BABISEU
28.11.2020
Kategorie: Politika

Nesmíme mít nízké daně, protože Babiš moc rozhazuje! Logika levicových etatistů

Sdílejte článek:

WASILL

Minulý týden došlo na našem politickém hřišti ke dvěma zvláštním událostem. První z nich je, že po dlouhé době došlo k nefalšovanému ideovému střetu mezi pravicí a levicí. Druhou unikátní události, snad ještě více vzácnou, je schvální snížení daní. 

 
Ano, mluvím o hlasování o tzv. superhrubé mzdě, tedy o změně výpočtu daně z příjmu fyzických osob. Trestuhodně jsem této parlamentní taškařici věnoval pramálo pozornosti, o to víc jsem byl překvapen, když mi po výsledku nočního jednání ráno po zapnutí telefonu explodoval internet do obličeje. Zprvu jsem nedocenil tíhu této vskutku historické události, kdy si pravicová strana dovolila dodržet svůj program, a nevnímal jsem brekot všech obvyklých podezřelých, kteří by ODS odsoudili i za vynález vakcíny proti koroně. Ovšem když jsem narazil na odpor dokonce i od Miroslava Kalouska, povypínal jsem všechna okna na liště a již ani nedutal.
 
 Jsem ochoten akceptovat názor, že podobné skoky v daňových pravidlech by měly být činěny s dostatečným rozmyslem a připraveným plánem, jak si s výpadkem příjmů státu poradit. Ovšem mám pocit, že všichni kritici ODS žili posledního půl roku na Marsu nebo trávili karanténu v jeskyni. Tento stát si nepřipravuje plány absolutně na nic a přesto hospodaří s největším balíkem peněz v historii. Ministryně práce a sociálních věcí plácne, že jí dotazy na téma „a kdo to zaplatí“ už unavují, ale na to už se asi zapomnělo. Stát si půjčuje a rozhazuje dál. Stát je schopen likvidovat ekonomiku a zanedbat přípravu na první (i druhou) vlnu epidemie, abychom se následně dozvěděli, že by celá státní správa udělala úplný hovno nebýt excelové tabulky náhodně se objevivšího muže, který přišel a nakonec nepřišel. To je všechno asi v pořádku, ale největší problém je, že ODS nemá v rukávu řešení, jak zajistit náhradu za těch 130 mld., které namísto vlády příští rok utratíme my sami. Že se, do prdele, niko neptá, kde mají ty peníze vzít zkrachovalí podnikatelé a jejich zaměstnanci. Ta naše levičáky, kteří mají jinak starostí o obyčejné lidi plnou hubu, vůbec nezajímá. 
 
Třešničkou na dortu byl pozměňovací návrh Pirátů, který byl pro samotné piráty překvapivě schválen. Takže Piráti navrhli snížení daní, ale může za to ODS? Říkám si, že možná kdyby tu supehrubou mzdu zrušil kdokoliv jiný, než ANO a ODS, tak by to byla pro většinu lidí ta nejlepší věc pod sluncem. Takhle stát ostrouhá a nemůže nám příští rok postavit ty kilometry dálnic a zajistit zdravotníkům ochranné pomůcky a další výdobytky, kterých jsme si letos tolik užili. Problém je prý v tom, že si na ten výpadek bude muset Babiš a jeho parta půjčit. 
 
 Je šokující, jak daleko se vnímání společnosti dostalo. I při každodenní várce důkazů, že stát selhává na všech frontách a není schopen zajistit ani ty nezákladnější potřeby (na co sáhne, to posere) – i v této situaci lidé volají po tom, abychom proboha odevzdávali do rukou tohoto nefunkčního státu co nejvíc peněz, protože si to stát bude muset nějak vykompenzovat místo aby šetřil. Chápu to tedy celé správně, že nesmíme mít nízké daně, protože Babiš moc rozhazuje? To dává smysl…jestli vám vadí snížení daní pro tuto vládu, tak si toho Babiše fakt zasloužíte. A možná i někoho horšího.
 
Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc duben 2021: *****

ing. Jan Dvořák 500,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Jakub Malinovský 77,- Kč, Miloš Kraus 400,- Kč, Dagmar Bowyer 200,- Kč, Rudolf Roedling 500,- Kč, Peter Keklak 100,- Kč, Mirko Hampl 168,- Kč, Karel Klouček 500,- Kč, Milena Práglová 500,- Kč, Mgr. Luděk Tesarčík 200,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Anonym 222,- Kč, Roman Dubravský 500,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Ilja Baudyš 500,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Miroslav Hlousek 111,- Kč, Bc. Romana Kopecká 500,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Pavel Janeček 500,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, Martin Vavrinka 50,- Kč, David Bezděk 250,- Kč

Celkem za měsíc: 8 378,00 Kč
Vybráno 23.93%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 809 times, 3 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (20 votes, average: 4,55 out of 5)
Loading...
politicon.cz
17 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.