KOBLIHARCHA
3.12.2019
Kategorie: Ekonomika

Nevíte někdo … už je vypsán kurz, kdo zaplatí Babišovi dotace?

Sdílejte článek:

DAVID DVOŘÁK

Zatím máme dvě jistoty. První – fše je kampáááň, účelofka, lež a černý čtvereček se po pozření koblihy stává bílým kolečkem. Druhá – Babiš splnil “Lex Babiš” a proto má na dotace nárok.

Jedinou zdánlivě drobnou nejistotou tak je, kdo bude dotace Babišovým firmám proplácet. Něco mí říká, že se Andrejko bude za ty dotace pro firmy, které už mu nepatří, rvát jako lev. A pokud by byla vypsána sázka, kdo dotace zaplatí, pak bych já osobně sázel jedině na tutovku – že všichni ovčané.

Ač se to nezdá, situace na bojišti je celkem přehledná. Brusel dotace přerozděluje a z tohoto titulu určuje pravidla. A co čert nechce, Andrejko tam má vroubků víc než dost. Jednak protimigračně remcá a místo toho, aby pomáhal směrovat V4 se slovenskou princeznou pod láskyplná multikulturní bruselská křídla, nezanechávajíc uhlíkovou stopu, mele něco o zdravém rozumu, který by si V4 měla ponechat. Už to by stačilo, aby dostal za uši. Navíc, celkem vtipně dojí svůj státní rozpočet, což si jemu (pozičně-vládně) rovní nemohou tak okatě dovolit. Ti to musí všelijak kamuflovat … a on, takovej nýmand z toho zaostalého východu … co si to dovoluje … Jenže to je nebetyčná opovážlivost a drzost, tedy má druhý průser.. Za této situace pak vyslovená stopka dotacím bude znamenat buď opravdové zastavení transferu peněz nebo ztrátu tváře bruselských po porážce nýmandem z Východu, který tak maximálně umí propásnout příležitost mlčet a lísat se. Nevím jak Vy, ale v tomto bodě sázím spíše na bruselkou partu.

Pak tady máme situaci v naší domovině. Andrejko na všechny strany vykřikuje, že zcela naplnil podmínky “Lex Babiš”, který přeci zabraňuje všemu ovlivňování. Je to sice takový úskočný trik, ale na voliče zatím zabírá, protože ten zákon voliči nečtou. Ono, v podstatě je jedno co ten zákon obsahuje, protože zabránit přihrávání dotací premiérem země lze dvěma způsoby – buď ty firmy nebudou po dobu vládního angažmá dostávat dotace žádné nebo o dotace žádající firmy nebudou jeho, přičemž je ani nebude mít možnost získat zpět po ukončení premiérování. Pamatujete ministra Řebíčka a jak se zázračně dařilo jeho firmám? Možná taky stačí kouknout na stoupající graf úspěšnosti čerpání dotací a státních zakázek firem z impéria Agrofert, aby bylo jasné, že se situace opakuje. Zkrátka, vše ostatní, ať už vtěleno do jakéhokoliv paragrafu, má hodnotu pravidla, že pokud Andrejko za svitu měsíce při obětování psa ušlechtilé rasy, na každou světovou stranu třikrát zvolá, že se vzdává vlivu na své firmy, pak přestane být ve střetu zájmů. Ono přece i malé záškolačce Grétě musí být jasné, že k žádostem od firem premiéra země, byť DOČASNĚ zaparkované v nějakém fondu, se bude přistupovat o něco shovívavěji a vstřícněji, než k firmě Novák, s.r.o. . Přece se očekává, že si je Andrejko vezme po skončení úřadu zpět pod svá křídla … stejně jako si vzal zpět pod opateru Čapí hnízdo. Zkrátka jsem přesvědčen, že kariéra úředníka, který by něco v souvislosti s Agrofertem nedoporučil, by nabrala velmi rychle velmi zajímavý směr. Konec konců, vždyť bylo zameteno pod koberec i oznámení německého finančáku … a ukažte mi podobný postup u jiné firmy.

Odhaduji tedy, že penězovod z Bruselu bude zastaven, ale Agrofertu budou dotace propláceny i nadále. Takže vážení … si nachystejte peněženky, koblihy nezdražují, jen se u nich upraví cena.

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc duben 2020: *****

ing. Jan Dvořák 400,- Kč, Jakub Malinovský 36,- Kč, Václav Červinka 200,- Kč, Hana Rohlíčková 200,- Kč, Vladislav Vydra 100,- Kč, František Šmíd 600,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Jaroslava Kováříková 100,- Kč, Václav Tykvart 200,- Kč, Zdeněk Palička 500,- Kč, Ladislav Adamec 100,- Kč

Celkem za měsíc: 2 936,00 Kč
Vybráno 8.38%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.

Po blokaci Pravého prostoru můžete sledovat novou stránku PP na facebooku.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 1 169 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (18 votes, average: 3,78 out of 5)
Loading...
loading...
109 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.