Nevinná imigrace? Otevřený dopis veřejnosti

Sdílejte článek:

JURAJ POLÁČEK 21|05|2015

Trvám na poctivé argumentaci a domýšlení důsledků. Stačí si projít západní centra, abychom viděli, že situace se zhoršuje. Ne kvůli tomu, že se neumíme podělit o azylanty, ale kvůli tomu, že jsme se vzdali racionálního myšlení ve prospěch sociálně-inženýrských teorií.

Stát příjem imigrantů pohodlně zařídí tak, že bude vytvářet “vazební tábory” v blízkosti aglomerací – jednak aby bylo pohodlné zásobování, jednak výuka a jednak hledání bydlení nebo pracovních míst. Aby se naplnily možnosti umístění tak obrovského počtu lidí (pro ČR dle kvót EU cca 20-30 000 azylantů ročně), potřebujeme nové ubytovací prostory a hlavně nová pracovní místa.

Budeme podporovat například rozmach malého a středního podnikání, resp. příchod investorů v okolí těchto táborů? Nemyslím, to by znamenalo námahu pro státní úředníky a v takovou obětavost já nedoufám. Spíše si myslím, že po absolvování základního kurzu budou tito lidé prostě vykopáni, s tím, že se mají o sebe starat sami.

Avšak kde budou bydlet a co budou dělat je druhá věc. Skupina lidí stejné kultury, náboženství a barvy pleti se dá přirozeně dohromady a protože nevěřím, že si jednoduše najdou práci, budou se živit vším možným – i krádežemi a prodejem drog. Za vzniku No Go Zons a ghett. Zkušenosti ze západních zemí říkají, že bezpečnost se po příchodu imigrantů určitě nezvýšila.

Zkušenosti západních zemí říkají, že imigranti z rozvojových zemí Afriky a Asie mají na sociální systém záporný vliv . Tzn. odčerpají více než do něj vloží. Argumenty typu, že vymíráme a potřebujeme “čerstvou krev” jsou falešné a egoistické. Náš sociální systém potřebuje a je nastaven na populační přetlak. Tj. potřebujeme, aby na stále větší množství důchodců a sociálně odkázaných lidí dělalo dostatečné množství daní odvádějících pracujících. Čili problémem není demografie, ale zdroje sociálního systému. Jak jsme ukázali, žadatelé o azyl dnes ani v budoucnu do sociálního systému nepřispívají, jejich ekonomický efekt v celém stroji sociálních i materiálních vztahů je záporný.

Takže je falešné, pokud někdo obhajuje přistěhovalectví za účelem tvrzení:však se někdo musí postarat.” Za prvé je to odporné a egoistické – starat se nemá stát, ale v první řadě se starat máme sami o sebe, za druhé – je třeba změnit sociální systém, za třetí – diskutovat o změnách v populační politice atd. Mohl bych psát donekonečna. Faktem je že neselektivní imigrace při současném nastaveném sociálním systému je sebevražda této civilizace a vedoucí k nepokojům a zákonité ještě větší fašizacii a totalitarizaci Evropy. Asi to někomu vyhovuje. Mně ne.

Namísto miliard na beztak neefektivní integraci imigrantů – co tak podpořit školství, bydlení, daňové výhody rodinám s dětmi a tím podpořit růst populace. Namísto toho abychom podporovali sociální dopad azylového procesu na celkové zhoršení současné špatné situace, bychom se měli v první řadě starat o lepší nastavení sociálního systému směrem k menší roli státu a vyšší odpovědnosti rodin. Málo dětí se nerodí proto, že jsou lidé líní, ale proto, že jsou až příliš vázaní na benefity od státu a daňová, resp. přerozdělovací politika vysává individuální zdroje, které při zakládání rodin chybí. Pokud by pracující rodiče např. se třemi dětmi byli zatížení jen minimem daní, pak by se rodilo daleko více dětí.

sweden-riots-1200-e1414789128977

Nyní se ale ještě zeptejme: Co nás ten integrační proces imigrantů do společnosti bude stát? Odmysleme si nasazení různých neziskovek, genderových, rasových, etnostudií, které se po nocích probírají uprostřed mokrých snů při pomyšlení na ty davy imigrantů, které je budou živit – tím myslím samozřejmě ony etnobyznysmeny, ne společnost jako takovou.

Dostali jsme 20 tisíc azylantů a stát se o ně musí  postarat, a proto bude potřebovat peníze na:

  • výuku jazyka
  • reedukaci
  • najít pracovní místa 
  • sociální benefity atd

Dále upozorňuji, že těch 20 tisíc lidí není jednorázová položka, ale že každý rok  přijde dalších 20-30 tisíc lidí a s každým člověkem, který nebude vyřešen a nezařadí se do pracovního procesu, resp. se neintegruje, se nabalí balvan dalších problémů. Počítejte se mnou. Pokud máme náklady na jednoho člověka na výchovu a zapojení do pracovního procesu během prvního roku zhruba 25 000,- Kč měsíčně, potřebujeme 6 miliard Kč nad rámec našeho současného rozpočtu.

Je oprávněný předpoklad, že se do pracovního procesu nezapojí všichni, spíše se ze zkušenosti ostatních zemí obávám vysoké nezaměstnanosti, která např. v Německu někde dosahuje až 80%. Ale buďme velkorysí. Dejme tomu, že 50% lidí si najde práci na plný pracovní úvazek. Opět je ze zkušeností jiných zemí oprávněný předpoklad, že to bude málo kvalifikovaná práce za nízkou, často až minimální mzdu, takže tito lidi nebudou přispívat významně do sociálního systému. Zbytek bude muset být nadále placen ve výši poskytnutí základních životních potřeb a sociálního minima. Tedy další miliardy. 

Jelikož bude narůstat frustrace azylantů z nedostatku pracovních příležitostí, bude vznikat sociální a kriminální napětí, je oprávněný předpoklad zhoršení bezpečnostní situace s reakcí mocenských složek státu – lidově řečeno policie bude muset dostat víc. Bude nastávat útěk lidí z ohrožených oblastí, propadávat se hodnota jejich majetku (white flight) a začnou vznikat tisícové ghetta všude, kde se prudce zhorší bezpečnostní situace.

Společnost se bude radikalizovat a pnutí, které vznikne vytvoří bezpečnostní problém vyžadující další asistenci policie a zvýšení jejich práv = čili dále se sníží svoboda jednotlivce.

Většina imigrantů je z oblastí islámu, který není ani náhodou náboženstvím míru, takže budeme mít i začátek náboženské – řeknu rovnou – války. To způsobí další pnutí a další radikalizaci společnosti, opět se snížením svobody jednotlivce, pokud dostane policie více pravomocí.

Argumenty typu – však to zaplatí Unie jsou úsměvné. Možná na počátku i část peněz z EU přijde, ale … Ty peníze z Bruselu rostou na stromě? Jsou to přece odvody jednotlivých členských zemí. Takže nepřímo je platíme my.

A ještě poslední věc – demagogové stále operují jen 20 tisíci lidmi v táborech čekajících na vyřízení azylového řízení. Ale o ty nikdy  nešlo. Velké a důležité státy jako Itálie, Španělsko, Francie a Německo se chtějí v první řadě zbavit tlaku na své země a zde hovoříme o stovkách tisíc lidí ročně, jenž sem přicházejí. Těch 20 tisíc je jen vábnička, obyčejná propaganda, aby se zakryl skutečný účel.

Nepopisuji nic zvláštního, všechno toto se odehrává denně před našima očima na ulicích západních měst. Pokud tedy máme takový balík potenciálních problémů, měli bychom se v první řadě starat o to aby byl tento balíček co nejmenší a pak rozebrat jednotlivé problémy s cílem jejich účinné eliminace vzhledem k možnosti tohoto státu.

Nikomu neprospěje pokud z Česka uděláme válečnou zónu. Že se tak stane při neřízeném a chaotickém procesu je však více než jisté …

Zdroj: Juraj Poláček

 

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc únor 2019: *****

Milan Tahovský 1000,- Kč, Jakub Malinovský 55,- Kč, Petr Macura 500,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Helena Novotná 200,- Kč, Jitka Rytířová 800,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Libor Heidler 200,- Kč, Milan Černý 500,- Kč, Věra Heyduková 200,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, Vlatimil Běhan 50,- Kč, David Bezděk 150,- Kč, Tomáš Foldyna 751,44 Kč (30 eur)

Celkem za měsíc: 5 156,44 Kč
Vybráno 14.73%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 17 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (21 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
loading...
politicon-banner
34 komentářů
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.