reckohranice
23.3.2020
Kategorie: Multikulturní soužití

Nesmíme to v tom Řeky nechat samotné

Sdílejte článek:

LUMÍR NĚMEC

V době kdy se Evropa potýká s pandemií ve zprávách nevidíme nic jiného, než počty nakažených, počty mrtvých, se dostává do pozadí jiný vážný problém. Problém, jehož neřešení může mít pro budoucnost Evropy následky srovnatelné se šířením viru. O co jde? Jedná se o situaci na řecko-tureckých hranicích.

Na hranicích mezi Tureckem a Řeckem dochází každodenně ke střetům mezi uprchlíky a řeckými ozbrojenými sbory. Tato krize nastala po té, co turecký diktátor president Erdogan (zkráceně mu můžeme říkat Erdolf ), nechal rozšířit zprávu, že hranice jsou otevřeny a cesta do Evropy je volná. Mezi uprchlíky zavládlo nadšení a vládní autobusy je začali v hojném počtu navážet k řeckým hranicím. Tady je i Erdolfa čekalo nemilé překvapení.

Ti hodní Řekové, kteří až doposud v podstatě přijali každého kdo přicházel z království Erdolfa, řekli dost a hranice zavřeli. Nepomohli Erdolfovy výhrůžky, nepomohlo přirovnání Řeků k nacistickému Německu, hranice zůstává zavřená. A co víc, na hranici se začali stavět ploty, drátěné zátarasy , přijeli na pomoc i další vojáci a policisté z jiných států, bohužel pouze v malém počtu. „A světe div se“, zapojila se i agentura Frontex.

Někteří politici a hlavně některé humanitární organizace postup Řecka kritizují a volají po opětovném otevření hranic. To by ovšem byla další obrovská chyba ze strany EU. To co se nyní děje na řecko-tureckých hranicích není žádná další uprchlická krize, je to jenom další Erdolfova politická hra. Na hranicích se netísní davy těch, kteří teď opravdu prchají před válkou. Nejsou tam ani Syřané prchající před boji v Idlíbu (ty Turecko přes hranice nepouští), nejsou tam lidé, které z domovů Turecko vyhnalo během invaze do Sýrie v říjnu 2019 (ti jsou na jiných místech v Sýrii).

Podle řeckých i zahraničních médií jsou u hranic hojně například Afghánci, dále také Pákistánci, Maročané či Bangladéšané. Jsou tam lidé z různých koutů světa, jejichž hlavní motivací je vidina lepšího života. Skutečně nechci nikomu vyčítat touhu po lepším životě, ale proto abych si lépe žil musím udělat něco víc, než přijít k plnému stolu se slovy „tak jsem tady a starejte se“. A to nemluvím o velkém riziku infiltrace bývalých bojovníků ISIS, kteří se po porážce  v Sýrii, stáhli do Turecka a které chce Erdolf nasadit do Evropy jako pátou kolonu.

Erdolf chce pomocí uprchlíků donutit Evropu, aby podpořila jeho válečné tažení v Sýrii a také chce získat více evropských peněz. Ekonomika v Turecku jde dolů, a tak další „výpalné“ ze strany EU se hodí. Proto je nesmírně důležité neustoupit vydírání ze strany Erdolfa a udržet migranty na turecké straně. I přes tíživou situaci, kterou pandemie v Evropě vyvolala je nutné se zabývat i krizí na řecko-tureckých hranicích. Nesmíme to v tom Řeky nechat samotné. Obávám se, že materiální a finanční pomoc nebo malé skupiny policistů,  stačit nebudou. Vysíláme expediční armádní sbory po celém světě, tak proč nepošleme početný kontingent i do Řecka? Řekům dáme jasný signál, nejste v to sami a Erdolfovi dáme najevo, že s vydíráním je konec.

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc duben 2020: *****

ing. Jan Dvořák 400,- Kč, Jakub Malinovský 36,- Kč, Václav Červinka 200,- Kč, Hana Rohlíčková 200,- Kč, Vladislav Vydra 100,- Kč, František Šmíd 600,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Jaroslava Kováříková 100,- Kč, Václav Tykvart 200,- Kč, Zdeněk Palička 500,- Kč, Ladislav Adamec 100,- Kč, Jiří Sieja 200,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Roman Dubravský 500,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Roman Foff 500,- Kč, Petr Zavadil 200,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Libuše Urubková 400,- Kč, Marek Janičko 200,- Kč

Celkem za měsíc: 6 536,00 Kč
Vybráno 18.67%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.

Po blokaci Pravého prostoru můžete sledovat novou stránku PP na facebooku.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 1 773 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (30 votes, average: 4,87 out of 5)
Loading...
loading...
23 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.