KLINIKA
9.6.2018
Kategorie: Společnost

Nespoutaná Klinika

Sdílejte článek:

RED HOOK

Klinika na Žižkově je fajn místo. Nespoutaný jak Django. Tarantino by se voblíz. Přes den pomoc hendikepovaným dětem, v noci perverzní Stínadla, kde namísto Široka aktivistický Jiří Marie Feryna provozuje sex bez písemného souhlasu zúčastněných.

 

Četl jsem „Otevřený dopis“, který podepsaly „SdruŽeny“ a „Prázdné trůny“. Píše se v něm, že by Feryna měl přehodnotit své chování a že by si měl uvědomit, že v okamžiku, kdy chce šukat on, se nemusí chtít šukat tomu druhému, případně třetímu či čtvrtému, přestože jsou jinak všichni aktivisti tělem i duší.

Jiřího Marii Ferynu v dopise oslovují v ženském rodě. Mám v tom díky tomu trochu zmatek. Jako jestli je Feryna On nebo Ona nebo někdo úplně jinej.

V dnešním světě je to složité. Třeba Facebook umožňuje uživatelům 52 variant označení pohlavní identity. Muž a Žena jsou tam uvedeny pod čarou coby marginální, vymizející úchylka.

Ani mi to už nepřijde vtipné.

Jiří Marie Feryna je ke všemu neštěstí navíc ještě básník, což je diagnóza pekelná, která ze složitého dělá nepochopitelné.

Současní básníci jsou ti, co slova, o nichž dohromady nic nevědí řadí za sebou tak usilovně, až jim z toho uhranuté okolí nechtěně tleská.

Mám na mysli něco takovéhohle:
„Pil znoj jak zřec,
když zřel pyj znoj…“

A pak se básníka čtenář zeptá co tím myslel a básník odpoví, že je to reakce na současný rakovinou prolezlý establishment, že básníci byli vždycky hlasem národa (Štěpánek, Major Zeman) a že jde o spontánní výron myšlenek, které z něj vyhrkly, když mu odmítla podepsat souhlas sedmá soudružka v řadě.

Mno.

Trochu přeháním, ale ne moc. Chci tím říct, že všude se najde vada na kráse. A nejen mezi aktivisty.

Ale hezký to je…)))

Psal bych dál, ale jsem zmožen vedrem.

Takže tak.

Tačvúd s Gekonem se mě ráno ptali, jestli jsem taky někdy psal básně. Jsem jim řekl, že ano. Třeba „Koloběžka jela ztěžka, na zádech si vezla ježka…etc.“

Je to o takovym zviřátku. Už se dál neptali.

Dnes bude hic. Dnes bude zahrádkově. Sklenice a v ní studené pivo. Jemně protřepat, nemíchat. A prosím nelelkovat a nosit a nosit a nosit…

To je zatím vše.

Autor: Zelený Škraloup

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc květen 2021: *****

Josef Budějovský 500,- Kč, Jiřina Kozáková 200,- Kč, ing. Jan Dvořák 500,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Pavel Janeček 300,- Kč, Peter Keklak 100,- Kč, Ilja Baudyš 500,- Kč, Rene David 500,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, ing. Jiří Babinský 500,- Kč, Věra Baarová 1000,- Kč, Matouš Gaudl 500,- Kč, Lubomír Vylíčil Phar. 5000,- Kč, Novákovi 500,- Kč, Marek Janičko 100,- Kč, Vlastimil Kadlec 2000,- Kč, Martin Vavrinka 50,- Kč, Michaela Wurmová 1000,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, Karel Hojdar 150,- Kč, Jiří Dobruský 200,- Kč

Celkem za měsíc: 15 750,00 Kč
Vybráno 45.00%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 134 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (16 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...