ghetto
30.7.2019
Kategorie: Multikulturní soužití

Nesamostatná část občanů potřebuje mít nad sebou stálý dozor státu!

Sdílejte článek:

PETR ŠINDELÁŘ

Aby měla bez velkých starostí kde bydlet, co jíst, pít a mít si na sebe co oblékat. Dostalo se jí odborné lékařské péče a mohla se spolehnout, že před nepořádkem a řáděním mimozákonných živlů bude vždy spolehlivě ochráněna…
Protože naše vlády ani přes hromady volebních slibů dodnes žádné rozumné řešení pro občany nepříliš ochotné zapojit se do pracovního procesu nevymyslely, díky laskavé péči dávkových úřednic na Úřadech práce trvale nepracující osoby v české kapitalistické společnosti od roku 1990 žádnou životu nebezpečnou bídou netrpí – a proto si také s nějakými nepodstatnými detaily, že nemohou v zájmu zachování vlastní obživy a bydlení sehnat práci, hlavy rozhodně nelámou – a celkem bezstarostně si mohou trvale kupovat lahůdky nejrůznějších druhů. Dokonce ani když požadovaný počet roků nikdy neodpracují a po dosažení důchodového věku žádný starobní důchod od státu nedostanou, vůbec nic se neděje, protože v bohaté České republice trvale nezaměstnaní dostávají sociální dávky doživotně. Nepochopitelnou, a dost kuriozní situaci v Česku velmi výstižně ilustruje obsah zdrojového článku Stát podporuje lenost a zneužívání dávek, říká šéfka ústecké sociálky

Český systém sociálních dávek dokáže spolehlivě řešit různé životní potíže. Zejména v případech negramotných lidí, protože žadatelům, kteří dodnes neumí číst a psát, úřednice Úřadů práce tiskopisy žádostí o dávky paradoxně ochotně vypisují. Pokud by se nyní někdo z Babišovy vlády téměř 30 let nepracujícím občanům, kteří dokonale znají /včetně prostředí lékařských ordinací/ všechna svoje práva a přitom nemají žádné povinnosti, pokusil bezpracné sociální dávky náhle odejmout a poslat je za účelem vlastní obživy a bydlení do práce – mohli by se údajně začít bouřit, rabovat obchody, přepadávat pokojné chodce na ulicích a podobně. A při celkovém chabém počtu pořádkových policistů Policie ČR cca 20 tisíc je jasné, kdo by asi tak měl v tomto státě největší šanci v obchodech při nákupech za pět prstů trvale vítězit…! A protože pro naše vládní představitele je ze všeho nejdůležitější zachování klidu a pořádku, do žádných neznámých experimentů při zapojování nepřizpůsobivých do pracovního procesu, aby nebyli stoprocentně závislí na dávkách, se raději ani nepouští. Se stálým nedostatkem peněz na sociální služby, na platy učitelů, lékařů, hasičů a tak dále, když musí vyplácet miliardy korun na bezpracné dávky, se Česko dlouho podobá lodi s dírou u kormidla. Jedni v potu tváře veslují a pumpují vodu a druzí se bez námahy s úsměvem na tváři vezou.

Na současném neměnném zákonném stavu se významně podílí především sociální demokraté, protože jejich posláním je od roku 1878 pomáhat chudým – napřed pomocí jejich lidových solidárních sbírek a nyní, což je mnohem pohodlnější, přímo ze státních peněz. Nějak podobně jako kdyby udělal kozla zahradníkem, bylo velkou a zásadní chybou Andreje Babiše, že do Programového prohlášení své druhé vlády optimisticky napsal, že ukončí zneužívání dávek a současně resort práce a sociálních věcí naprosto neodpovědně svěřil ČSSD…! Od šéfa hnutí ANO je hezké, že zvyšuje důchody lidem, kteří celý produktivní život vstávali ráno do práce, pracovali a platili povinné důchodové pojištění, ale na straně druhé by měl okamžitě a nekompromisně vzít peníze těm, kteří od roku 1990 jako práceschopní ještě nepracovali a přitom si ze sociálního systému, do kterého sami nikdy nepřispěli ani desetníkem, berou bez nejmenšího studu každý měsíc tisíce!! Podrobné informace, kdo podle zákona není osobou v hmotné nouzi a nebo, kdo má nárok na příspěvek na živobytí, jsou zde.

Pro získání věrohodných podnětů pro svou práci, a aby se mohla blíže seznámit se způsobem života zdejších obyvatel, rozhodla se poslankyně Eva Fialová /ANO/, že bude půl roku bydlet v ústecké vyloučené lokalitě Předlice. Přestože již v roce 2004 pracovala jako dobrovolník v africké Ghaně a může srovnávat, spoustu věcí u obyvatel v Předlicích nechápe. Například, proč si myslí, že stát pro ně nic nedělá – a nebo proč jsou ještě ve 21. století schopni vytvářet tak neskutečně velké hromady zapáchajících odpadků v blízkosti míst kde bydlí? O dost nevšední ústecký “studijní pobyt” paní poslankyně Fialové se mimo jiné zajímá také ministryně práce a sociálních věcí Jana Maláčová /ČSSD/. Bližší podrobnosti včetně fotopřílohy jsou ve zdrojovém článku Policii jsem volala už dvakrát, říká poslankyně, která bydlí v ghettu“.

Protože vládní představitelé způsobu života potomků nejpočetnějšího neevropského etnika (prapředkové Cikánů přišli na území středověké Evropy z Indie) pořádně nerozumí, v marné snaze je do majoritní společnosti začlenit, se dopouští různých chyb (třeba představitelé obcí nedisponují potřebným počtem nekvalifikovaných pracovních míst pro veřejně prospěšné práce). V osnovách základních škol není zatím dostatečně zdůrazněno, že odpadky z domácností se nevyhazují z oken, ale do odpadových nádob k tomu určených a nebo, že do jídla uschovaného na druhý den a dny další nevstupují podle starých obyčejů žádní zlí duchové. Rodiny, které nemají ve zvyku vařit (někdy proto, že pro odpojený plyn nebo elektřinu ani na čem vařit nemají) si kupují jídla, která se vařit nemusí. Když někteří neumí počítat, koupí si jídla mnoho a to se jim potom, když ani neví, že se musí uchovávat v chladu a nemají chladničky, brzy zkazí a tak musí jídlo zbytečně vyhazovat…! Koho snad zajímá, jakým potížím musí Babišova vláda při integraci čelit, může si otevřít “připojené dokumenty” pdf o velikosti 599 kBz května 2019. Bližší zde.

A na závěr zajímavost. Z celkového počtu patnácti vlád České republiky byla ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy /MŠMT/ řízena sociálně demokratickými ministryněmi a ministry pětkrát– ale rozhodně nikdo z nich si žádné plusové body za rozvoj procesu výchovy připsat nemůže! I když zákon “o povinné základní školní docházce” stále platí a pro snadnější výuku zdravotně a mentálně znevýhodněných žáků a žákyní byl ministry a ministryněmi školství ČSSD a nestraníky za ČSSD (v letech 1998-2017 to byli Eduard Zeman, Petra Buzková, Marcel Chládek, Kateřina Valachová a Stanislav Štech) postupně experimentálně zaváděn specializovaný inkluzní systém vzdělávání, zatím budí velké rozpaky…! Přišel na obrovské peníze, a praktické pozitivní výsledky nepřinesl.

Autor: Petr Šindelář

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc srpen 2019: *****

Zdenka Brancuská 500,- Kč, ing. Jan Dvořák 400,- Kč, Václav Červinka 200,- Kč, Vladislav Vydra 100,- Kč, Pavel Kosmata 100,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Rudolf Roedling 500,- Kč, František Šmíd 600,- Kč, Petr Vrchovský 500,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Roman Foff 500,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Oldřich Smejkal 1000,- Kč, Miloslav Konopiský 200,- Kč, Helena Novotná 300,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Nezn. dárce 222,- Kč, Libor Heidler 200,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, Josef Loupanec 500,- Kč, Michal Škurek 100,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, Ladislav Adamec 100,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Martina Kosková 500,- Kč, Mgr. Eva Kocábková 500,- Kč, Miloš Kořínek 100,- Kč, Ondřej Svatoň 50,- Kč, Tatiana Vráblová 200,- Kč, Rostislav Jendrejčík 50,- Kč, Marie Švajdová 200,- Kč, Martin Svoboda 100,- Kč, Martin Reiser 200,- Kč, Jan Janát 500,- Kč, Milena Trulley 333,- Kč, Marek Janičko 200,- Kč, Pavel Šána 100,- Kč, Václav Tykvart 200,- Kč, Aleš Votruba 250,- Kč

Celkem za měsíc: 11 955,00 Kč
Vybráno 34.15%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 2 280 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (24 votes, average: 4,83 out of 5)
Loading...
loading...
politicon-eshop voxpopuliblog
147 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.