BLACKOUT
5.11.2019
Kategorie: Politika

Nevidíme to moc černě?

Sdílejte článek:

J3K

Rozdělení společnosti nabývá dosud nepoznaných rozměrů. Není to poprvé v historii, kdy se obyvatelé na území našeho státu staví proto sobě. Kdo si ještě pamatuje z hodin dějepisu aspoň pár základních vědomostí, jistě si vzpomene na hrdinný boj husitů proti zbytku světa, problémy měli evangelíci a katolíci. Později zase šlo o dlouhodobé národnostní spory mezi českým a německým obyvatelstvem, což se nejvýrazněji projevilo při obsazení Československa nacisty. Nejde tedy o nic nového, nicméně tentokrát se zdá, že vzájemná nenávist nemá ani náboženský, ale ani národnostní příčinu.

Témat, která evidentně mají vliv na vzájemné chování společnosti, je tentokrát více. Můžeme se však ptát, neeskaluje li vzájemná nevraživost uměle, nepřeceňujeme li jednotlivé náznaky projevů zástupců určitých skupin, či zajímá li se vůbec široká veřejnost o to, co se kolem ní děje? Nevznikají li pouze sociální bubliny, které se výrazněji vyhraňují vůči jiným, zatím co běžní obyvatelé dále žijí svůj každodenní život spojený s prací, konzumací a třeba televizí? Je možné, aby v dnešní převratné době, kdy gender, ekologie, migrace, liberalismus a indoktrinace mění kdysi uznávané jistoty a hodnoty, žili lidé v nevědomosti a ve svých názorech vycházeli pouze ze závěrů moderátorů České televize?

V naší společnosti skutečně žije mnoho lidí, pro které je život stále stejný. Chodí do práce, po ní zajdou nakoupit, na pivo, večer kouknou na seriál. O jejich existenci svědčí to, že se natáčí další díly Ulice, Ordinace, Modrého kódu. Tyto nekonečné seriály s velkou sledovaností přináší práci mnoha umělcům a jejich derivátům, zároveň víceméně vyjadřují život ,,normálních” lidí, přičemž ignorují skutečnou životní realitu. Přestože v Ulici už se údajně objevil černoch ve vztahu s českou dívkou, což evokuje myšlenku na další projev popularizace vztahů mezi Evropankami a migranty, jinak se zdá, že se vcelku nic neděje a hlavní problematikou jsou osobní vztahy, trochu alkoholismu a nepatrné třenice na politické úrovni, přičemž není zcela jasné, kdo prezentuje jakou stranu. Výrazné změkčení reálné situace poté dokážou doupravit moderátoři politických pořadů.

Především ČT, a dosud i Nova, přináší znovuzrozenou formu zpravodajství. Jestliže to novácké lze označit maximálně za politický bulvár a daleko více času se věnuje autonehodám a psím množírnám, pak ČT jede vyloženě jednostrannou propagandu tvořenou profesionály. Veškeré diskuze, a také pořady k věci, jsou velmi pečlivě připravované, jejich účastníci vybíráni dle klíče, kterým je proliberální prezentace a prostor poskytovaný druhé straně je až na výjimky téměř nulový. Navíc osočovací propaganda jede na plné obrátky. Přidáme li k tomu i další média, často ze stáje miliardáře Bakaly, jde o celkem solidní nálož polopravd, ideologických tézí a poupravené historie, vpravovaných podprahově i agresivně do myšlení národa. Vezmeme li prostého občana, který ráno vstane, po snídani odejde do práce, po které se vrátí domů, aby zasedl k televizi, nelze se divit jeho neinformovanosti a spokojenému životu.

Méně konzumní spoluobčané ochotní po informacích pátrat se však stávají již členy určitých skupin. Záleží u nich na prostředí, ve kterém se nachází, jaké informace jsou pro ně relevantní a jak s nimi následně pracují. Také je třeba při jejich dělení vnímat, jakou prošli výchovou, kde studovali, jaké mají priority. Rázem je tu několik důvodů, které způsobují tak nevraživé nálady. Gender rozdělil lidi vyznávající klasické rozlišení muže a ženy a jejich úlohy v lidské populaci, proti nim postavil neomluvitelnou tolerancí oplývající volnomyšlenkáře uznávající vyžadovaná práva homosexuálů a dalších menšin včetně pedofilů. Migrace učinila z vlastenecky smýšlejících občanů xenofoby, nacionalisty a rasisty, přestože jim černoch v Africe vadí stejně, jako loď v moři. To, že tuto loď umístěnou uprostřed Václaváku nepovažují za normální, je přeci logické (přirovnání absurdity toho, že migranti obsadili Václavák a kšeftují tam se vším, to i včetně s českými holkami). Eurounijní politika znamenající nával omezení, příkazů a arogance vůči národním zvykům a zájmům poté učinila další spoušť v oblasti vztahů mezi Čechy a vytvořila výrazné protipóly i na politické scéně. Liberálové postupně kolaborují s bruselskými elitami a těch pár odvážných vlastenců hájících české a moravské národní zájmy je pod ostrou palbou médií a zastánců evropské avantgardy v čele s Merkelovou a Macronem. Ruku v ruce s tím jdou spory o ekonomickou budoucnost, protože liberální část zavrhuje Východ, tedy Rusko a Čínu, to při ignoraci skutečnosti, kterou je čilý obchod mezi Západem a východními velmocemi, zatímco tzv. nacionalisté si uvědomují, jak se nám nevyplatila jednoznačná polarizace a zaměření pouze na jednu část světových trhů. Hřebíčkem do rakve vysoké úrovně života je ekologická tragikomedie vycházející z ideologicky pochybených teorií o uhlíkové stopě a vlivu člověka na změny klimatu. Přitom by pouze stačilo po sobě uklízet odpad, čímž se velká část zemí vůbec nezabývá, že milá Afriko a Asie?

Prostý občan žijící v bublině, kterou je televize, práce a nezájem o vše ostatní, je přímo pokladem pro velkou část politického spektra. Ovlivnit tyto lidi je poměrně snadné a systematická práce se vrací vcelku mnohonásobně. Zbylí lidé jsou však v určité formě války, který vypuknula jak na sociálních sítích a internetu, tak i v některých médiích. Jde o nevyrovnaný boj, kdy je na straně liberálů především finanční a mediálně prostorová převaha. O to větší nasazení vnímáme od jejich odpůrců. Jde o o boj Goliáše a Davida. Podíváte li se na rozpočet ČT, je jasné, kdo je Goliášem. Zaznamenali li jste finanční krytí neziskového sektoru, jeho produktivitu a aktivitu Člověka v tísni pronikajícího do politických struktur a do školství, tušíte, kam tuto část společnosti přiřadit. Podíváte li se do tváří umělců vyzdvihujících část našich politiků a přijímajících za to od nich granty, jistě víte, ke komu patří. No a my prostí Davidové děláme vše proto, abyste nepodlehli dojmu, že liberální prounijní, promigrantská a genderově úchylná cesta je jedinou možnou. Věřte tomu, že bychom byli radši, kdybychom svůj volný čas mohli věnovat zábavám, četbě a relaxaci. Bohužel na to není moc času. Nejde o to, nevidíme li to příliš černě. Jen si uvědomujeme, že pravděpodobnost příchodu drsné reality je skutečně vysoká. A na to je třeba upozornit.

Autor: J3.K

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc září 2020: *****

František Šmíd 700,- Kč, ing. Jan Dvořák 400,- Kč, Roman Dubravský 500,- Kč, MUDr. Miroslav Kameníček 1000,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Petr Jan 300,- Kč, Roman Foff 500,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Jiří Sieja 200,- Kč, Marek Janičko 250,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Pavel Novák 200,- Kč, Miloš Kořínek 100,- Kč, Robert Schlesinger 100,- Kč, Miloslav Konopiský 200,- Kč, Jan Horáček 500,- Kč, Martin Štěpánek 400,- Kč, Martin Vavrinka 100,- Kč, Helena Novotná 300,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Jan Kupka 1000,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, Mirko Hampl 200,- Kč, MUDr. Iva Niemcová 100,- Kč, Jan Bezděk 500,- Kč, Květa Sekyrová 200,- Kč, Libor Heidler 200,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč, Jiří Ovčáček 100,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, Stanislav Esner 500,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Pavel Janeček 500,- Kč, Ladislav Adamec 200,- Kč, Marin Svoboda 100,- Kč, Ladislav Oudes 500,- Kč, Miloslav Gajdušek 100,- Kč, Martin Reiser 200,- Kč, ing. Jiří Klumpar 100,- Kč, Ondřej Svatoň 50,- Kč, Bohuslav Maceška 50,- Kč, Milena Trulley 333,- Kč, Václav Tykvart 100,- Kč, Jiří Sika 238,54 Kč, Aleš Votruba 250,- Kč, ing. Lukáš Vašíček 200,- Kč, Zdeňka Jindrová 50,- Kč, Pavel Kosmata 200,- Kč, Roman Martinek 100,- Kč, Petr Hučín 50,- Kč, Anonym 400,- Kč, Karel Klouček 500,- Kč

Celkem za měsíc: 16 071,54 Kč
Vybráno 45.91%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 1 511 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (30 votes, average: 4,83 out of 5)
Loading...
politicon.cz
37 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.