15708-slider-dum-na-klic-11-211-metru-5-2-garaz-zdene-domy-na-klic-drevostavby-na-klic-1
18.12.2018
Kategorie: Kultura a tipy

Nevěřte mýtům o realitních kancelářích…

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (7 votes, average: 2,71 out of 5)
Loading...
Sdílejte článek:

Realitní kanceláře nabízí služby, které díky své odbornosti pomáhají s rychlou koupí nebo prodejem nemovitosti. Stačí si jen vybrat tu správnou a nepodlehnout mýtům, které o této oblasti kolují.

Realitní kancelář? Tu nepotřebuji

Pokud plánujete prodat byt či dům vlastními silami, nezapomeňte se postarat také o všechny potřebné náležitosti. Sem patří zejména:

  • sestavení platné kupní smlouvy
  • prohlídky nemovitosti
  • dokonalé představení na inzertních, případně sociálních sítích
  • právní servis
  • komunikace s potenciálními kupci
  • komunikace se všemi potřebnými úřady

Zeptejte se sami sebe, jak dobře ovládáte pravidla homestagingu, máte-li dostatek volného času na neustálé zvedání vyzvánějících telefonů a zda umíte sepsat kupní smlouvu tak, aby obsahovala všechny povinné náležitosti, včetně správného spočítání a odvedení daně.

Správnou cenu si určím sám

Máte přehled o tom, jak se pohybují ceny nemovitostí ve vašem okolí? Umíte zohlednit všechny přednosti i případné nedostatky svého majetku a ihned na začátku nastavit cenu tak, aby nepůsobila příliš nadsazeně ani podhodnoceně? Realitní kanceláře mají po ruce cenové mapy, průměry prodejů v předcházejících měsících a další užitečné nástroje. Ty nejlepší vám navíc nabídnou odhad ceny nemovitosti zcela zdarma, a vy tak můžete ušetřit tisíce korun za soukromého odhadce.

Když spěchám, musím se smířit s nižší cenou – v tom mi realitní kancelář stejně nepomůže

Další omyl. Stačí si vybrat profesionály, nabízející vysoké zálohy ještě před samotným prodejem nemovitosti, díky nimž můžete vyřešit všechny své finanční závazky včas a bez dalších postihů. Specializovaná realitní kancelář Praha Edoxreality.cz pak navíc nabízí i garanci odkupu nemovitosti v případě, že se do sjednaného termínu nepodaří váš dům, byt či pozemek prodat. Ani tehdy však netratíte, získáte až 95 % tržní hodnoty nemovitosti bez jakýchkoliv háčků a vytáček. Opravdu si ještě myslíte, že jsou všechny realitní kanceláře stejné?

(PR)

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc leden 2019: *****

Jan Procházka 500,- Kč, Yvona Škurková 100,- Kč, Jaromír Ohnůtek 150,- Kč, Libor Heidler 200,- Kč, Petr Novotný 500,- Kč, Helena Novotná 200,- Kč, Ivanka Trávníčková 200,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč

Celkem za měsíc: 1 900,00 Kč
Vybráno 5.42%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 7 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
loading...
politicon-banner

Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.