zemanbabishamaceklany
29.10.2020
Kategorie: Doporučujeme, Politika

Neurážejte nás. Neomezujte nás, nelžete nám a hlavně, nechte nás žít …

Sdílejte článek:

MARTIN IOAN KOSTAL

Pan premiér prý nerozumí, proč lidé nechtějí zůstat, dle jeho slov “čtrnáct dní nebo měsíc”, prostě doma. Přehlédnu fakt, že má hromadu jistě dobře placených poradců a jelikož je mým zájmem toto divadlo již ukončit, tak mu to prozradím zadarmo.

Těch důvodů je několik. První z nich je už obsažen v té jeho větě samotné. Dva týdny nebo měsíc? Nikdo neví, dvojnásobek sem tam, to je přece jedno. S čím máme počítat? Kde jsou naše práva? Neví…

Hlavní důvod je ale ten, že vládě po právu už nikdo nic nevěří. Proč by jim tedy někdo měl věrit, že zrovna toto je pravda a to konečné řešení? Bylo jich už asi padesát. Je to jednoduché… Když se na jaře vyhlásil lockdown na 2 týdny, já jsem s tím nesouhlasil, ale říkal jsem si “no co už”. Nakonec ale ze 2 týdnů bylo 2,5 měsíce, ze kterých tu 2 měsíce žádný virus ani nebyl. Všichni se dostali do finančních potíží a všichni strádali i psychicky. Pomoc? Pár impotentních programů, na které dosáhli jen někteří a i těm maximálně kompenzovali jen část ztráty, zdaleka ne zisk. A ačkoliv se snaží prezentovat touhu po zisku za jakkoliv amorální, tak z pohodlí poslaneckých platů dělají, že nechápou, že ten zisk lidé nutně potřebují k přežití. Nett worth Andreje Babiše údajně navíc vzrostl.

I přes to všechno to ale dost lidí na jaře vlivem strachu i tak zkouslo.

Následně jsme však byli několik měsíců připravováni na další vlnu s ujištěním, že ta bude řešena selektivní ochranou rizikových, zásahy na míru, a že už nikdy nedojde ani k plošným opatřením ani k omezení ekonomiky.

Když ta slibovaná vlna dorazila, nebyl tedy důvod k panice. Vždyť jsme o ní věděli a vláda řekla, jak to bude řešit… Na podraz z jara, kdy se ze 2 týdnů staly – navíc pod tíhou faktů z podzimní vlny zjevně zbytečné – 2,5 měsíce bez efektivní pomoci, už mnozí téměř zapomněli nebo to spíš omluvili panikou a věřili slibům premiéra, že nás takhle už nikdy nepodrazí.

Jenže přijde Prymula… Oznámí, že zlepší komunikaci. Hned ten den ohlášená pravidla poruší. Oznámí, že nepůjde salámovou metodou. Nakonec předvede salámovou metodu jako podle učebnice. Později i včetně toho, že to on sám má na salámu…

Oznámí, že se opatření budou příjmat po 2 týdnech, aby se mohla projevit. Rázem vyhlašuje hystericky nová opatření v úterý, když předchozí začala platit ve čtvrtek. Argumentuje to neexistujícím exponenciálním růstem, jehož obrázek tvoří obrovským navyšováním testů. Při očištění o tento nárůst jsme na R 1,0-R1,1. O R čísle také lže. Řekne, že nezavře obchody a restaurace. Následně zavře restaurace. Vláda tvrdí, že to byl poslední pokus. Za pár dní i přes to, že je situace růstu relativně stabilní, vyhlásí absurdně lockdown.

V kontextu tohoto, kdy lidé nepopiratelně opravdu obchody zavřeli a nikdo nikam nechodí a lidé dělají jen to, co se smí, musíme navíc poslouchat uražené tlachy o tom, že jsme Švejkové, a že jim to kazíme, a že by nás měli zavřít, protože jsme pakáž. V slzách přitom koukáme do Rakouska, do Německa, do Polska, kde to jde. A dokonce i na Slovensku jsou alespoň ty obchody otevřené, ikdyž v přepočtu na testy jsou na tom v podstatě stejně jako v ČR a Matovič je totální šílenec.

Potom na demonstraci uzavřou východy, vyprovokují konflikt a lidi zplynují a rozeženou vodním dělem.

Dále se dozvídáme metodiku počítání úmrtí. Nejméně 60 % lidí neumřelo na Covid, ale měli jen SARS-CoV-2 pozitivitu. Potom se dozvídáme, že 1/2 hospitalizovaných nemá příznaky a jen je nemají kam dát. Na TK probleskne info, že ze 700 vážných případů je na UPV 249 lidí. V systému MZCR se píše, že jde o počet testovaných včetně opakovaných testů u pozitivních. No a jako top do toho přichází svědectví od posádek RZP na karanténě, že se nemáme zlobit, pokud nepřijedou pomoci dětem při nehodě, že si musí v karanténě hrát na Playstationu, protože nikam nesmí.

A bam, do toho Prymula v hospodě. Netrvá mu to přitom ani 2 dny, aby od svého debilního vykrucování se, namísto kterého měl na fleku rezignovat (jako dobrý voják by se zastřelil), začne vyhrožovat totálním lockdownem. Asi dárek uraženého gumáka na rozlučku.

No a na závěr toho přijde konstatování “Já nechápu, proč lidé nezůstanou dva týdny nebo měsíc doma.” Odpověď je jednoduchá.

Protože vám žádné dva týdny nikdo už dávno nevěří. A i kdyby věřil, né každý si to už po jaře může dovolit, vzhledem k tomu, že tzv. programy na podporu jsou jen pro někoho, složité a i tak neřeší z čeho žít. Maximálně, jak snížit pravděpodobnost krachu o 50 %.

Dostali jste nás do stavu, kdy stát nefunguje. A když stát nefunguje, začínají ho lidé ignorovat a akceptují, že se musí zařídit sami. Takto to funguje v Rusku a v bývalých zemích SSSR. Stát je prostě nepřítel, který nám jen lže a vzpomene si na nás jen, když řeší, co komu sebrat. Pokud má stát plnit povinnost, vykroutí se z toho buď silou nebo složitostí žádosti, formulářů, příloh a podmínek.

Kdybyste nám přestali lhát, urážet nás, nazývat nás Švejky, ožebračovat nás s papalášským povýšeneckým tónem, šlo by to. Kdybyste na jaře vyhlásili lockdown opravdu na 2 týdny, okamžitě rozeslali dotaci ve výši dovutýdenního obratu každé zavřené firmě a 1/4-1/2 na ně navázaným firmám bez schvalování atd. a potom je nechali dělat a ty 2 týdny by platily, nikdo by s tím neměl nepřekonatelný problém ani teď.

Teď už je na toto však pozdě. Jakýkoliv lockdown teď znamená strašnou společenskou tenzi a riziko nepokojů. A musím říct, že oprávněně…

Jak z toho ven? Važte si nás sakra! My vás živíme, né vy nás! Ukažte nám, že nám věříte, když chcete důvěru od nás! Nemůžete nás prosit o spolupráci a o důvěru a pritom nám nadávat a říkat, že nám nedůvěřujete!

Otevřete obchody, restaurace, chraňme ohrožené a ostatním dejme přísné hygienické podmínky.

Ano, jsou lidé, kteří se můžou z těch roušek zbláznit a tvrdí, že to jsou náhubky. Ale copak si do háje neuvědomujete, že tou metodou “utahování šroubů” (fuj, nesnáším ten výraz) jim jen ženete vodu na mlýn a posilujete v nich vzdor? Říkají, že rouškami to začíná. No a vy přesně to proboha potvrzujete! Jaká pak bude u lidí asociace s rouškou a ochota ji nosit?

Když jim ukážete, že když se síla neosvědčila, tak na to půjdete selekcí a rozumem, tak jim přestanou i ty roušky tak vadit. I tak je drtivá většina lidí nosí…

Neurážejte nás. Neomezujte nás, nelžete nám a hlavně, nechte nás žít. Ztratili jste důvěru, dalším bitím ji nezískáte. Graf pohybu lidí také o ničem nevypovídá. V Německu je pohyb vyšší než vloni.

Prosím, zamyslete se nad tím …

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc květen 2021: *****

Josef Budějovský 500,- Kč, Jiřina Kozáková 200,- Kč, ing. Jan Dvořák 500,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Pavel Janeček 300,- Kč, Peter Keklak 100,- Kč, Ilja Baudyš 500,- Kč, Rene David 500,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, ing. Jiří Babinský 500,- Kč, Věra Baarová 1000,- Kč, Matouš Gaudl 500,- Kč, Lubomír Vylíčil Phar. 5000,- Kč, Novákovi 500,- Kč, Marek Janičko 100,- Kč, Vlastimil Kadlec 2000,- Kč, Martin Vavrinka 50,- Kč, Michaela Wurmová 1000,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, Karel Hojdar 150,- Kč, Jiří Dobruský 200,- Kč

Celkem za měsíc: 15 750,00 Kč
Vybráno 45.00%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP

Latest posts by Redakce (see all)

(Visited 2 145 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (34 votes, average: 4,26 out of 5)
Loading...
148 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-)