volby101
29.8.2017
Kategorie: Politika

Nevoliči

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (15 votes, average: 4,60 out of 5)
Loading...
Sdílejte článek:

TIT

Před každými volbami se pravidelně strhne zcela nelogická a hysterická agrese proti nevoličům: „Nadává v hospodě na politiku, to jo, ale zvednout se a zkusit něco změnit, to ne!“ Tato hláška je už natolik oblíbená, že ji všichni berou jako fakt.

Fakt, že existují lidé, kteří nadávají na politiku, ale pak nejdou k volbám. A tito prý tvoří drtivou většinu nevoličů. Nemůžu si pomoct, ale už před lety mi to přišlo jako nesmysl. K volbám nechodí podle mě spíše ti, kterým je politika prostě a jednoduše u prdele. Naopak ti, co ji hrozně řeší u piva, pak chodí volit. Nevěřím, že je to jakkoliv jinak. Pochopitelně tu máme cca 40 % nevoličů, což můžou být různí lidé s různými motivacemi…

Mnohem horší je jakási podivná představa, že nevoliči můžou za zkurvenou situaci v politice. A opravdu se s ní setkávám velice často. Za to, že vyhrál Babiš, může to, že lidi nechodí k volbám. Jen proto, že lidi na to kašlou, tak jsou tam takový kurvy, a tak podobně. Protože kdyby byla volební účast 100 %, tak nad ČR se rozzáří duha, tráva bude zelenější a nebe modřejší. Jupíjou… er… ne! Takhle to skutečně nefunguje.

O nevolení se také říká, že je to „projev spokojenosti se současnou situací“, což logicky nedává žádný smysl. Především komu se líbí status quo, tak se bude cítit u voleb ohrožen, takže půjde a dá to těm, co vládli posledně. Nevolení je obvykle naopak projevem odmítnutí tohoto hloupého systému jako takového (ačkoliv každý má pochopitelně trochu jinou motivaci). Každopádně většina problémů vlád není způsobena nevoliči. Naopak, jsou to voliči, kdo jim mnohdy posvětili jejich moc. Úplně ideální by bylo, kdyby nevolil nikdo, a tento systém by konečně zanikl.

ZDROJ: stoky

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc červen 2018: *****

Ludmila Karská 250,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Miroslav Meder 250,- Kč, Věra Vladyková 1000,- Kč, Ilja Baudyš 1000,- Kč, Helena Novotná 200,- Kč, Anonymní dárce 300,- Kč, Lukáš Vašíček 200,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, Petr Čermák 100,- Kč, David Bezděk 150,- Kč, Milan Tahovský 1000,- Kč, Vlastimil Kornas 333,- Kč, Libor Heidler 500,- Kč, Jan Bezděk 2000,- Kč, Tomáš Foldyna 1006,20 Kč (40 eur)

Celkem za měsíc: 9 039,20 Kč
Vybráno 25.82%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Redakce
Sledujte PP
Sdílejte článek:
politicon-banner
76 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.