KLINIKA
9.6.2018
Kategorie: Společnost

Nespoutaná Klinika

Loading...
Sdílejte článek:

RED HOOK

Klinika na Žižkově je fajn místo. Nespoutaný jak Django. Tarantino by se voblíz. Přes den pomoc hendikepovaným dětem, v noci perverzní Stínadla, kde namísto Široka aktivistický Jiří Marie Feryna provozuje sex bez písemného souhlasu zúčastněných.

 

Četl jsem „Otevřený dopis“, který podepsaly „SdruŽeny“ a „Prázdné trůny“. Píše se v něm, že by Feryna měl přehodnotit své chování a že by si měl uvědomit, že v okamžiku, kdy chce šukat on, se nemusí chtít šukat tomu druhému, případně třetímu či čtvrtému, přestože jsou jinak všichni aktivisti tělem i duší.

Jiřího Marii Ferynu v dopise oslovují v ženském rodě. Mám v tom díky tomu trochu zmatek. Jako jestli je Feryna On nebo Ona nebo někdo úplně jinej.

V dnešním světě je to složité. Třeba Facebook umožňuje uživatelům 52 variant označení pohlavní identity. Muž a Žena jsou tam uvedeny pod čarou coby marginální, vymizející úchylka.

Ani mi to už nepřijde vtipné.

Jiří Marie Feryna je ke všemu neštěstí navíc ještě básník, což je diagnóza pekelná, která ze složitého dělá nepochopitelné.

Současní básníci jsou ti, co slova, o nichž dohromady nic nevědí řadí za sebou tak usilovně, až jim z toho uhranuté okolí nechtěně tleská.

Mám na mysli něco takovéhohle:
„Pil znoj jak zřec,
když zřel pyj znoj…“

A pak se básníka čtenář zeptá co tím myslel a básník odpoví, že je to reakce na současný rakovinou prolezlý establishment, že básníci byli vždycky hlasem národa (Štěpánek, Major Zeman) a že jde o spontánní výron myšlenek, které z něj vyhrkly, když mu odmítla podepsat souhlas sedmá soudružka v řadě.

Mno.

Trochu přeháním, ale ne moc. Chci tím říct, že všude se najde vada na kráse. A nejen mezi aktivisty.

Ale hezký to je…)))

Psal bych dál, ale jsem zmožen vedrem.

Takže tak.

Tačvúd s Gekonem se mě ráno ptali, jestli jsem taky někdy psal básně. Jsem jim řekl, že ano. Třeba „Koloběžka jela ztěžka, na zádech si vezla ježka…etc.“

Je to o takovym zviřátku. Už se dál neptali.

Dnes bude hic. Dnes bude zahrádkově. Sklenice a v ní studené pivo. Jemně protřepat, nemíchat. A prosím nelelkovat a nosit a nosit a nosit…

To je zatím vše.

Autor: Zelený Škraloup

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc listopad 2019: *****

Jan Procházka 500,- Kč, Jakub Malinovský 36,- Kč, Eduard Ezer 1000,- Kč, ing. Jan Dvořák 400,- Kč, Vladislav Vydra 100,- Kč, Václav Červinka 200,- Kč, František Šmíd 600,- Kč, Jan Bezděk 1000,- Kč, Ilja Baudyš 1000,- Kč, Roman Foff 500,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Jiří Sieja 200,- Kč, Pavel Šána 107,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Robert Schlesinger 100,- Kč, Roman Dejmal 200,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, Marek Janičko 200,- Kč, Libor Heidler 200,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Ladislav Adamec 100,- Kč, Květa Sekyrová 200,- Kč, Miloš Kořínek 100,- Kč, Nezn. dárce 222,- Kč, Richard Urinovský 200,- Kč, Vít Fortelka 2020,- Kč, Vlastimil Kornas 66,60 Kč, Michal Škurek 100,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč

Celkem za měsíc: 10 851,60 Kč
Vybráno 31.00%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.

Po blokaci Pravého prostoru můžete sledovat novou stránku PP na facebooku.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 69 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (16 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
Loading...
loading...
politicon-eshop voxpopuliblog
19 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.