CHANOVBYDLENICIKANI
30.1.2018
Kategorie: Multikulturní soužití

Nepřizpůsobiví by chtěli jako občané ostatní bydlet slušně a nejlépe zdarma

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (26 votes, average: 4,88 out of 5)
Loading...
Sdílejte článek:

PETR ŠINDELÁŘ

Otázkou zůstává, čemu vlastně státem placení aktivisté osoby nepřizpůsobivé učí a co některé občany minority nutilo si pronajatá obydlí systematicky ničit…

Všichni, kteří se loni před říjnovými volbami (jako třeba Babišovo ANO, Okamurova SPD a Bartošovi Piráti) předháněli ve slibech, jak u nás změnou zákonů “zatočí se zneužívači dávek a parazity“, budou muset ke svému překvapení počítat s tím, že v mnoha případech těžce narazí– protože pokud budou chtít osobám nepřizpůsobivým nařídit více zákonných povinností, začnou čelit tvrdému odporu mezinárodních humánních institucí založených mimo jiné i na ochranu evropské chudiny – ke kterým patří zejména Rada Evropy, Amnesty International a Evropská unie.

Pokud mezi reálná řešení jak v České republice zlepšit život nepřizpůsobivé menšině, i nadále patří zvyšování úrovně jejího vzdělání, potom musí být povinná školní docházka do základní školy skutečně povinná, což zatím stále bohužel není! Jedním z důvodů liknavého chození menšiny do školy může být “jedna drobná okolnost”, že menšinová mládež není vždy úplně ochotná plně respektovat pedagogy původem z majority a za dostatečné autority je nepovažuje! Když je romská mládež z důvodu mentálního postižení přeřazována z běžných škol základních do škol praktických, romská komunita žije v ČR s ukřivděným pocitem, že je degradována a nemá svobodný přístup ke kvalitnímu vzdělávání…! V takové situaci potom ovšem otázkou č. 1 a stále bez odpovědi zůstává– proč předchozí české vlády neměly větší zájem na tom, aby právě romskou mládež a nejen na základním stupni školství v ČR učili v mnohem větší míře především speciálně vzdělaní pedagogové (a asistenti pedagogů) romské národnosti??

Každý, kdo tuzemskou romskou problematiku příliš detailně nesleduje, si může připomenout základní údaje “na základě čeho v ČR probíhá od roku 1997 integrace Romů” – v článku “Lidským právům jednobarevná vláda pomůže, tvrdí ministr Pelikán. Dostal je na starosti, speciální ministerstvo končí“.

Tři níže uvedené zpravodajské články výstižně ilustrují, že i přes dvacetileté snažení minulých českých vlád – začleňování romské menšiny do majoritní společnosti v podstatě vůbec dodnes nefunguje. Názorným příkladem by mohla být poměrně častá, pohádkově laděná manipulativní prohlášení ministrů ČSSD bývalé vlády Bohuslava Sobotky (třeba jak usilovné pracovali na novém zákoně o sociálním bydlení, který ale dodnes neexistuje!). A také ostatní hodně nepravdivá (v podstatě lživá!) tvrzení ministrů ČSSD Sobotkovy vlády “o úspěšné integraci Romů v letech 2014-2017″, jsou bohužel v rozporu se skutečností. Protože, kdyby tomu bylo jinak, nemohlo by se ještě v současné době psát o situaci v Karviné způsobem, jak se o tomto městě píše v prvním článku “Z karvinského sídliště mizí domy i lidé. Starousedlíky má před problémovými sousedy ochránit plot“.

Vedle několika měst v ČR dalších, je dnes například město Kladno již jako jedna velká sociálně vyloučená lokalita, protože má velmi vážný problém se čtyřmi tisícovkami lidí. Bližší údaje jsou ve druhém článku “Kladno má 4000 tisíce lidí, kteří obtěžují. Výjimky nevidím, tvrdí primátor Volf“.

Viditelným výsledkem “asijského tržního talentu Romů”, kteří se dříve snažili si ve svém nuzném životě bez kvalifikace a práce finančně přilepšit, jsou až do dnešních dnů vybydlené domy. Obydlí zničená Romy pochází z dob, kdy v ČR ještě bylo možné ve Sběrných surovinách zpeněžit prakticky cokoliv. Například ze zdí bytů a domů vybourané (přesněji řečeno zcela beztrestně ukradené) kovové vodovodní trubky, odpadní potrubí, elektrické vodiče, z chodeb a balkonů zábradlí, domovní vstupní dveře a tak dále. Doby, kdy Romové systematicky devastovali pronajatá obydlí, která přitom jejich majetkem nebyla, snad již naštěstí patří pouze do minulosti, protože výkup surovin od soukromých osob v hotovosti byl nedávno zrušen.

Jenže otázkou č. 2 a stále bez odpovědi zůstává – proč neschopné minulé české vlády Romům takový druh trestné činnosti tak dlouho tolerovaly a nedokázaly jim (i když se často jednalo o majetek soukromý) v ničení domů zabránit?? Je zajímavé, že zdevastovat někomu na ulici auto je trestné, ale v případě ničení bytů totéž v ČR zřejmě ještě zatím neplatí!! Státu ovšem nyní nezbývá vůbec nic jiného než na likvidaci hrůzostrašných vybydlených paneláků každoročně zbytečně vynaložit 100 milionů korun (a celkem bude potřeba 5 miliard). Bližší údaje jsou ve třetím článku z roku 2016 “V Chanově jdou k zemi dva paneláky, sutiny se použijí na jinou stavbu“.

Pokud podle loni provedeného vládního průzkumu žije v ČR cca 248.500 občanů romské menšiny a údajně polovina z nich se v roce 2014 do majoritní společnosti již úspěšně začlenila, tak potom by logicky muselo být romské občany v počtu asi 124 tisíc osob v běžných občanských povoláních někde vidět – kde by si svou vlastní kvalifikovanou prací (a nikoliv jen při zametání ulic a parků) dokázali vydělat dostatek peněz na obživu a bydlení a již nemuseli žádat o žádné sociální dávky v hmotné nouzi.

Občané české majority by asi měli přímo ideálně už konečně laskavě pochopit, že občané romské minority jsou ale vážně naprosto jiní a měli by se jim raději přizpůsobit (a nikoliv opačně). Protože v českých, moravských a slezských luzích a hájích Cikáni (a ani Romové) zcela zaručeně žádné historické kořeny nemají. Podle jedné z teorií prapředkové Cikánů pocházejí od břehů posvátné indické řeky Gangya během 9. až 15. století našeho letopočtu začali za lepším životem masivně migrovat směrem na západ na území dnešní Evropy – a postupem času se až na malé výjimky usadili prakticky na celé zeměkouli.

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc prosinec 2018: *****

Rudolf Roedling 1000,- Kč, Jan Klíma 100,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Ladislav Adamec 500,- Kč, Milan Černý 500,- Kč, Helena Novotná 200,- Kč, Václav Tykvart 200,- Kč, Oldřich Smejkal 1000,- Kč, Jakub Malinovský 111,11 Kč

Celkem za měsíc: 4 111,11 Kč
Vybráno 11.74%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP

Latest posts by Redakce (see all)

Sdílejte článek:
loading...
politicon-banner
84 komentářů
  1. Redakce

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.