PENIZE
25.11.2020
Kategorie: Ekonomika

Neschopná a nezodpovědná vláda si jede svoji linii. Rozhazuje na všechny strany

Sdílejte článek:

JOSEF KLAPAL

Josef KlapalVšechny bariéry padají. Ve stínu vládní neschopnosti zdivočeli poslanci na obou stranách. Ber kde ber, urvi co urvi.

Neschopná a nezodpovědná vláda si jede svoji linii. Rozhazuje na všechny strany. Rozpočet připravuje jen proto, aby nějaký byl a je předem jasné, že vůbec nezobrazuje předpokládanou realitu. Pak se všichni diví, že padají jakékoli zábrany a strany si jdou za svým programem, svými principy či čistě zahájily předvolební kampaň pro sněmovní volby 2021. Dnes na pořadu hlavní dějství. Peripetie – manévry kolem superhrubé mzdy.

Největší rykot se ozývá z lavic sociální demokracie. Té samé sociální demokracie, která se permanentně řídí heslem svého bývalého předsedy a premiéra Vladimíra Špidly: „zdroje jsou“, a která se předhání s ANOnisty, kdo dá větší dáreček voličům. Ruku v ruce už sedm let rozhazují na všechny strany. Bobtná státní sektor. Vesele se zvyšuje minimální mzda i průměrná mzda státních zaměstnanců, která dávno nezdravě předběhla průměrnou mzdu v sektoru soukromém. I přes průšvih, který nás díky koronaviru postihl v hospodářství, chystají další zvyšování mezd a další nabírání státních zaměstnanců. Snaha šetřit je prakticky nulová. Zřejmě socanům nejvíce vadí, že jim byl koaliční partner nevěrný a že tím možná získá body a oni ne. Z rozpočtové odpovědnosti bych je skutečně nepodezíral.

Situace, kdy Babiš schvaluje výdaje se socialisty a příjmy s pravicovější částí politického spektra, je pro naše veřejné finance nebezpečná. Pravici však těžko vyčítat, že si prosazuje svoje priority, když to situace a populismus hlavní vládní strany dovolí. Snížení zdanění práce je pozitivní. Vina za celkový stav veřejných financí padá na koalici, která se chová konzistentně nezodpovědně, a která namísto toho, aby zavedla výrazná opatření na straně výdajů, arogantně prosazuje svůj nerealistický rozpočet, který prohlasuje buhví jak. S opozicí se nevyjednává, jak by kritická situace vyžadovala. Společný postup v zájmu země není možný. Zákopy jsou příliš hluboké.

Výrazné šetření od vlády Andreje Babiše očekávat nelze. Úleva na daních se tedy přesune v čase, protože je na dluh. Uhradíme ji v budoucnu a bude to drahé. Nezbývá než doufat, že domácnosti, kterým nevybrané peníze zůstanou, s nimi naloží proinvestičně. Horší než vláda v rozhazování ale jistě nebudou.

V blízké budoucnosti lze očekávat snížení ratingu naší země, ať už se daň z příjmu sníží nebo ne. S tím se zdraží obsluha státního dluhu. Nejenže budeme splácet větší částku, ale navíc s vyšším úrokem. Je více než jasné, že teď pojedeme minimálně rok na tobogánu a ještě při tom budeme sedět na tygrovi. Volební kampaň začala.

Autor je ekonom. Krajský předseda hnutí Trikolóra Královéhradecký kraj. Rodák ze Rtyně v Podkrkonoší na Náchodsku.

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc leden 2021: *****

Blahomír Skoupý 500,- Kč, Roman Dubravský 500,- Kč, ing. Jan Dvořák 400,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Dana Staňková 200,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Roman Foff 500,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, ing. Tomáš Šimčík 300,- Kč, Jiřina Gyárfásová 1000,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Jiří Dobruský 200,- Kč, Miroslav Červenka 300,- Kč, Ladislav Adamec 200,- Kč, Václav Žižka 500,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, Ivanka Trávníčková 400,- Kč, Martin Vavrinka 100,- Kč, Helena Novotná 300,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Ilja Baudyš 500,- Kč, Miloš Kořínek 100,- Kč, Jan a Gabriela Horáčkovi 500,- Kč, MUDr. Iva Niemcová 100,- Kč, Marek Janicko 200,- Kč, Pavel Janeček 500,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč, Anonym 100,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, Jiří Ovčáček 100,- Kč, Olga Petrová 300,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, Anonym 100,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Václav Tykvart 100,- Kč, Jan Petr 500,- Kč, Zuzana Karlová 300,- Kč, Arpád Krausz 250,- Kč, Bohuslav Maceška 100,- Kč, Anonym poštou 500,- Kč, Martin Svoboda 100,- Kč, Pavel Kosmata 200,- Kč, ing. Jiří Klumpar 100,- Kč, Milena Trulley 333,- Kč, Karel Klouček 500,- Kč, Zdeňka Jindrová 50,- Kč, Aleš Votruba 250,- Kč, Mirko Hampl 200,- Kč, Vladimír Janeček 100,- Kč, Petr Hučín 50,- Kč

Celkem za měsíc: 14 483,00 Kč
Vybráno 41.38%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 512 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (12 votes, average: 4,42 out of 5)
Loading...
politicon.cz
7 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.