SlachtaJob_WxuHT9m
8.6.2021
Kategorie: Politika

Nepřísahá

Sdílejte článek:

VIDLÁK

Dneska se vrátíme ke Šlachtovi a jeho Přísaze. Pokud vím, zatím jsem mu věnoval jen jeden článek ve kterém jsem řekl, že si nemyslím, že bychom potřebovali stopadesátéšesté hnutí proti korupci, protože i kdyby nakrásně uspělo, ve výsledku to bude znamenat zase složitější byrokratické procedury při stavbě čehokoliv a všechny ty stavební mafie hochů co spolu mluvěj budou v klidu, protože na vyloupení Velké pyramidy byl zapotřebí pouze čas. 

 

Dále jsem tvrdil, že Šlachtovo proklamované měření stejným metrem začne nejpozději den po volbách stejně výběrové jako u všech ostatních, protože tak to v politice prostě chodí a být rovný chlap je luxus, který si politik může podržet pouze tehdy, když je ochoten rezignovat a odevzdat post někomu jinému. Pokud chce zůstat u koryta vesla, musí se především umět správně ohnout. 

Od té doby jsme se už někam posunuli a i bývalý plukovník se někam posunul. Dokonce se posunul tak, že mi stojí za další článek. 

Začnu obráceně… Šlachta i pár věcí udělal velmi dobře. Až mě překvapuje jak dobře je udělal. Jednak dokázal spustit start svého hnutí i v době koronaviru a podařilo se mu vymyslet takový postup, že jeho kampaň byla i přes koronavirová opatření a nemožnost masových akcí zcela kontaktní. V mé sociální bublině na fejsbůku se začalo objevovat stále více lidí, kteří mají Přísahu u profilové fotky. O Šlachtovi se začalo mluvit v hospodách a zdá se, že Robík byl po Zemanovi a Babišovi jediný, kdo si opravdu poctivě objel i malé vesničky, všude mluvil, sbíral podpisy, sliboval… a nepřísahal. 

Jako by si snad přečetl Kydy a z jeho slov se prozatím úplně vytratily řeči o nastavení protikorupčních pravidel. Zůstalo tam jen zdůrazňovaná osobní integrita a punc bojovníka proti politické špíně. Zdůrazňuje svojí morálnost, že nemá rodinu a že se může plně a zcela věnovat službě vlasti. V předchozích volbách rezonovalo, že Babiš je dost bohatý, aby nemusel krást. Teď bude rezonovat, že Šlachta nemá důvod zabezpečovat rodinu, když žádnou nemá. 

Jako by poslouchal Máru Prchala, dělá přesně to, co dělal Babiš a Bursík a Věci veřejné a Piráti. Nevymezuje se proti nikomu. Je nový, slibuje všem a nechává každého, ať si do Přísahy promítne své osobní politické touhy. Tak jak to dělali Piráti dokud byli noví. tak jak to dělal Babiš dokud byl nový. 

Kampaň je všeobecně pozitivní, je to taková podaná ruka, podobný optimismus jako ANO bude líp. Nemluví moc o covidu, nemluví moc o Evropě, nemluví ani o té korupci… nechává mluvit lidi, přikyvuje jim a “bude jejich přání v politice artikulovat.”

Ten chlap se do sněmovny dostane. Posbírá hlasy těch, kteří volili Babiše, ale teď jsou jím zklamáni, ale nejsou zklamáni tak, aby to najedné straně hodili Pirátům a na druhé Okamurovi. Dále posbírá hlasy těch, kteří i po pěti volebních obdobích zůstali optimisty a nezdolal je ani Bursík, ani TOPka, ani Věci veřejné, ani Piráti. Nebude jich sice už tolik co kdysi, ale smiřme se s tím, že existuje voličská skupina, která si patologicky přeje být oblbována a patologicky čeká, že stoprvní nové koště konečně začne dobře mést.

Vidlácky bych řekl, že jaký Šlachta jako politik doopravdy bude, to ještě neví ani on sám. Bude velký rozdíl, jestli skončí v opozici nebo bude přizván do vlády.  Ale jednoznačně říkám, že ten chlap dělá kampaň správně, aby se do sněmovny dostal. 

Upřímně… mám kolem sebe více šlachtovců než jsem si myslel, ale narozdíl od příznivců Volného nebo Pirátů mě neobtěžují. Nevnucují mi žádné věčné pravdy, nehaní mě za zradu jejich ideálů, nemluví v jednom kuse o válce proti všemu, nechtějí po mě, abych četl Aeronet nebo Bakalonoviny. Nemluví o Flákanci, nemluví o tom, že už začal Třetí světová.  Tohle bude také bod pro Přísahu – jednoduše proto, že všichni ostatní se do kampaně pustili dost zostra. Jednak jejich antipatie trvají už od loňského covidního jara a prozatímním vyvrcholením byl Babišův projev ve sněmovně, kdy Andrej předvedl Schroderovský krok stranou a místo aby opozice útočila na premiéra, předešel je a zaútočil sám. Zřejmě s tím bude mít úspěch, protože potrefené husy kejhaly ještě týden a podařilo se jim, aby si pravdoláskařské ovečky Babišův projev přečetly nebo poslechly. 

Vedle takto vedené kampaně, kdy všechny sračkomety pojedou na tři směny, všechno bude dovoleno a čeká nás celá řada kauz typu Feri,  pak snadno zazní  virbl a vejde Šlachta celý v bílém… Ne, na všechny to nezafunguje, ale čím více špíny na sebe ostatní nakydají, tím lépe na tom Šlachta bude. 

Navíc má jednu prozatím nedoceněnou výhodu – všichni o něm říkají, že je Babišova varianta B. Což znamená, že jeho voliči nebudou zklamáni, když s Babišem udělá koalu. Ministr vnitra Šlachta a ministr spravedlnosti Přísaha. Umíte si to představit? Já tedy ano. 

Já vím, že jsem s tím hrozně otravnej, ale on ten covid fakt končí. V Izraeli už běžně mluví o tom, že covid pasy jsou zbytečné a zbytečné je i další očkování, protože imunity bylo dosaženo. Žádné indické, brazilské ani jiné mutace na tom zatím nic nezměnily. Dejte tomu dva měsíce a podobné to bude i tady. Politici si všimnou toho, co jsem psal včera a začnou se předhánět v odstraňování opatření. A vsaďte se, že Babiš v tom bude vynikat. On bude ten, kdo bude zosobněním toho, že žádné covid opatření nezůstane trvale. On bude objíždět republiku v té nejdůležitější předvolební chvíli a bude osobně dokazovat, že obavy nad trvalým zarýglováním byly zbytečné. Dokonce mám z některých babišových projevů pocit, že už to ví a jen to nechce uspěchat, aby opozice ještě zaměřila své hnojomety na covid téma…  a pak aby velkolepě a draze střílela mimo. 

Babiš se už podle mě celkem jasně chystá na kampaň pocovidové obnovy. Dočkáme se velkých a ještě větší vizí. A tam v pozadí bude stát Šlachta, aby hladce odchytával ty, kteří Babišovi jeho pohádky nežerou, protože už vědí, co je zač a tak je bude krmit svými novými pohádkami. Zároveň Šlachta bude odchytávat ty, kteří chtěli volit Piráty, ale lekli se o své majetky a daně a nevěří Fialovi, že by Bukanýry v koalici udržel na uzdě. Přece jenom tu máme hodně podnikatelů, kteří nechtějí mít vysokou daň z nemovitosti za svojí provozovnu, skládeček, továrničku a podobně. Pro ty může být Přísaha přijatelná alternativa. 

Zkrátka a dobře, v posledních týdnech na mě Šlachta dělá dojem, že poslouchá dobré rady a pracuje systematicky na tom, aby se do sněmovny dostal. Dovedu si teď už i představit, že si sáhne na deset procent. Že se možná přiblíží i Okamurovi. Dovedu si to představit, protože se dokázal odlišit. Dokázal si zařídit podpisy v době, kdy se nesměli lidi scházet venku a teď objíždí ta místa, kde byl naposled Zemák s tehdejší ČSSD.  A nepřísahá – nechává mluvit ostatní a jen přikyvuje.  Podle mě se mu to podaří.  

 
Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc červen 2021: *****

ing. Jan Dvořák 500,- Kč, Ilja Baudyš 500,- Kč, Marek Janicko 250,- Kč, Petr Keklak 100,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Jiří Sajbrt 1000,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Anonym 1000,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Vlastimil Kornas 111,- Kč, Matouš Gaudl 500,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Karel Klouček 500,- Kč, Pavel Janeček 300,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Martin Vavrinka 50,- Kč, Jiří Sika 200,48 Kč, David Bezděk 250,- Kč, Anonym 1000,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, Dagmar Bowyer 500,- Kč, MUDr. Iva Niemcová 100,- Kč, Milan Tahovský 1000,- Kč, Mojmír Prokop 1000,- Kč, Anonym 100,- Kč, Jiří Peterka 1000,- Kč, František Sous 200,- Kč, Renata Doležalová 500,- Kč, Jiří Ovčáček 100,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, Jan Petr 300,- Kč, Václav Tykvart 100,- Kč, Otakar Ježek 200,- Kč, Miroslav Hloušek 111,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč, Jiří Novák 150,- Kč, Ladislav Adamec 200,- Kč, Miloš Kořínek 100,- Kč, Martin Svoboda 100,- Kč, Pavel Kosmata 200,- Kč, Arpád Krausz 250,- Kč, ing. Jiří Klumpar 100,- Kč, Bohuslav Maceška 100,- Kč

Celkem za měsíc: 15 622,48 Kč
Vybráno 44.63%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 2 023 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (22 votes, average: 2,95 out of 5)
Loading...
18 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-)