KOBLIHARCHA
3.12.2019
Kategorie: Ekonomika

Nevíte někdo … už je vypsán kurz, kdo zaplatí Babišovi dotace?

Sdílejte článek:

DAVID DVOŘÁK

Zatím máme dvě jistoty. První – fše je kampáááň, účelofka, lež a černý čtvereček se po pozření koblihy stává bílým kolečkem. Druhá – Babiš splnil “Lex Babiš” a proto má na dotace nárok.

Jedinou zdánlivě drobnou nejistotou tak je, kdo bude dotace Babišovým firmám proplácet. Něco mí říká, že se Andrejko bude za ty dotace pro firmy, které už mu nepatří, rvát jako lev. A pokud by byla vypsána sázka, kdo dotace zaplatí, pak bych já osobně sázel jedině na tutovku – že všichni ovčané.

Ač se to nezdá, situace na bojišti je celkem přehledná. Brusel dotace přerozděluje a z tohoto titulu určuje pravidla. A co čert nechce, Andrejko tam má vroubků víc než dost. Jednak protimigračně remcá a místo toho, aby pomáhal směrovat V4 se slovenskou princeznou pod láskyplná multikulturní bruselská křídla, nezanechávajíc uhlíkovou stopu, mele něco o zdravém rozumu, který by si V4 měla ponechat. Už to by stačilo, aby dostal za uši. Navíc, celkem vtipně dojí svůj státní rozpočet, což si jemu (pozičně-vládně) rovní nemohou tak okatě dovolit. Ti to musí všelijak kamuflovat … a on, takovej nýmand z toho zaostalého východu … co si to dovoluje … Jenže to je nebetyčná opovážlivost a drzost, tedy má druhý průser.. Za této situace pak vyslovená stopka dotacím bude znamenat buď opravdové zastavení transferu peněz nebo ztrátu tváře bruselských po porážce nýmandem z Východu, který tak maximálně umí propásnout příležitost mlčet a lísat se. Nevím jak Vy, ale v tomto bodě sázím spíše na bruselkou partu.

Pak tady máme situaci v naší domovině. Andrejko na všechny strany vykřikuje, že zcela naplnil podmínky “Lex Babiš”, který přeci zabraňuje všemu ovlivňování. Je to sice takový úskočný trik, ale na voliče zatím zabírá, protože ten zákon voliči nečtou. Ono, v podstatě je jedno co ten zákon obsahuje, protože zabránit přihrávání dotací premiérem země lze dvěma způsoby – buď ty firmy nebudou po dobu vládního angažmá dostávat dotace žádné nebo o dotace žádající firmy nebudou jeho, přičemž je ani nebude mít možnost získat zpět po ukončení premiérování. Pamatujete ministra Řebíčka a jak se zázračně dařilo jeho firmám? Možná taky stačí kouknout na stoupající graf úspěšnosti čerpání dotací a státních zakázek firem z impéria Agrofert, aby bylo jasné, že se situace opakuje. Zkrátka, vše ostatní, ať už vtěleno do jakéhokoliv paragrafu, má hodnotu pravidla, že pokud Andrejko za svitu měsíce při obětování psa ušlechtilé rasy, na každou světovou stranu třikrát zvolá, že se vzdává vlivu na své firmy, pak přestane být ve střetu zájmů. Ono přece i malé záškolačce Grétě musí být jasné, že k žádostem od firem premiéra země, byť DOČASNĚ zaparkované v nějakém fondu, se bude přistupovat o něco shovívavěji a vstřícněji, než k firmě Novák, s.r.o. . Přece se očekává, že si je Andrejko vezme po skončení úřadu zpět pod svá křídla … stejně jako si vzal zpět pod opateru Čapí hnízdo. Zkrátka jsem přesvědčen, že kariéra úředníka, který by něco v souvislosti s Agrofertem nedoporučil, by nabrala velmi rychle velmi zajímavý směr. Konec konců, vždyť bylo zameteno pod koberec i oznámení německého finančáku … a ukažte mi podobný postup u jiné firmy.

Odhaduji tedy, že penězovod z Bruselu bude zastaven, ale Agrofertu budou dotace propláceny i nadále. Takže vážení … si nachystejte peněženky, koblihy nezdražují, jen se u nich upraví cena.

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc leden 2022: *****

RNDr. Richard Čapek CSc. 400,- Kč, Ilja Baudyš 500,- Kč, Miroslav Příkopa 500,- Kč, MUDr. Richard Domín 200,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Pavel Fila 50,- Kč, ing. Jan Dvořák 500,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Marek Janičko 250,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Jiřina Gyárfásová 1000,- Kč, Matouš Gaudl 500,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Václav Žižka 500,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Daniela Frumarová 500,- Kč, Zdeněk Vybíral 1000,- Kč, Karel Klouček 500,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Vlastimil Kornas 111,- Kč, Karel Kubela 100,- Kč, Jiří Stejskal 500,- Kč, Ladislav Adamec 200,- Kč, Martin Vavrinka 50,- Kč, Pavel Janeček 300,- Kč, Jiří Obermaier 300,- Kč, Peter Keklak 100,- Kč, Anonym 500,- Kč, Jiří Dobruský 200,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč, Petra Rohlíčková 111,- Kč, Zuzana Karlová 300,- Kč, Miroslav Hloušek 111,- Kč, Blahomír Skoupý 200,- Kč, Jan Petr 300,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Václav Tykvart 100,- Kč, Pavel Sejrek 200,- Kč, Jiří Ovčáček 100,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, ing. Antonín Zlínský 1000,- Kč, Oldřich Smejkal 1000,- Kč, Radek Láznička 150,- Kč, Jiří Langr 1000,- Kč, Jaroslav Vlk 100,- Kč, Arpád Krausz 250,- Kč, Marie Tachezyová 200,- Kč, Anonym 333,- Kč, Martin Svoboda 100,- Kč, ing. Jiří Klumpar 100,- Kč, Pavel Kosmata 200,- Kč, V. Trulley 333,- Kč, Věra Holá 200,- Kč, Aleš Votruba 250,- Kč, Zdeňka Jindrová 50,- Kč, Pavel Burget 200,- Kč, Zdeňka Horníčková 200,- Kč, Miroslav Andreska 500,- Kč, Dagmar Sokolová 200,- Kč, Jiří Sika 100,- Kč

Celkem za měsíc: 19 349,00 Kč
Vybráno 55.28%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 1 293 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (18 votes, average: 3,78 out of 5)
Loading...
109 komentářů