cssd_volby2010_01
12.4.2016
Kategorie: Politika

Nespravedlnost s požehnáním státu: ČSSD a mnozí další politici vidí problémy až ve chvíli, kdy se do nich sami dostanou

Sdílejte článek:

JAN KORDAČ 12|04|2016

Pravomocný rozsudek, ve sporu mezi sociální demokracií a právníkem Altnerem vedl vedoucí představitele této strany k několika vyjádřením, která stojí za pozastavení.

ČSSD vidí problémy, až když se jí to týká

Tvrdí totiž, že rozsudek je podivný v tom smyslu, že Altnerovi přiznal vyplacení smluvní pokuty za šestnáct let trvání soudního procesu, přičemž to byl údajně právě Altner, kdo celé projednávání různými způsoby obstruoval a tak protahoval.  Dále tvrdí, že je neobvyklé, že mají tak krátký čas na zaplacení tak velké sumy 337 milionů korun. A také se podivují nad dobou trvání samotného procesu s tím, že by soudy měly soudit rychleji.

To všechno může být pravda. Tím se ale na tomto místě nechci zabývat.

Utrpení bezejmenných je nezajímá

Problém totiž vidím v tom, co a kdy ČSSD tyto výtky říká. Totiž ve chvíli, kdy se to týká právě jí. Ovšem že zde celá desetiletí stejnými problémy s požehnáním a za asistence státu, trpí tisíce běžných bezejmenných lidí, to dosud ČSSD, a ani jiným parlamentním stranám, zřejmě příliš nevadilo.

Je přece běžné, že z několika dlužných stokorun nebo tisícovek, jsou na konci rozsudky a exekuce ne deseti, statisíce a dokonce miliony korun, zabavování aut, bytů, chat a domů. To ovšem pro politiky ČSSD zřejmě problém není. To mluví o spravedlnosti, o tom, že dluhy se musí platit, že každý je zodpovědný za svůj život a podobné floskule.

Běžný člověk se nemůže bránit

Nezajímá je, že mnoho lidí, kteří ale nemají možnost rychle sehnat peníze jako velká strana, ani prostředky na prvotřídní právníky, je vystaveno stejným ústrkům. Někdy z jejich vlastní viny, která je ale většinou neporovnatelně menší, oproti tomu, co se jim potom děje s požehnáním a dokonce za spolupráce státu a jeho orgánů. Mnohdy ale bez vlastní viny, kdy jsou do problémů zataženi někým jiným.

Například v případech, kdy si někdo u firmy objedná službu nebo zboží, a pak odstoupí od smlouvy, protože zjistí, že nedostal to, co chtěl, nebo ne v té kvalitě, kterou požadoval. A když takový člověk odstoupí od smlouvy, nebo od ní chce odstoupit, a snaží se komunikovat s firmou, tak ta vůbec nereaguje. Nicméně stále požaduje splátky, žaluje zákazníka, požaduje penále a často vyhrává, předává věc exekutorovi a dotyčného zničí.

Občan jako rukojmí a otrok

Nebo v případech, kdy si různé instituce stanovují zcela libovolně vysoká penále a smluvní pokuty za služby, bez kterých není možné v dnešní společnosti existovat. Banky, u kterých musí mít ze zákona účet každý, kdo chce manipulovat s obnosy nad určité částky. Pojišťovny, u kterých musíte mít ze zákona pojištění auta, nebo u firem majetku a podobně. Mobilní operátoři, bez kterých není možné de facto pracovat, exekutoři, firmy dodávající elektřinu a další.

Takzvaný klient nemá vůbec žádný vliv na výši pokut a penále. Není partnerem, ale rukojmím, otrokem. A soudy proti takovým kolosům jsou pro běžného člověka téměř nemožné. Existují dokonce řetězce, které jsou založeny na tom, dostávat lidi k nákupům nebo půjčkám, které nemohou splatit, a pak jsou prostřednictví celého tohoto řetězce obráni úplně o všechno, lidsky, profesně, společensky a zdravotně zničeni a nakonec vyplivnuti na ulici, do blázince, nebo rovnou do hrobu. Ani to ČSSD a politické strany nezajímá a nic s tím nedělají.

Čí je to vina?

A co se týká délky soudního procesu. Vždyť ČSSD se podílela na mnoha vládách, je trvale v parlamentu. Tak čí je to vina?

Je to podobný příběh, jako když byl zatčen bývalý hejtman David Rath, který, když se dostal do vězení, najednou zjistil, že tam jsou špatné podmínky. Do té doby ale, než se ho to začalo týkat, ho to vůbec nezajímalo.

Až se zapomene, bude zase všechno v pořádku

A vypadá to, že až se tato kausa ČSSD přežene, zase na to všichni zapomenou, a budou tvrdit, že všechno je v pořádku, nespravedlnost zase bude nazývána spravedlností, zatímco okolo tisíce lidí trpí a nemají žádné dovolání a pomoc.

ZDROJ: Jan Kordač

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc srpen 2019: *****

Zdenka Brancuská 500,- Kč, ing. Jan Dvořák 400,- Kč, Václav Červinka 200,- Kč, Vladislav Vydra 100,- Kč, Pavel Kosmata 100,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Rudolf Roedling 500,- Kč, František Šmíd 600,- Kč, Petr Vrchovský 500,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Roman Foff 500,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Oldřich Smejkal 1000,- Kč, Miloslav Konopiský 200,- Kč, Helena Novotná 300,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Nezn. dárce 222,- Kč, Libor Heidler 200,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, Josef Loupanec 500,- Kč, Michal Škurek 100,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, Ladislav Adamec 100,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Martina Kosková 500,- Kč, Mgr. Eva Kocábková 500,- Kč, Miloš Kořínek 100,- Kč, Ondřej Svatoň 50,- Kč, Tatiana Vráblová 200,- Kč, Rostislav Jendrejčík 50,- Kč, Marie Švajdová 200,- Kč, Martin Svoboda 100,- Kč, Martin Reiser 200,- Kč, Jan Janát 500,- Kč, Milena Trulley 333,- Kč, Marek Janičko 200,- Kč, Pavel Šána 100,- Kč, Václav Tykvart 200,- Kč, Aleš Votruba 250,- Kč

Celkem za měsíc: 11 955,00 Kč
Vybráno 34.15%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 17 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (19 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
loading...
politicon-eshop voxpopuliblog
36 komentářů
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.