zavreno
31.3.2021
Kategorie: Ekonomika

Neschopní ministři zase nesmyslně ničí obchodníky

Sdílejte článek:

JAN ZIEGLER

blogerzieHloupost opět zvítězila nad rozumem a tak na Velký Pátek budou mít zavřeny všechny obchody včetně potravin. A farmářská tržiště také mají stopku. Babišova vláda nás deptá stupidními zákazy.

Podle platného a rovněž nelogického zákona mají být o některých svátcích prodejny zavřeny. To se týká i velikonočního pondělí a člověk se s tím už nějak smířil. Vláda Andreje Babiše však na včerejším zasedání rozhodla, že obchody zavřou i na Velký pátek a to všechny, tedy i ty s prodejní plochou do 200m2, které jinak mohou mít v každý svátek otevřeno. Alespoň z vládního nařízení, a to tedy mimořádně pošetilého, to vyplývá.

Čeho tím chtějí dosáhnout, že lidem zavřou obchody na Velký pátek? Prý je to v rámci boje proti Covidu-19. Fajn, jenomže jediný výsledek tohoto nesmyslu bude, že lidé se nahrnou do prodejen na Zelený čtvrtek, kde bude hlava na hlavě. Takže nastane efekt úplně opačný než „slovutní“ ministři zamýšleli.

Další idiocií je zákaz farmářských trhů. Nerozumím tomu, proč si lidé nemohou nakupovat na čerstvém vzduchu, kde je možnost nákazy covidem menší než ve vnitřních prostorách, kvalitní české potraviny. Samozřejmě, za dodržení všech bezpečnostních opatření. Takovou hloupost lze pochopit jen těžko.

Obchodníci jsou už biti víc než je zdrávo, tak jim to prosím Vás nedělejme ještě těžší. Stejně tak lidé už mají všech možných omezení dost. Oni chápou, že kvůli koronavirové pandemii nějaké zákazy být musí, ale čeho je moc, toho je příliš. Když se to navíc zbytečně přehání, tak se zlobí. Na volebních preferencích hnutí ANO už to začíná být patrné, protože Babišova vláda neví, co je empatie. Trpělivost obyvatel této země má totiž své meze naši vládcové.

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc květen 2021: *****

Josef Budějovský 500,- Kč, Jiřina Kozáková 200,- Kč, ing. Jan Dvořák 500,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Pavel Janeček 300,- Kč, Peter Keklak 100,- Kč, Ilja Baudyš 500,- Kč, Rene David 500,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, ing. Jiří Babinský 500,- Kč, Věra Baarová 1000,- Kč, Matouš Gaudl 500,- Kč, Lubomír Vylíčil Phar. 5000,- Kč, Novákovi 500,- Kč, Marek Janičko 100,- Kč, Vlastimil Kadlec 2000,- Kč, Martin Vavrinka 50,- Kč, Michaela Wurmová 1000,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, Karel Hojdar 150,- Kč, Jiří Dobruský 200,- Kč, MUDr. Ive Niemcová 100,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč, Irena Kuželová 150,- Kč, ing. Stanislav Kužel 150,- Kč, Olga Petrová 300,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, Vlastimil Kornas 666,- Kč, Jan Petr 300,- Kč, Václav Tykvart 100,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Jiří Ovčáček 100,- Kč

Celkem za měsíc: 17 966,00 Kč
Vybráno 51.33%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 1 110 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (25 votes, average: 4,60 out of 5)
Loading...
34 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-)