god
11.5.2019
Kategorie: Exklusivně pro PP, Společnost

Nevěřit v Boha je normální?

Sdílejte článek:

PAVEL VESELÝ

#Pavel VeselyPodle mnohých je nevěřit v Boha a nemít víru naprosto racionální. Věřit v Boha je podle nich stejně tmářské jako věřit v čarodějnice, hejkaly nebo vodníky. V 21. století je naprosto zřetelný odklon od víry, a to v celém světě. Naopak, věřit v chlapíka na obláčku je zcela iracionální. Normální je v Boha nevěřit, neboť neexistuje.

.
A dále vůči věřícím tito lidé pokračují. Probuď se! Žádný Bůh není! Nikdy nebyl! Celý život ti lhali. Ježíšek nenosí dárky a neodpouští tvé hříchy. Každý si za svojí blbost může sám. Navíc, na nic Boha nepotřebuješ a už vůbec k ničemu není dobrá církev. Je to stejné, jako bys věřil, že avataři ve virtuální realitě jsou živí a církev je tutoriál, který si musíš před každým spuštěním hry celý přehrát, a ještě tě v jejím průběhu permanentně otravuje s nápovědou, jak máš hrát. To je ale pěkný vopruz! Normální je v Boha nevěřit. Takových a podobných názorů je dnes mnoho.

Dnes není důležité, kdo co skutečně je, ale kdo se na co cítí. Když se někdo cítí ženou, je jí, i když je ve skutečnosti muž. A žena se vzdá svého ženství, protože se cítí být mužem. A oběť, bez jakýchkoli důkazů je obětí, aniž se cokoli prokáže, že jí skutečně je. A v případě církve se její obětí cítí někteří již od pohledu. A tak v této zmatenosti jsme jen směsí pocitů a emocí, protože nikoho ve skutečnosti nezajímá, kdo a co ve skutečnosti jste. A tak se stává, že oběti samotné chrání skutečné pachatele, protože ony se nakonec nechtějí mstít. Ale nechtějí ani pravdu. Ani chránit druhé. A ti, co jsou označeni nevinně a křivě se stávají pachateli, i když nic neudělali. A skutečnost vlastně dnes nikoho nezajímá. Je doba emoční. Záleží na tom, kdo se jak cítí, a ne kdo a co vlastně je. A tak jsme se díky tomu propracovali ke lži…A to jsme chtěli pravdu…

Miluji ta slova, mělo by se a mělo se udělat. Vždy mi to přijde mluvit jako o detektivce ve chvíli, kdy už je vše vyřešeno. Kdo ví, jak by postupoval onen kritik. Stejně tak mi to přijde v případě kritiky, co se mělo udělat a neudělalo v případě církevních restitucí. Návrh komunistů, který byl schválen, je paskvil, jak řekla i prof. Válková. Místo, aby se všichni spíše soustředili na to, že se jedná o naprostý nesmysl a aroganci moci, která byla schválena na svátek Svatého Vojtěcha, významného Evropana, mluví se o čemkoli jiném. A ten, který jinak mluví o čemkoli, jako vždy, když nemá mlčet, zarytě mlčí. Jediný, kdo jasně a přesně mluví, je znovu kardinál Dominik Duka. Co to celé ukazuje? Ukazuje to jen na slabou opozici a především zbabělost a neochotu racionálně přemýšlet od těch, kteří zvedli ruku. Vše se stalo krátce po Velikonocích, kde dav křičel “Ukřižuj ho”. A totéž se stalo zde. Je to přece společenská poptávka, hájili se mnozí. Tak jistě i tehdy to byla společenská poptávka, kterou vytvořili jiní na základě strachu a manipulace. I tehdy raději dav chtěl propustit vraha a rozvraceče, protože to byla společenská poptávka. Ostatně i dnes se takoví pouští. Nic se od té doby nezměnilo. Jen kulisy, nikoliv člověk. A tak pokud se dav zmanipuluje a zblázní, je možné tím omluvit jakoukoli iracionalitu. A že jich je v zásobě ještě několik. Bohužel.

Máme se velmi dobře. Odhlédněme teď od schodku státního rozpočtu i při rozpuštění různých rezervních fondů. Plná nákupní centra i struktura těch, kteří mají plné koše, nasvědčují tomu, že se máme dobře. To, co je problém, je zvyšující se tlak na člověka a agresivita mezi lidmi, která z této nejistoty vychází. Máme plné ledničky, a přesto máme hlad a prázdno. Máme prázdnou a hladovou duši a hledáme její naplnění. A jelikož jsme se zřekli jako stát ve velké většině víry a rodiny, nezbývá nám než věřit populistům, kteří nás hladí po srsti, říkají, co chceme slyšet a snaží se nás zbavit strachu ve prospěch svých vlastních cílů. Ty jsme z valné většiny ochotni plnit. Jsme přece plni strachu. Ale máme přece plné košíky, neustále se zvyšují platy a minimální mzdy. A tak se v této zmatenosti snažíme žít… Přežít…Není to náhodou poněkud málo?

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc říjen 2020: *****

ing. Jan Dvořák 400,- Kč, František Šmíd 600,- Kč, Roman Dubravský 500,- Kč, Pavel Kl*ka 222,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Jan Petr 300,- Kč, Jiří Sieja 200,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Roman Foff 500,- Kč, Miroslav Paták 200,- Kč, Marek Janičko 250,- Kč, Anonym 1000,- Kč, Miloš Kořínek 100,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Pavel Janeček 500,- Kč, Pavel Jurášek 100,- Kč, Jan a Gabriela Horáčkovi 500,- Kč, Miloš Kraus 200,- Kč, Ludmila Kárská 300,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, Martin Vavrinka 100,- Kč, Květa Sekyrová 200,- Kč, Helena Novotná 300,- Kč, Miloš Kraus 200,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, MUDr. Markéta Hansli 500,- Kč, MUDr. Iva Niemcová 100,- Kč, Miloslav Konopiský 200,- Kč, Libor Heidler 200,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, Jiří Ovčáček 100,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, Václav Tykvart 100,- Kč, Jiří Meissner 500,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč, Arpád Krausz 250,- Kč, Bohuslav Maceška 50,- Kč, Jiří Sika 100,- Kč, Ondřej Svatoň 50,- Kč, Martin Svoboda 100,- Kč, Martin Reiser 200,- Kč, ing. Jiří Klumpar 100,- Kč, Zuzana Karlová 300,- Kč, Milena Trulley 333,- Kč, Aleš Votruba 250,- Kč, Ladislav Adamec 200,- Kč, Zdeňka Jindrová 50,- Kč, Oldřich Smejkal 1000,- Kč, Pavel Kosmata 200,- Kč, Aleš Karásek 200,- Kč, Petr Hučín 50,- Kč, Eduard Ezer 500,- Kč, Iva Janouchová 100,- Kč, Mirko Hampl 200,- Kč, Rudolf Roedlind 500,- Kč, Silvia Ambrogini 500,- Kč

Celkem za měsíc: 16 955,00 Kč
Vybráno 48.44%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 2 436 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (18 votes, average: 3,17 out of 5)
Loading...
politicon.cz
348 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.