KOBLIHARCHA
3.12.2019
Kategorie: Ekonomika

Nevíte někdo … už je vypsán kurz, kdo zaplatí Babišovi dotace?

Sdílejte článek:

DAVID DVOŘÁK

Zatím máme dvě jistoty. První – fše je kampáááň, účelofka, lež a černý čtvereček se po pozření koblihy stává bílým kolečkem. Druhá – Babiš splnil “Lex Babiš” a proto má na dotace nárok.

Jedinou zdánlivě drobnou nejistotou tak je, kdo bude dotace Babišovým firmám proplácet. Něco mí říká, že se Andrejko bude za ty dotace pro firmy, které už mu nepatří, rvát jako lev. A pokud by byla vypsána sázka, kdo dotace zaplatí, pak bych já osobně sázel jedině na tutovku – že všichni ovčané.

Ač se to nezdá, situace na bojišti je celkem přehledná. Brusel dotace přerozděluje a z tohoto titulu určuje pravidla. A co čert nechce, Andrejko tam má vroubků víc než dost. Jednak protimigračně remcá a místo toho, aby pomáhal směrovat V4 se slovenskou princeznou pod láskyplná multikulturní bruselská křídla, nezanechávajíc uhlíkovou stopu, mele něco o zdravém rozumu, který by si V4 měla ponechat. Už to by stačilo, aby dostal za uši. Navíc, celkem vtipně dojí svůj státní rozpočet, což si jemu (pozičně-vládně) rovní nemohou tak okatě dovolit. Ti to musí všelijak kamuflovat … a on, takovej nýmand z toho zaostalého východu … co si to dovoluje … Jenže to je nebetyčná opovážlivost a drzost, tedy má druhý průser.. Za této situace pak vyslovená stopka dotacím bude znamenat buď opravdové zastavení transferu peněz nebo ztrátu tváře bruselských po porážce nýmandem z Východu, který tak maximálně umí propásnout příležitost mlčet a lísat se. Nevím jak Vy, ale v tomto bodě sázím spíše na bruselkou partu.

Pak tady máme situaci v naší domovině. Andrejko na všechny strany vykřikuje, že zcela naplnil podmínky “Lex Babiš”, který přeci zabraňuje všemu ovlivňování. Je to sice takový úskočný trik, ale na voliče zatím zabírá, protože ten zákon voliči nečtou. Ono, v podstatě je jedno co ten zákon obsahuje, protože zabránit přihrávání dotací premiérem země lze dvěma způsoby – buď ty firmy nebudou po dobu vládního angažmá dostávat dotace žádné nebo o dotace žádající firmy nebudou jeho, přičemž je ani nebude mít možnost získat zpět po ukončení premiérování. Pamatujete ministra Řebíčka a jak se zázračně dařilo jeho firmám? Možná taky stačí kouknout na stoupající graf úspěšnosti čerpání dotací a státních zakázek firem z impéria Agrofert, aby bylo jasné, že se situace opakuje. Zkrátka, vše ostatní, ať už vtěleno do jakéhokoliv paragrafu, má hodnotu pravidla, že pokud Andrejko za svitu měsíce při obětování psa ušlechtilé rasy, na každou světovou stranu třikrát zvolá, že se vzdává vlivu na své firmy, pak přestane být ve střetu zájmů. Ono přece i malé záškolačce Grétě musí být jasné, že k žádostem od firem premiéra země, byť DOČASNĚ zaparkované v nějakém fondu, se bude přistupovat o něco shovívavěji a vstřícněji, než k firmě Novák, s.r.o. . Přece se očekává, že si je Andrejko vezme po skončení úřadu zpět pod svá křídla … stejně jako si vzal zpět pod opateru Čapí hnízdo. Zkrátka jsem přesvědčen, že kariéra úředníka, který by něco v souvislosti s Agrofertem nedoporučil, by nabrala velmi rychle velmi zajímavý směr. Konec konců, vždyť bylo zameteno pod koberec i oznámení německého finančáku … a ukažte mi podobný postup u jiné firmy.

Odhaduji tedy, že penězovod z Bruselu bude zastaven, ale Agrofertu budou dotace propláceny i nadále. Takže vážení … si nachystejte peněženky, koblihy nezdražují, jen se u nich upraví cena.

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc září 2020: *****

František Šmíd 700,- Kč, ing. Jan Dvořák 400,- Kč, Roman Dubravský 500,- Kč, MUDr. Miroslav Kameníček 1000,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Petr Jan 300,- Kč, Roman Foff 500,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Jiří Sieja 200,- Kč, Marek Janičko 250,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Pavel Novák 200,- Kč, Miloš Kořínek 100,- Kč, Robert Schlesinger 100,- Kč, Miloslav Konopiský 200,- Kč, Jan Horáček 500,- Kč, Martin Štěpánek 400,- Kč, Martin Vavrinka 100,- Kč, Helena Novotná 300,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Jan Kupka 1000,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, Mirko Hampl 200,- Kč, MUDr. Iva Niemcová 100,- Kč, Jan Bezděk 500,- Kč, Květa Sekyrová 200,- Kč, Libor Heidler 200,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč, Jiří Ovčáček 100,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, Stanislav Esner 500,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Pavel Janeček 500,- Kč, Ladislav Adamec 200,- Kč, Marin Svoboda 100,- Kč, Ladislav Oudes 500,- Kč, Miloslav Gajdušek 100,- Kč, Martin Reiser 200,- Kč, ing. Jiří Klumpar 100,- Kč, Ondřej Svatoň 50,- Kč, Bohuslav Maceška 50,- Kč, Milena Trulley 333,- Kč, Václav Tykvart 100,- Kč, Jiří Sika 238,54 Kč, Aleš Votruba 250,- Kč, ing. Lukáš Vašíček 200,- Kč, Zdeňka Jindrová 50,- Kč

Celkem za měsíc: 14 821,54 Kč
Vybráno 42.34%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 1 200 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (18 votes, average: 3,78 out of 5)
Loading...
politicon.cz
109 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.