israel-high-alert
16.9.2019
Kategorie: Multikulturní soužití

Netanjahu: Válka v Gaze může vypuknout „kdykoli“

Sdílejte článek:

DOV BENOVADIA

IDF ve čtvrtek zvýšila svou úroveň pohotovosti podél hranice Gazy a nasadila více vojáků a těžkého vybavení v očekávání vzestupu násilí před volbami.

Páteční komentáře premiéra Benjamina Netanjahua však vrhají jiné světlo. Po návratu z Ruska v pátek ráno Netanjahu řekl, že velká vojenská kampaň proti Hamasu může začít „kdykoli“ – dokonce i před volbami příští úterý.

Tato vyjádření navazovala na čtvrteční, kdy Netanjahu pro Reshet Bet řekl, že se zdá, že Izrael nebude mít „jinou možnost“ než zahájit velkou útočnou kampaň proti Hamasu. Netanjahu řekl, že jeho přístup k otázce Gazy je veden „racionalitou, nikoli panikou. Nepůjdu do války jinak než jako poslední možnost. Nejsem připraven ohrozit vojáky a civilisty, abych si získal potlesk.“

Izrael však ztrácí trpělivost i možnosti, jak se tomuto konfliktu vyhnout, řekl Netanjahu. “Možná nebudeme mít jinou možnost než do války jít. Hamas si nemůže být neútočením z načí strany jistý.“

V úterý arabští teroristé z Gazy vystřelili na Aškelon rakety, čímž donutili Netanjahua, aby se na základě červeného poplachu skryl. Siréna Netanjahua přerušila právě uprostřed jeho projevu na předvolebním shromáždění a poslala celý dav do krytů. Premiér byl odveden svou ochrankou. Následně Netanjahu řekl, že raketová palba byla přímým pokusem Hamasu zasáhnout do izraelských voleb.

„Pokud na nás Hamas střílí uprostřed předvolebního setkání Likudu, zdá se, že nás nechtějí u moci,“ řekl premiér, když se vrátil na pódium.

Mezitím ve svém čtvrtečním prohlášení náčelník generálního štábu IDF Aviv Kochavi uvedl, že pokud vypukne válka, potom „zuřivost izraelského útoku, bude něco, co nepřítel doposud ještě nikdy nezažil.“

Při slavnostním ceremoniálu k uctění památky padlých vojáků v severním Izraeli Kochavi uvedl, že nové městské teroristické metody používané nepřáteli Izraele – na rozdíl od předchozích útoků regulerních armád – přinesly do IDF novou filozofii obrany.

„Změny na straně nepřítele způsobily změny v našem přístupu. Jejich přítomnost ve městech jim už nebude pomáhat schovávat se za civilisty“, řekl Kochavi. „Naše reakce na tyto teroristické činy v příští válce bude výrazně jiná, než tomu bylo v minulosti, a státy, které tomuto terorismu umožňují operovat z jejich území, zaplatí vysokou cenu.“

„IDF má morální odpovědnost za ochranu Izraelců před teroristickými armádami, které jej obklopují.“ V zemi ohrožené tisíci raket udělá IDF vše potřebné, aby zaútočila na osoby odpovědné za tyto hrozby,“ dodal.

 

Zdroj: HAMODIA
Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc únor 2021: *****

Roman Dubravský 500,- Kč, ing. Jan Dvořák 500,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Rudolf Roedling 500,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Pavel Klika 222,- Kč, Marek Janičko 250,- Kč, Mgr. Luděk Tesarčík 200,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Silvia Ambrogini 500,- Kč, MUDr. Ilja Baudyš 500,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Anonym 500,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Vladimír Votřel 1000,- Kč, Anonym 0,01 BTC, Pavel Burget 200,- Kč, Václav Žižka 500,- Kč, Ludmila Kárská 250,- Kč, Zdenka Brancuská 500,- Kč, Karel Zangl 500,- Kč, Jan a Gabriela Horáčkovi 500,- Kč, Martin Vavrinka 100,- Kč, Helena Novotná 300,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, Karel Teplý 500,- Kč, Pavel Janeček 300,- Kč, MUDr. Iva Neimcová 100,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, Jiří Ovčáček 100,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, Jan Petr 500,- Kč, Václav Tykvart 100,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Anonym 150,- Kč, Zuzana Karlová 300,- Kč, Arpád Krausz 250,- Kč, Bohuslav Maceška 100,- Kč, Dagmar Bowyer 500,- Kč, Jiří Dobruský 200,- Kč, Martin Svoboda 100,- Kč, Milena Trulley 333,- Kč, Hana Hoffmannová 666,- Kč, Ladislav Adamec 200,- Kč, Lukáš Vašíček 200,- Kč, Petr Kosmata 200,- Kč, ing. Jiří Klumpar 100,- Kč, Aleš Votruba 250,- Kč, Zdeňka Jindrová 50,- Kč, Peter Keklak 100,- Kč

Celkem za měsíc: 16 271,00 Kč
Vybráno 46.65%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 932 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (12 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
politicon.cz
29 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.