babismlha
4.2.2017
Kategorie: Ekonomika

Nerovnost před zákonem

Sdílejte článek:

MIROSLAV SLÁDEK

Jenom stručná rekapitulace úvodem. Místopředseda vlády řečený „Pindík“ využil možnosti vydat jako majitel Agrofertu jednokorunové dluhopisy, ze kterých se nemusí platit daň. Tento krok v sobě skrývá dvě úskalí, za prvé firma vydává dluhopisy proto, aby si získala kapitál například na další rozvoj, jelikož ale dluhopisy vydával a kupoval majitel firmy, žádné peníze zvenku samozřejmě nezískala. Pokud účel vydávání dluhopisů není naplněn, pokud je to obchod jen fiktivní, ve skutečnosti sloužící jen ke zkrácení daně, potom se z toho stává daňový delikt, a finanční úřad by daň měl doměřit, samozřejmě i s penále. Je třeba připomenout, že Pindík takto získá ročně 90 milionů korun čistého příjmu (tedy nezdaněných) a státní kase, kterou má na starosti tak uniká téměř 14 milionů korun samozřejmě také ročně.

Za druhé Pindík neprokázal, že v době nákupu měl k dispozici potřebnou částku přes jeden a půl miliardy korun. Přitom je všem, kdo se kdy dostal do neblahého kontaktu s finančním úřadem, že důkazní břemeno je na plátci daně, ne na jeho správci. Pro jistotu přeloženo do češtiny, finančnímu úřadu stačí se něco jenom domnívat, dokazovat nemusí vůbec nic, zato nebohý občan se musí hájit a pokud mu to úřad přikáže, musí prokázat třeba i to, že v Sarajevu na Ferdinanda nestřílel.

Tyto dvě skutečnosti by měly okamžitě přitáhnout pozornost finančního úřadu. Ten by měl vydat jeden nebo libovolné množství potřebných daňových výměrů, které by postihly nejprve 1,5 miliardy korun, které byly použity na nákup dluhopisů, jelikož ty v jeho zdaněných příjmech nefigurovaly. Jelikož nákup dluhopisů byl pouze fiktivní a měl sloužit k získání nezdaněného příjmu, musí následovat další daňové výměry. Ovšem vzhledem k neuhrazení daní musí následovat potřebné množství výměrů daňového penále.

A to by suma sumárum mohla být částka až přesahující půl miliardy, o které by byl bohatší státní rozpočet České republiky. Do té doby, než bude dlužná částka uhrazena, měl by finanční úřad, blokovat potřebné částky na účtech Pindíka a jeho firem.

Opravdu kardinální problém nastává však v okamžiku, když si uvědomíme, že finanční úřady jsou podřízeny Pindíkovi. Když se jedná o obyčejného občana České republiky, tak se chovají finanční úřady hůře než gestapo. Když jde však o přivandrovalce, který sice přebrodil jen řeku Moravu, ale je v České republice jen proto, aby kořistil z jejího majetku a fungující ekonomiky, a ještě k tomu, je nadřízeným finančních úřadů, jsou najednou FÚ hluché a krotké jako eunuši, strážci harému, zmrzačené, bezpohlavní to bytosti.

ZDROJ: Miroslav Sládek

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc září 2020: *****

František Šmíd 700,- Kč, ing. Jan Dvořák 400,- Kč, Roman Dubravský 500,- Kč, MUDr. Miroslav Kameníček 1000,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Petr Jan 300,- Kč, Roman Foff 500,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Jiří Sieja 200,- Kč, Marek Janičko 250,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Pavel Novák 200,- Kč, Miloš Kořínek 100,- Kč, Robert Schlesinger 100,- Kč, Miloslav Konopiský 200,- Kč, Jan Horáček 500,- Kč, Martin Štěpánek 400,- Kč, Martin Vavrinka 100,- Kč, Helena Novotná 300,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Jan Kupka 1000,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, Mirko Hampl 200,- Kč, MUDr. Iva Niemcová 100,- Kč, Jan Bezděk 500,- Kč, Květa Sekyrová 200,- Kč, Libor Heidler 200,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč, Jiří Ovčáček 100,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, Stanislav Esner 500,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Pavel Janeček 500,- Kč, Ladislav Adamec 200,- Kč, Marin Svoboda 100,- Kč, Ladislav Oudes 500,- Kč, Miloslav Gajdušek 100,- Kč, Martin Reiser 200,- Kč, ing. Jiří Klumpar 100,- Kč, Ondřej Svatoň 50,- Kč, Bohuslav Maceška 50,- Kč, Milena Trulley 333,- Kč, Václav Tykvart 100,- Kč, Jiří Sika 238,54 Kč, Aleš Votruba 250,- Kč, ing. Lukáš Vašíček 200,- Kč, Zdeňka Jindrová 50,- Kč

Celkem za měsíc: 14 821,54 Kč
Vybráno 42.34%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 29 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (18 votes, average: 4,89 out of 5)
Loading...
politicon.cz

Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.