RATHMRIZE
26.6.2019
Kategorie: Společnost

Nesoudný Rath za mříže patří

Sdílejte článek:

JAN ZIEGLER

blogerzieUpřímně řečeno, pádných a přesvědčivých důkazů proti bývalému středočeskému krajskému hejtmanovi je tolik, že jiný trest ani padnout nemohl. Reakce Davida Ratha pak svědčí o absolutní ztrátě soudnosti.

Nakonec je z Rathova korupčnictví sedm let vězení, protože rozhodnutí pražského Vrchního soudu je definitivní a je proti němu možné pouze dovolání k Nejvyššímu soudu v Brně, které však nemá odkladný účinek. Navíc je velmi nepravděpodobné, že by tato instituce v této kauze odsouzenému vyhověla.

Co mně však dostalo, je Rathova absolutní ztráta sebereflexe a jakékoliv pokory. Jeho dnešní nestoudné a vychloubačné chování si zaslouží co největší opovržení. On prohlásil, že je hrdý na to, že podle rozsudku poškozoval zájmy Evropské unie, a že je to stejné, jako když někdo za II. světové války škodil Třetí říši. No, ono je škodit, a škodit. Ten, kdo aktivně bojoval s nacisty, si samozřejmě zaslouží úctu a respekt. Ovšem ten, kdo za Hitlera kradl nebo bral úplatky je stále jenom zloděj a úplatkář, žádný hrdina. A to platí za jakéhokoliv režimu. Pro takové chování mají Židé příznačné slovo chucpe. Ani bych se nedivil tomu, kdyby si to s ním některý z potomků protinacistických odbojářů chtěl vyříkat poněkud ostřejším způsobem, protože on je hrubě urazil a předvedl velkou nestoudnost.

Jediné, co mně na této aféře mrzí, je fakt, že se vlekla dlouhých sedm let. To není dobré vysvědčení pro naši justici. Ano, jednalo se o komplikovaný případ, ale v podobném ve Spojených státech amerických, kde soudili bývalého guvernéra státu za korupci, bylo hotovo za zhruba tři čtvrtě roku a dotyčný dostal také hodně let za mřížemi, se zdůvodněním, že dotyčný jako politik a veřejně činná osoba dal špatný příklad veřejnosti a proto je na místě vysoký odstrašující trest.

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc srpen 2020: *****

Petr Andres 500,- Kč, Vlastimil Kornas 111,- Kč, František Šmíd 600,- Kč, ing. Jan Dvořák 400,- Kč, Michaela Wurmová 1000,- Kč, Roman Dubravský 500,- Kč, Václav Červinka 200,- Kč, Petr Jan 300,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Roman Foff 500,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Doc. RNDr. Richard Čapek 5000,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Zdeňka Brancuská 500,- Kč, Jiří Sieja 200,- Kč, Josef Chlebovy 300,- Kč, Marek Janičko 250,- Kč, Jiřina Gyárfásová 1000,- Kč, Svatoš s.r.o. 1000,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Martin Vavrinka 100,- Kč, Helena Novotná 300,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Václav Tykvart 200,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, Pavel Janeček 500,- Kč

Celkem za měsíc: 15 511,00 Kč
Vybráno 44.31%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 1 149 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (21 votes, average: 4,14 out of 5)
Loading...
politicon.cz
86 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.