VZTEKROZZLOBENILIDESPOL
3.3.2021
Kategorie: Společnost

Nespokojenost razantně stoupá

Sdílejte článek:

JINDŘICH KULHAVÝ

KULHAVÝPardubický hejtman Netolický prohlásil, že covidová místa v jeho kraji jsou plná na 100%. Další nejsou z důvodu nedostatku kapacit personálu schopná v kraji vytvořit. Podobný stav je i v Západočeském kraji. Z toho vyplývá jediné. Kdysi výstavní skříň naší země, tedy zdravotnictví všeobecně uznávané a na solidní úrovni, má problém. A to v personální a platové politice.

Už několikrát jsme se zabývali tím, že řada lékařů a sester přešla do soukromého sektoru. Ono je to ještě malinko jinak. Velká část z nich pracuje na dvou frontách. Uvedeme příklad. Máte dopravní nehodu a s úrazem Vás převezou do státní nemocnice. Tam Vás odoperuje lékař, který vedle úvazku v nemocnici provozuje i soukromou ordinaci. Nechá Vás hospitalizovat ve státním, na odchod Vám ještě předepíše dostatek léčiv, ale po propuštění Vám navrhne, že se o Vás chce starat nadále, ale ať přijdete za ním do jeho soukromé ordinace. Tam už si na rozdíl od státního léčebného ústavu připlatíte nad rámec pojišťovny. Následnou rehabilitaci Vám doporučí pravděpodobně ve své další ordinaci, případně u kolegy. Nemocnice tak supluje černou práci, zbytek je taková lahůdka. Kdo tím prošel, ví o tom své. Lékař samozřejmě mnohem více pracuje na svém zisku než na státním. Zdravotní sestry zase pro změnu často prchají k lépe placenému pečovatelství, případně z pohraničních okresů do Německa a Rakouska.

Otázkou zůstává, co je příčinou této situace? Jsou to především peníze, dále také lepší pocit zdravotníků pracujících ve vymazlených soukromých nemocnicích a klinikách. Lékaři tvořící například krásu, tedy věnující se estetické medicíně, mají proti chirurgům ve státním fajnovou práci a jsou lidmi váženější, přestože životy zachraňují jiní. Je to podobné srovnání, jako když se podíváte do stáje F1 a servisu náklaďáků. A zkuste se ještě zamyslet nad tím, kde najdete větší mistry automechaniky. Tím nikdo nechce říct, že lékaři ve státních nemocnicích jsou špatní, ale jisté je, že ti nejlepší jsou až na morálně vyspělé vyvažováni zlatem v soukromých ústavech, případně si otvírají své vlastní. A v ani jedněch se covidoví pacienti nevyskytují. Amen.

Covid nám tedy ukázal plno nedostatků. Kdyby peníze utracené zbytečně za polní nemocnici v Letňanech přistály na účtu zdravotníků fungujících v covidových odděleních, mělo by to smysl. Místo toho se točí jinde. Utrácí se za falešné testování. Z distribuce bylo ale staženo 750 000 testů infikovaných covidem. Prý omylem. Jak se toto mohlo stát a kudy se k nám vir ještě dostal? Přesto se pokračuje. Otevřete si odběrové místo a při troše snahy a po odečtení nákladů Vám z jednoho PCR pacienta zůstane 1000 Kč. Už chápete, proč jich má Andrej tolik a proč se ,,musí“ testovat? Přitom se už ve světě zvednula vlna odporu proti PCR testům, u nichž, jak tvrdí někteří lékaři a odborníci, dochází k masivní až 90ti% chybovosti. Antigenní testy jsou ještě horší. Falešná čísla poté určují pád ekonomik, omezování sociálních kontaktů, zanedbanost výuky a absenci sportovního vyžití. Dokud se nezačnou započítávat a léčit až lidé s klinickými příznaky, budeme se točit ve falešně vytvořené smyčce. Tím nikdo neříká, že covid není nebezpečný. Ve skutečnosti je to jeden z druhů chřipkového viru, který umí udělat paseku, když není dobře léčený.

Tím se dostáváme k léčivům. Již přes půl roku se ví, že některá antivirotika a antiparazitika, dále léky schopné zabraňovat srážení krve, napomáhají léčbě a prevenci covidových pacientů. Půl roku trvalo, než někdo tyto léky oficiálně přivezl a bude je u nás zkoušet. V Rakousku, Německu byly staženy z prodeje, následně i u nás. Nyní jsou tady a Babiš se tluče do prsou, že to je on, kdo to zařídil. Před ním se za ně bil už poslanec Volný. Zmiňovalo je více politiků i lékařů, přesto je snaha tyto léky nadále pomlouvat. A to především ze strany covidové mafie, která na stávající situaci vydělává buď finančně nebo kariérně. Babiš z toho však dělá vlastní zásluhu. Podobně s ruským Sputnikem V. Na Slovensku vítězí politika nad rozumem a otřásá se kvůli jeho importu vládní koalice, přitom je ruská vakcína menší ,,svinstvo“ než ta pracující s RNA. Bude zajímavé sledovat vývoj jak tam, tak i u nás, kde opozice proti ruskému produktu ,,ze zásady“ vystupuje, přestože po odborné stránce ani netuší rozdíl mezi jednotlivými produkty.

Poslední dnešní zastavení je u roušek a respirátorů. Jejich funkčnost je devastující pro naše zdraví, navíc před viry nechrání. Tečka. To by mělo stačit k tomu, aby bylo zrušeno povinné nošení. Bohužel tu je opět covidová mafie vydělávající na strachu. A ta samá už naprosto otevřeně prohlašuje, že bez covidpasů se nikdy nikam nedostaneme. Vše do sebe zapadá. Lidé nikoho nezajímají. Jde o tvrdý byznys a občasné ,,rozvolnění“ je tu jen jako držhubné. Ve skutečnosti začalo něco, s čím někteří dopředu počítali a jiní se diví. Návrat k normálu už nepřijde, pokud si ho nevybojujeme. Jeho nová norma je totiž natolik skličující, že v něm nebudete chtít žít. Chce to otevřít oči.

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc duben 2021: *****

ing. Jan Dvořák 500,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Jakub Malinovský 77,- Kč, Miloš Kraus 400,- Kč, Dagmar Bowyer 200,- Kč, Rudolf Roedling 500,- Kč, Peter Keklak 100,- Kč, Mirko Hampl 168,- Kč, Karel Klouček 500,- Kč, Milena Práglová 500,- Kč, Mgr. Luděk Tesarčík 200,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Anonym 222,- Kč, Roman Dubravský 500,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Ilja Baudyš 500,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Miroslav Hlousek 111,- Kč, Bc. Romana Kopecká 500,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Pavel Janeček 500,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, Martin Vavrinka 50,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, MUDr. Iva Niemcová 100,- Kč, Marek Janičko 250,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Jiří Dobruský 200,- Kč, Jiří Sika 250,- Kč, Zuzana Karlová 300,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, Jiří Ovčáček 100,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, Jan Petr 300,- Kč, Václav Tykvart 100,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč, Robert Schlesinger 200,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Renata Doležalová 100,- Kč, Martin Černý 500,- Kč, Matouš Gaudl 500,- Kč, Bohuslav Maceška 100,- Kč, Oldřich Smejkal 1000,- Kč, Arpád Krausz 250,- Kč, Jiří Dostál 200,- Kč, Anonym 673,- Kč, Martin Svoboda 100,- Kč, Pavel Kosmata 200,- Kč, Roman Suchý 500,- Kč, ing. Jiří Klumpar 100,- Kč, Karel Jeřábek 163,- Kč

Celkem za měsíc: 15 364,00 Kč
Vybráno 43.89%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 3 044 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (35 votes, average: 4,89 out of 5)
Loading...
politicon.cz
78 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-)