09-25_Bibinetanjahu
25.9.2020
Kategorie: Společnost

Netanjahu: Jsme na vrcholu války

Sdílejte článek:

INN

Předseda vlády Benjamin Netanjahu vydal ve čtvrtek v noci v rámci přípravy na zpřísnění lockdownu pro národ zvláštní prohlášení. Poté, co vyjádřil uznání obětavosti zdravotnického personálu a občanů, kteří pomáhají ostatním v nouzi, řekl:

 

„Tato opatření lockdownu nejsou jednoduchá, ale na prvním místě jde záchranu životů. Jde o stav národní nouze. Jsme na vrcholu probíhající války – koronavirové války. Celý svět je v pandemii. Očekává se, že si nákaza, žel, bude vybírat další těžkou daň na lidských životech. Je mi to líto, ale je to tak,“ řekl Netanjahu.

„Existuje jedno jednoduché pravidlo – když otevřete ekonomiku, nemocnost stoupne. Naneštěstí se zmírňováním restrikcí dochází k postupnému ochabování dodržování zdravotních předpisů. Ti, kteří to takto vedli, byli populisti,“ řekl.

„Každý trik má své limity a tady jde o lidské životy. Systém zdravotní péče sténá pod tlakem. Počet pacientů stoupá a stejně tak i počet úmrtí. To je strašná cena jak pro jejich rodiny, tak pro nás všechny,“ uvedl Netanjahu.

Netanjahu dodal: „Žel ti, kteří to k této situaci dovedli, byli populističtí politici, kteří jen sborově recitovali, že „všechno jde“. Slyšel jsem, že Yair Lapid dnes večer během národní nouzové situace tento boj zesměšňoval a ohrožoval životy izraelských občanů.”

„Řešili jsme skutečná dilemata, protože někteří odborníci nám řekli, že je možné žít bez lockdownu a mít tisíce nových případů denně, ale dosáhli jsme 7 000 denně, počet umírajících lidí vzrostl, a pokud jde o péči, zdravotní systém na to nestačí,“ vysvětlil premiér. Sezóna svátků je pro hospodářství nejméně škodlivá, protože je méně pracovních dnů.

Dodal, že po dvou týdnech dojde k mírnému rozvolnění restrikcí a pokud to půjde dobře, dojde k návratu k barevně kódovanému systému před lockdownem.

„Musíme prokázat vzájemnou odpovědnost. Dokážeme to. Stát Izrael prošel mnoha strašnými dobami, toto také pomine a my z toho vyjdeme posíleni.“

V souvislosti s demonstracemi uvedl, že mu politicky neubližují, protože lidé jsou tak rozrušení anarchií a porušováním protikoronavirových omezení, ale že tak nemohou pokračovat, protože šíří virus a způsobují, že mnozí další lidé porušují pravidla. Tvrdil, že demokracie neznamená, že člověk může ublížovat ostatním lidem.

Ministr obrany Benny Gantz dříve uvedl: „Jsme v jedné z nejobtížnějších krizí, jaké jsme kdy poznali. Bojujeme za životy občanů Izraele. Odmítám být vtažen do populismu, ale místo toho se chci zaměřit na záchranu životů a záchranu společnosti.“

„Rozhodnutí o otevření ekonomiky přišlo příliš brzy a rozhodnutí přenést odpovědnost za přerušení řetězce infekce na IDF přišlo příliš pozdě,“ dodal ministr obrany.

„Nejedná se o boj mezi protestujícími a věřícími, nejde o vir, který by zasahoval pouze haredim nebo sekulární. Jde o válku o naše životy, takže podněcování určitých zúčastněných stran nesmí zvítězit.“

 

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc říjen 2020: *****

ing. Jan Dvořák 400,- Kč, František Šmíd 600,- Kč, Roman Dubravský 500,- Kč, Pavel Kl*ka 222,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Jan Petr 300,- Kč, Jiří Sieja 200,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Roman Foff 500,- Kč, Miroslav Paták 200,- Kč, Marek Janičko 250,- Kč, Anonym 1000,- Kč, Miloš Kořínek 100,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Pavel Janeček 500,- Kč, Pavel Jurášek 100,- Kč, Jan a Gabriela Horáčkovi 500,- Kč, Miloš Kraus 200,- Kč, Ludmila Kárská 300,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, Martin Vavrinka 100,- Kč, Květa Sekyrová 200,- Kč, Helena Novotná 300,- Kč, Miloš Kraus 200,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, MUDr. Markéta Hansli 500,- Kč, MUDr. Iva Niemcová 100,- Kč, Miloslav Konopiský 200,- Kč, Libor Heidler 200,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, Jiří Ovčáček 100,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, Václav Tykvart 100,- Kč, Jiří Meissner 500,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč, Arpád Krausz 250,- Kč, Bohuslav Maceška 50,- Kč, Jiří Sika 100,- Kč, Ondřej Svatoň 50,- Kč, Martin Svoboda 100,- Kč, Martin Reiser 200,- Kč, ing. Jiří Klumpar 100,- Kč, Zuzana Karlová 300,- Kč, Milena Trulley 333,- Kč, Aleš Votruba 250,- Kč, Ladislav Adamec 200,- Kč, Zdeňka Jindrová 50,- Kč, Oldřich Smejkal 1000,- Kč

Celkem za měsíc: 14 705,00 Kč
Vybráno 42.01%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 933 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (8 votes, average: 4,38 out of 5)
Loading...
politicon.cz
11 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.