a snahu o omezení jejich kriminality.

V další generaci další cca milion nezaměstnatelných a neintegrovatelných asociálů. Náklady na jejich doživotní kapesné cca 1 200 (tisíc dvě stě) miliard Euro. Plus náklady na byty pro ně, na jejich rekonstrukce každých cca 5 let. Plus vícenáklady na jejich kriminalitu.

V další generaci dalších cca pět milionů nezaměstnatelných a neintegrovatelných asociálů. Doživotní kapesné cca 6 000 (šest tisíc) miliard Euro, do konce století odhadem cca polovina těchto nákladů.

Celkové náklady Německa do konce století jen na tuto malinkou skupinku nelegálních migrantů a jejich potomky – kapesné cca 4 500 (čtyři a půl tisíce) miliard Euro. Plus náklady na byty pro ně, odhadem cca 300 – 500 miliard Euro na výstavbu. Plus náklady na rekonstrukce cca každých pět let – cca 10 – 50 (narůstá s počtem bytů pro tyto migranty) miliard Euro pokaždé. Pokud si budou tito migranti a jejich potomci dovážet partnery ze svých domovských zemí, znásobte vše dvakrát. Pokud dojde ke zcelení rodin, znásobte vše ještě navíc pěti až deseti. Připočtěte náklady ušlých příležitostí, protože kriminalita a všeobjímající strach spojené s touto nelegální migrací negramotných asociálů přinesou rozvrat základních mechanismů fungování německé společnosti. A znásobte vše ještě navíc 2 až 3 (faktor „podnikání v Mogadišu“, neochota a nemožnost efektivně fungovat v rozvráceném systému).

Německo ekonomicky nemůže dožít konce století. To není filozofická nebo politická otázka, to je matematická jistota. Ekonomický kolaps Německa (a dalších zemí zasažených masovou migrací ze zcela nekompatibilních kulturních a civilizačních okruhů se zcela odlišným sociálně- ekonomickým modelem a pevně zakořeněnými návyky obyvatel) lze pouze oddálit vydrancováním dalších zemí, které budou „přijaty do Euro zóny“. A následně tyto země budou po vzoru Řecka, Portugalska, Španělska nebo Itálie nejprve vydrancovány, předluženy a následně rozkradeny (v rámci „ozdravné“ kůry „úsporných opatření‘).

Lze odhadnout, že z těch cca 1,5 mil až 2,5 milionů nelegálních migrantů v Německu těchto 43 tisíc zcela negramotných nebude nijak dramatickou výjimkou. Pokud je ze současné vlny nelegálních migrantů jen desetina negramotných, jde o náklady cca 22 tisíc miliard Euro do konce století, s pozvanými manželkami cca 44 tisíc miliard Euro, s pozvanými příbuznými v rámci zcelování rodin cca 110 až 400 tisíc miliard Euro i . (Další informace indikují, že jde o mnohem vyšší procento než desetina, spíše 30 – 75%; v evropských požadavcích a měřítcích gramotnosti tedy možná 60 – 95%) ii .

Wir schafen das ! Aneb jak říká pan Drahoš – „musíme lidem říkat, že to zvládneme“. Refugees, welcome to Weimar Republic.

Už chápete, proč jsou v médiích ovládaných západoevropskými a americkými korporacemi a mezi nomenklaturou aparátčiků v Bruselu a Berlíně tak oblíbení, populární a vyzdvihovaní politici, kteří říkají, že musíme být solidární a že musíme “patřit k tvrdému jádru EU”, a že tedy musíme tahat z ohně jejich horké kaštany na účet svých spálených rukou ? A už chápete, proč naopak ti naši politici, kteří hájí naše národní zájmy a snaží se o prospěch naší země a našeho národa jsou v médiích i v Bruseli tolik nenáviděni, pomlouváni a ať udělají cokoli, je to překrouceno a zneváženo ?

Pamatujete se, jak Bulharsko jednalo s Ruskem o plynovodu Jižní Proud (South Stream), ze kterého by Bulharsko mělo příjem tranzitních poplatků a laciné dodávky plynu, ale EU jim to zakázala “v rámci sankcí” ? A následně Německo začalo okamžitě připravovat stavbu další větve Severního Proudu (North Stream).

Když Zeman pozval čínského prezidenta k jednání o další ekonomické spolupráci a podpoře investic, kavárna narušovala tuto státní návštěvu. Média pak od té doby nepřestala psát, že nás Zeman táhne na východ. Když přijel čínský prezident na návštěvu Velké Británie, královna ho vezla v pozlaceném historickém kočáře s livrejovanými lokaji a doprovodem možná stovky jezdců na koních ve slavnostních uniformách. Londýnské kavárně nikdo nezaplatil za narušování státní návštěvy, takže nikde žádní kalouskové s tibetskými vlajkami nebyli. Také nikdo z médií nevyčítal britské královně tuto čínskou státní návštěvu, natožpak že by o Britské královně kvůli tomu psali jako o staré senilní rašpli, která se už asi pomočuje, žere čočku a prdí na tiskových konferencích a ve své senilitě táhne Británii na východ, aby to bylo ve stylu “objektivní nezávislé novinařiny” o krocích a ÚSPĚŠÍCH Miloše Zeman.

Úspěších, protože státní návštěva prezidenta země, která je ekonomickou dvojkou světa je pro naši zemi záviděníhodný úspěch. Ale lokajové cizích zájmů to neocení. Jak uvedl v rozhovoru prof. Keller: Jeden z europoslanců za stranu Marine Le Penové se na nedávném zasedání výboru pro sociální otázky otevřeně zeptal: „Proč si vlastně, milí kolegové ze střední a východní Evropy, myslíte, že má někdo zájem, abyste vyspělostí své ekonomiky a svou životní úrovní dohnali Západ?“ Na tuto jednoduchou otázku nedokázal nikdo odpovědět.


I na podporu mých odhadů, že nejde o chybu v řádu, chci uvést jeden odkaz: Německý profesor ekonomie z Univerzity ve Freiburgu odhaduje náklady na všechny nelegální migranty ze současné vlny na 1 000 miliard Euro. Podle mého názoru je velice optimistický – viz. základní odhady v tomto článku. Ale v řádech, v celkovém rozměru ekonomické katastrofy Německa se shodujeme – jde o triliony Euro v americké angličtině, v evropském o biliony Euro (tisíce miliard). 

Vůbec nejhůře jsou na tom v tomto ohledu migranti ze Somálska, z nichž přes 77 % nemůže doložit dosažené vzdělání žádným dokumentem. Žádný „papír“, který by dokazoval dosažené vzdělání, potom nemá také téměř 73 % Eritrejců a jen o něco málo méně Iráčanů a Afghánců. Bez ukončeného školního vzdělání také momentálně v Německu žije přes polovina Syřanů, Nigerijců a Pákistánců. Naopak mezi Íránci nemá žádné vzdělání „jen“ 37 % lidí. 

Z uvedeného tedy vyplývá, že celý rozsah naprosto negramotných nebo negramotných v evropském kontextu (například schopnost přečíst verše Koránu je v domovských zemích migrantů “gramotnost”, ale z pohledu evropské ekonomiky to zůstává negramotnost, protože v Evropě se – zatím – píše latinkou a nikoli arabským písmem. takže jde o lidi gramotné ve svých domovských zemích, v Evropě dále rozšiřují skupinu negramotných.)

Výkon této funkce médií – propagandy ve prospěch cizích zájmů proti našim národním a státním zájmům – ze strany místních lokajů velice dobře popisuje Petr Hampl: Vedle ministerstev, mediálních domů a korporátních centrál vznikají v Praze i administrativní a programátorská centra, což je sociologicky zajímavý jev. Najdete v nich tisíce lidí, jejichž postavení je fakticky stejné jako postavení dělníků, nicméně mají mnohem vyšší platy a pěstují si další kolektivní mýtus – tentokrát o tom, že oni sami jsou něco lepšího než obyčejní pracující. Přebírají proto panský pohled na svět a nechávají elity, aby určovali jejich názory a životní styl. Nepřipouštějí si, že sami budou za pár let kopnuti do zadku, až je panstvo přestane potřebovat. Ale to je jiný příběh. To celé směruje k formování světa, jehož obyvatelé mají pocit, že tvoří jednotný celek s obyvateli Berlína a Amsterdamu, ale nemají nic společného s lidmi ze Žďáru nad Sázavou.

 

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc květen 2021: *****

Josef Budějovský 500,- Kč, Jiřina Kozáková 200,- Kč, ing. Jan Dvořák 500,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Pavel Janeček 300,- Kč, Peter Keklak 100,- Kč, Ilja Baudyš 500,- Kč, Rene David 500,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, ing. Jiří Babinský 500,- Kč, Věra Baarová 1000,- Kč, Matouš Gaudl 500,- Kč, Lubomír Vylíčil Phar. 5000,- Kč, Novákovi 500,- Kč, Marek Janičko 100,- Kč, Vlastimil Kadlec 2000,- Kč, Martin Vavrinka 50,- Kč, Michaela Wurmová 1000,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, Karel Hojdar 150,- Kč, Jiří Dobruský 200,- Kč, MUDr. Ive Niemcová 100,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč, Irena Kuželová 150,- Kč, ing. Stanislav Kužel 150,- Kč, Olga Petrová 300,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, Vlastimil Kornas 666,- Kč, Jan Petr 300,- Kč, Václav Tykvart 100,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Jiří Ovčáček 100,- Kč

Celkem za měsíc: 17 966,00 Kč
Vybráno 51.33%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 259 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (29 votes, average: 4,97 out of 5)
Loading...