schillerova122017
12.3.2021
Kategorie: Ekonomika

Nesoudnost nebo spíše nestoudnost?

Sdílejte článek:

KAREL ÁBELOVSKÝ

bloger_581MF (ministerstvo financí) rozdělilo odměny vysokým státním úředníkům – přesněji 11,5 milionu 44 vysoce postaveným úředníkům, mimo jiné dvěma náměstkům ministryně financí. Je to podle vás v pořádku? V době, kdy mnozí čelí bankrotům, další nedosahují na kompenzace ztrát, které jim způsobilo rozhodování právě této vlády, těchto úředníků, ministrů, a dalších “zodpovědných”? To, nakolik jsou tito lidé zodpovědní, víme dnes už asi všichni – tedy všichni se zbytky onoho tzv. “zdravého rozumu”! Čtěte tedy zde a nebo třeba zdeJe to jen doklad o odtrženosti od reality, nebo je to i nesporný doklad o něčem jiném?

Podle mého názoru, se jedná o doklad toho, že vláda a ministryně financí, potřebují zavřít ústa lidem, kteří kryjí nejen nehospodárnost, ale velmi pravděpodobně také i neschopnost lidí, pro které oni sami pracují. Je to také doklad toho, jak otřesné praktiky, včetně uplácení, nakupování si voličů a podobně, tato od počátku prodejná, závislá a neschopná vláda, uvažuje a pracuje. Lidé úzce navázaní, či jen nějak spojení s firmou Agrofert, lidé sloužící Babišovi a jeho zájmům, lidé zkorumpovaní a prodejní, řídí tento stá! A řídí se jen dvěma hesly. Z cizího krev neteče, a po nás potopa, a tak stát, stejně jako zájem lidí i společnosti, jsou jim evidentně zcela cizí. Jsou to tedy lidé, schopní udělat téměř cokoliv, a to bez studu, bez jakékoliv zpětné vazby, lidé psychicky zcela ploší a tedy asi psychopati, bez svědomí a bez soudnosti. Mnoho jiných variant do úvahy nepřichází. Ta nestoudnost z toho trčí, stejně jako vědomí a pocit nepostižitelnosti; z čeho asi tak něco podobného plyne? A jaká je ve společnosti nálada, jak jsou lidé ochotni se nechat za strachu manipulovat, zneužívat a právě uplácet? Kdo je toho schopen tedy využít? A jací lidé, jakých kvalit? Hrůza a děs, když si to uvědomíte.

Je to špína, která právě nyní vyplavala na povrch, je to pohrdání a výsměch všem, kteří nyní v této nelehké a mnohdy těžké době, doslova trpí pod knutou vládních rozhodnutí, zákazů a omezení, tzv. vládních opatření; a je to doslova výsměch a nestoudná arogance vůči těm, kterým tato vláda není schopná kompenzovat vzniklé škody, způsobené svou vlastní prodejností, zkorumpovaností a svou psychopatií, svou neschopností, lhostejností, přehlížením dopadů a důsledků své zničující a rozvratné činnosti, přehlížením své neschopnosti. Jak dlouho ještě, si něco takového necháte líbit? Jak dlouho ještě se budete lhostejně dívat, jak tito neschopní, prodejní, zkorumpovaní, ale přitom všehoschopní Babišovi lidé, slouhové a podržtašky, rozkrádají a doslova tunelují státní rozpočet? Ještě stále toho nemáte dost? Opravdu? Necháte se klidně dál okrádat a tuto zemi necháte na pospas těmto zlodějům, psychopatům a sociopatům? Pak tedy asi platí, dobře vám tak!

Nedivte se pak ale, že o vás ti, co nesouhlasí s toto vládou, s jejími kroky, jejím naprosto diletantským, nezodpovědným, zhoubným vedením země, označují tu za ovce, tu za koblihy a nebo jen logicky za hlupáky a za nesvéprávné pitomce! Mají totiž velmi pravděpodobně naprostou pravdu, která se nedá nijak moc okecat. To jsou pak už jen výmluvy lidí, přistižených při činu.

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc září 2021: *****

ing. Jan Dvořák 500,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Marek Janicko 200,- Kč, Rudolf Roedling 500,- Kč, Pavel Burget 200,- Kč, Pavel Jurášek 100,- Kč, Robert Schlesinger 100,- Kč, Alena Albrecht 200,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Matouš Gaudl 500,- Kč, Zdeněk Vybíral 1000,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Oldřich Smejkal 1000,- Kč, Dr. Ilja Baudyš 1000,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Karel Kubela 83,- Kč, Jiří Obermaier 300,- Kč, Martin Vavrinka 50,- Kč, Anonym 100,- Kč, Milan Tahovský 1000,- Kč, Pavel Janeček 300,- Kč, Jiří Cígler 250,- Kč, MUDr. Iva Niemcová 100,- Kč, Anonym 200,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč, Karel Klouček 500,- Kč, Miloš Kořínek 100,- Kč, Jana Slabá 100,- Kč, Jiří Ovčáček 100,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, L. Skrobacek 149,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Václav Tykvart 100,- Kč, Jan Petr 300,- Kč¨, František Vrána 50,- Kč

Celkem za měsíc: 12 282,- Kč
Vybráno 34.94%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 1 567 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (23 votes, average: 4,74 out of 5)
Loading...
31 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-)