15.1.2014
Kategorie: Společnost

Nesehnutí …

Sdílejte článek:

OD: EDUARD SEIBERT 15|01|2014

 

Kde jsou ? Je tu ještě vůbec někdo bojující za změnu ? A kdo jsou ti naivní, kteří si přáli změnu a v předčasných volbách dali hlasy novým uskupením ve víře, že se tu něco změní. Ne, nezmění se nic, hlavně tedy ne brzy a ne mnoho. Půl roku uteklo a – nic… Proč ??

 

 

Před týdnem jsem byl až na samém východě státu, překvapily mě tu neudržované sady, obrovské plochy zarostlé náletem, šípkovými keři, neudržované louky a z postesku přátel jsem se dozvěděl, že mnozí mladí vinice po rodičích po jejich odchodu prodají či likvidují, odejdou do města. Malá políčka mizí nebo zůstávají neobdělaná. A to je v nejúrodnější části státu… mladí se neuživí. Tu totiž nejde o změnu, jen stále o koryta !

 

Řešení problémů společnosti je v nedohlednu. Ani výsměch sedmi milionářů, ovládajících ČNB a faktické zdražení všeho s nikým nepohnulo. Nezaměstnanost je oficiálně 600 tis., další statisíce jsou uměle zaměstnány díky nepotřebným zákonům a je stále méně těch cokoli smysluplně vyrábějících. Nejzávažnější problém, exekuce, spíš způsoby exekutorů, týkající se přiznaného milionu občanů, z toho pramenící rozvraty rodin a ani uvedených 100 tis. bezdomovců vládu Rusnoka nezajímají a nová vláda je v nedohlednu. Sociální nůžky se rozvírají čím dál víc. A jaká se to vlastně rýsuje vláda ??

 

Je nepochybné, že v r. 68 KSČ zklamala – výsledkem byly tanky, mrtví … ekonomické škody, ve finále otočení kormidla, prověrky, Dubčekem podepsaný pendrekový zákon a Husákova normaliace. Nejhorší bylo na tom dvacetiletí další zlomení páteře národa, vláda strany produkující nadrovnoprávné stranické prospěcháře. A předstírané přesvědčení…

 

Je dávno známé, že r. 89 byl připraven částí stranické věrchušky a špičkami StB, ve spolupráci s KGB, o tom už snad nikdo nepochybuje. Havlova role sice ještě nebyla veřejně objasněna, ale po odchodu jeho melody boys, kteří se v jeho „slávě“ vyhřívají a hlavně – stále ji přiživují, do věčných lovišť, k tomu také jistě brzy dojde. A ti nadrovnoprávní se nestyděli svoji rodnou pohanět, zase se cpát do čela. Prostřednictvím jiných stran, pro mamon.

 

O víkendu bude kongres ODS v Olomouci – spíš symbolický pohřeb. Při jejím vzniku na protest proti vládě bývalých komunistů jsme tehdy věřili v obrat polistopadového vývoje. Byl jsem v Olomouci při jejím ustavení, když se tam Klaus osobně zasadil o umožnění jejich vstupu do strany. To byl počátek jejich současné moci, ale i morálního marasmu. Ale faktem je, že většina jich ovládla sesterské socany. Jmenovat můžu Rychetského, Pitharta, Dientsbira, Zemana a tisíce dalších, kteří to brali jako satisfakci za r.68, ale nikdy se od myšlenek a systému socialismu, ve kterém vyrostli, neoprostili, ale i další až po Fischera, Rusnoka, Tomana i s celými rodinnými klany, zbohatlými na privatizaci. Jejich role při rozprodání státu, podniků a bank zahraničním monopolům tu nebudu rozvádět.

 

Nikdo (až na směšné a ojedinělé vyjímky – Štěpán, Brožová-Polednová ..) nebyl potrestán za teror nad občany. Tedy nad těmi, kteří se nechtěli smířit s nadrovnoprávností komunistů – faktem je, že většina sklopila hlavy či přímo kolaborovala a mnozí se samozřejmě na teroru podíleli. Právo, kterým se dnes ohánějí, je jimi ohýbáno, v jejich prospěch, k ovládání všech těch, kterým se stav společnosti a jeho vedení za minulých vlád nelíbil.. Jejich nástrojem je systém voleb. A ten se tu nezměnil a změnit ho nechtějí – přestože stranické kandidátky neumožňují výměnu poslušných papoušků, na straně závislých darmožroutů.

 

Proč je např. svolána za týden “mimořádná schůze“ sněmovny, co jiného to je, než ohýbání zákonů ? Ano , je svolána kvůli ANO, k likvidaci lustračního zákona. Tomu dali paradoxně hlasy ti, co volili změnu, ale tím i nastrčené prominentní zbohatlíky a jejich sluhy, prospěcháře nejhrubšího zrna – jen jedno jméno za všechny – Komárek. Ještě tři měsíce před volbami plival na Babiše…a potom se nechal koupit… Dnes “poslanec” …

 

Qui bono ?? Občanům ?

 

Strana, kterou mnozí bláhově volili jako protipól bezohledné vládě prolhaného Nečase s Kalouskem, hned po volbách namísto razantního plnění předvolebních slibů a tedy změnu zákona o církevních restitucích, mlží a jen se veřejně pere o koryta. To mají být ti důvěryhodní a nejlepší ??? Předseda budoucí vlády, tedy pravděpodobný předseda, se narodil v parlamentu a o praktickém životě ví jen, že na byt se dá vydělat i jinak, než prací. Navrhovaný ministr vnitra měl VŠ jako těhotenství, za 9 měsíců, další parazit se nelíbí NBÚ, komediant bude klidně hrát roli maršála – tu ještě nehrál a jedna z dam jako budoucí ministr vyniká zejména v krytí zad svému šéfovi (snad ne i mytí !) a hlavně – v umění jak mluvit a nic neříct. A celá ta hra je jen o tom, jak zakroutit paragrafy okolo šéfa ANO, Babiše. S nápravou společnosti to nemá nic společného.

 

 

Už před volbami bylo jasné, že současný systém voleb nic nezmění. Jen ptáci odletí, přiletí a sednou si na jiné větve. Hejno se nemění. A ministři si zase budou zvedat ruce v parlamentu pro svoji důvěru vládě… Sakra kdy toto pochopí i voliči ?

 

Demokracii tu soudruzi kroutí krkem, bohužel, už od r. 45…

 

 

 ZDROJ: Eduard Siebert

 

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc červenec 2020: *****

František Šmíd 600,- Kč, ing. Jan Dvořák 400,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Roman Dubravský 500,- Kč, Rudolf Roedling 500,- Kč, Marek Janičko 250,- Kč

Celkem za měsíc: 2 750,00 Kč
Vybráno 7.85%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 12 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (9 votes, average: 4,89 out of 5)
Loading...
politicon.cz
loading...

Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.