21.8.2015
Kategorie: Multikulturní soužití

Nevěřte mainstreamovým médiím: Autentické svědectví o imigrantech a situaci na řeckém ostrově Kos

Sdílejte článek:

RUDOLF SILVER JAGLA 20|08|2015

Takže jsme se v sobotu vrátili z dovolené. A protože jsme byli na Kosu, museli jsme čelit mnoha dotazům kvůli uprchlíkům. Ano, opravdu tam jsou a je jich hodně. Ale jsou soustředěni u přístavu, kde se nachází policejní stanice. Každý den však připlouvají z Turecka další a další. Nesetkal jsem se od nich s nějakou agresivitou, ale jisté omezení to pro turisty znamená. Táboří totiž v parcích, na chodnících i dětských hřištích. Je to jako setkání dvou naprosto odlišných světů. Světa Západu a světa naprosto odlišné kultury a hodnot.

Podotýkám, že vše, o čem zde píšu, jsem viděl na vlastní oči a varuji před televizním zpravodajstvím, které zcela záměrně překrucuje skutečnost. Uvedu příklady, kdy televize dramaticky líčí, jak ti lidé jsou na slunci, jak nemají co jíst a pít, jak jsou zcela nemajetní. No nevím. Většinou byli pod stromy nebo ve stanech, nosili si velké nákupy balených vod a coca-coly, viděl jsem je jako normální hosty v restauracích, dva ze tří mají smartphony nebo iphony a vrcholem bylo, když jsem ve zpravodajství viděl jakousi muslimku, která si stěžovala na bědnou situaci, ale den před tím jsem s tou samou ženou jel v autobuse a ona vystupovala s manželem a dětmi u jednoho z luxusních hotelových resortů, kde zřejmě všichni bydleli. Problém to však bezpochyby je, a to velký, protože je to jenom začátek.

Teď uvedu několik poznatků, které jsem nashromáždil vlastním pozorováním, úvahami a rozhovory s informovanými lidmi.

1) Dle Češky, která zde žije již 15 let, jsou odhady, že z tohoto směru (Bodrum – Kos) se chystají přijít ne tisíce, ale 3 miliony uprchlíků!!!

2) Uprchlíci před válkou už Kosem dávno prošli. Jednalo se zejména o syrské křesťany, kterým šlo o život a kteří byli vzdělaní a dobře situovaní. Slyšel jsem svědectví, že na tom byli psychicky tak špatně, že když nějaký hotel pořádal pro hosty ohňostroj, tito chudáci vybíhali s hrůzou v očích ven a mysleli si, že mají Islámský stát opět za zády.

3) V současnosti se jedná v drtivé míře o ekonomické migranty.

4) Podle jedné ženy se tito lidé integrovat nechtějí, a také se integrovat nebudou!!!

5) Každý den připlouvají na člunech, které jsou vybaveny pádly, kormidly a záchrannými vestami, které mají uprchlíci na sobě. Nabízí se tedy otázka, kde k tomu přišli? Vždyť se jedná o obrovské množství lodního vybavení, které si s sebou rozhodně nenesou ze Sýrie, Afghánistánu a dalších zemí. Nikdo v našich médiích se na toto neptá a nesnaží se odpovídat. Odpovím si tedy sám. Je to organizované, někdo to musí financovat, někdo na tom musí vydělávat.

6) Vůbec se nedozvídáme o obětech v jejich řadách, protože o tom média vůbec neinformují. Přitom se s tím Turci vůbec nemazlí, ale mnoho těchto člunů potopila jejich pobřežní stráž, čluny byly propíchány a posádky se utopily.

11916107_421553681372028_3510153900600919999_n

A tak bych mohl pokračovat donekonečna. V každém případě pro mne bylo velmi užitečné vidět to takto zblízka. Pokud jste zvědavi na moje postoje v této otázce, klidně je všem sdělím.

1) Rozhodně jsem pro to, aby se pomáhalo těm, kterým jde opravdu o život. A tady se jedná zejména o křesťany. A u těch je předpoklad, že se do nové společnosti bez problémů začlení.

2) Ekonomické migranty vracet zpět, protože v jejich případě jim o život nejde. Chtějí se mít jen lépe a participovat na evropských štědrých sociálních systémech. Což tyto systémy nemohou v dlouhodobém horizontu prostě vydržet.

3) Již apoštol Pavel napsal, že kdo nechce pracovat, ať nejí, a tito lidé se pracovat nechystají.

4) Nikde v Evropě neexistuje příklad fungující integrace muslimských přistěhovalců.

5) Problémy, které s tím vznikají, nechce nikdo z takzvaných sluníčkářů vidět, protože se neshodují s obrazem jejich světa, který je ovšem světem čistě virtuálním.

6) Pokud si svojí vlastní prací vybuduji dům, zatímco o pár ulic dál má někdo k bydlení příšernou barabiznu, protože se o ní nestará nebo se neumí starat, co je lepší? Nastěhovat si toho dotyčného k sobě domů, nebo ho naučit zacházet s míchačkou, zednickou lžící a dalšími věcmi, aby si svůj vlastní dům opravil? Z toho plyne mé přesvědčení, že se jim musí pomáhat v jejich vlastních zemích, aby se snažili vybudovat životní úroveň, po které tolik touží, vlastními silami.

7) Často je Západu předhazována jeho vina, že takto se ti lidé mají kvůli koloniím. I kdyby to byla pravda (a ona není, jenže to by bylo na další pojednání), nabízí se otázka, proč jsou ty země stále tam, kde jsou. Vždyť dekolonizační proces skončil již před 50 – 60 lety. V roce 1945 byla celá Evropa zničena válkou. A kde se ocitla z hlediska životní úrovně za nějakých 60 let? Odpověď je nasnadě.

8) Rozhodně odmítám podsouvání viny za to, že si někde v Africe nebo Asii v rámci kmenových a sektářských bojů podřezávají krky. To je jejich zodpovědnost. Ta vzájemná nenávist je jejich nenávistí, jenom jejich!!!

9) Považuji islám za ideologii pro nás velmi nebezpečnou a naprosto nepřijatelnou. A nejsem v tomto svém přesvědčení osamocen. Jak nyní, tak i dříve. Jen dva malé příklady:

“V sedmém století našeho letopočtu se vynořil kočovný beduín, který převzal z křesťanství víru a naději v nesmrtelnost. Zkarikoval ji však k nepoznání, když každou odměnu a každou naději přeměnil na sexuální požitky. Zničil pramen lidského štěstí tím, že zneuctil ženu a dovolil polygamii a za součást svého učení prohlásil zničující válku proti zbytku lidstva. V základech této nauky stojí požitkářství a násilí, tj. nadřazenost brutality nad duchovními hodnotami. Mezi křesťanstvím a islámem zuří po dvanáct století válka. A dokud bezcitná, neúprosná dogmata falešného proroka budou nacházet své stoupence, nebude na zemi nikdy mír.” (John Quincy Adams, šestý prezident USA)
„Islám, tato absurdní teologie nemorálního beduína, je mršinou, která otravuje naše životy.“ (Mustafa Kemal Atatürk, zakladatel a první prezident moderního Turecka)

11902404_421553641372032_2153266229731215650_n

10) Odmítám tvrzení, že když dojde někde k nějakému krveprolití, že to nemá s islámem nic společného. Protože pokud ne, podle stejné logiky se odvážím tvrdit, že politické procesy, justiční vraždy a další zrůdnosti neměly nic společného s komunismem. Že vypálení Lidic a Ležáků nemělo nic společného s nacismem. Jenže já to netvrdím.

11) Jednoznačně přiznávám, že i v dějinách křesťanství se děly hrozné věci. Však odvážím se k další otázce. Jednali ti, kteří tak jednali, podle příkladu Ježíše Krista, nebo v naprostém protikladu? A jednají muslimové s krvavýma rukama dle příkladu Mohameda, nebo v rozporu s ním? Ať si odpověď najde každý sám. Já ji našel.

12) Nechci poskytovat přístřeší někomu, kdo se chystá v budoucnu zničit mě samotného, moje blízké, můj národ a moji krásnou zemi. Chci, aby se nad českou a moravskou krajinou tyčily kříže a věže kapliček a kostelů, nikoliv oblouky mešit a linie minaretů.

13) Respektuji víru a přesvědčení každého člověka, i když k tomu mohu mít (a také mám) své výhrady. Klidně si s ním budu povídat či zasednu ke společnému jídlu. Jenže nikdy nevezmu do ruky pistoli nebo meč, abych ho donutil ke změně.

14) Hrdě se hlásím k odkazu našich předků a vždy budu stát v obrovské úctě před hroby českých panovníků. Nechci se dožít toho, jak je toto dědictví zběsile ničeno primitivními hordami, které následují odkaz svého Proroka.

15) Jsem Čech a křesťan, a tím také zůstanu!

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc únor 2019: *****

Milan Tahovský 1000,- Kč, Jakub Malinovský 55,- Kč, Petr Macura 500,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Radek Mrňa 500,- Kč, Helena Novotná 200,- Kč, Jitka Rytířová 800,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Libor Heidler 200,- Kč, Milan Černý 500,- Kč, Věra Heyduková 200,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč

Celkem za měsíc: 4 705,00 Kč
Vybráno 13.44%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 51 times, 2 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (35 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
loading...
politicon-banner
12 komentářů
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.