lesbos2
17.9.2020
Kategorie: Multikulturní soužití

Nepřipomíná Vám to Chánov?

Sdílejte článek:

JINDŘICH KULHAVÝ

KULHAVÝV oparu způsobeném covidovou hysterií podporovanou médii a všemi těmi stojícími ve frontě na velmi nepříjemné vsunutí dlouhé sondy do nosních dutin a doufajících v pozitivní výsledek u sebemrskačů a negativní u lidí potřebujících vyjet do zahraničí či odehrát důležitý zápas, přičemž už víme, že samotný závěr záleží na vůli posuzujícího, protože pravdivost závěru jednotlivého testování má tendenci podobat se loterii, zapadají jiné události. Jsou podstatně důležitější, jenže koho by zajímali, když právě pere roušku, jejíž ochrana před virem je asi taková, jako funkce plastového nárazníku Fiata pětistovky při styku s rozjetým kamionem.

Středozemní moře je momentálně místem, kde se dějí věci. Skončily dovolené, takže lidí cachtajících se v jeho vodách ubylo. Ne moc, protože opět naplno funguje přívoz mezi Libyí a Evropou, kterou první desítky až stovky metrů zajišťují libyjští pašeráci lidí, aby jejich pasažéry později převzaly posádky tzv. humanitárních lodí vlastněných neziskovými organizacemi, mezi které,mimo jiné, patří i Lékaři bez hranic. Občas se něco nepovede, takže se nedávnou údajně utopilo 24 lidí, když se s nimi převrhnul člun. Muselo jít o kapesní plavidlo, většinou jsou používána ta s mnohem větší kapacitou. Možná se tedy někdo opět snažil zahrát na strunu solidarity, nebo měli dotyční skutečně smůlu, protože většinou jsou pašeráci domluveni na místě předání nebohých uprchlíků a vše je zajištěno tak, aby neexistovalo riziko, že si vymáchají své iphony. Je tedy divné, že se v blízkosti potápějícího se gumáku nevyskytoval žádný zachránce. Jde o skutečně závažné pochybení vrhající na dosud dokonale fungující soukolí stín pochybností, dělají li převaděči na obou stranách svou práci dobře. Pravdou zůstává, že jde o výjimečné selhání, protože nebyl nahlášen zvýšený výskyt žraloků v teritoriálních libyjských vodách. Tyto paryby jsou natolik praktické, že by se při zvýšeném přísunu kvalitní potravy do této lokality dávno přesunuly.

Když už jsme se nečekaně přesunuli k migrantům, ještě chvíli u nich zůstaneme. Ostrov Lampedussa sice patří Itálii, ale je nejblíže k libyjským břehům. Stal se tak překladištěm migrantů z lodí evropských převaděčů, čtěte pašeráků z neziskových organizací. Přestože do Evropy je to ještě hodně daleko, nikdo se nezabývá navracením nadržených samečků těšících se na evropský standard a na naše holky, ale všichni jsou následně transportováni dále na naši pevninu. Nicméně obyvatelé ostrova se dostali do situace, kdy život v jejich domovech připomíná peklo. Na to nebere nikdo ohled. Stejná situace je však i na řeckých ostrovech. Tam je to ještě horší v tom, že se vše chystá na očekávaný konflikt s Tureckem. Hrdé desetimilionové Řecko se bude muset postavit osmdesátimilionovému Turecku. A zdá se, že bez výrazné podpory států EU. O NATO není třeba hovořit, členem jsou oba státy a nezdá se, že by někdo na generalitě praštil do stolu a řekl:,,Dost!‘‘. Jenže tyto ostrovy sužují migranti také. Pro změnu připlouvající z Turecka. Záchytné tábory mají rozlohu menšího města a je v nich dost lidí na to, aby dokázali terorizovat své okolí. Trpělivost pohostinných Řeků má své hranice a možnosti státu nejsou nekonečné.

Nedávno použili migranti svou oblíbenou taktiku a vypálili tábor na Lesbosu. Připomíná to naše Romy, kteří jsou schopni vybydlet přidělené byty a vzápětí žádat o nové. Proslulé sídliště na předměstí Mostu a nedávno stržený panelový dům, který dlouho připomínal trosky středověkého hradu, jsou důkazem, že tato strategie funguje u nás i v Řecku. Spálit si či rozebrat vlastní domov proto, abych dostal lepší, to funguje tam, kde hra na solidaritu převažuje na logikou a pudem sebezáchovy. Takže německá kancléřka Merkelová už připravila plán, jak část žhářů přepravit do Německa a pokračovat tak v obohacování své země, to i přes odpor velké části samotných Němců. Samozřejmě jde o impuls, jak postupovat i v ostatních zádržných táborech, a přestože samotní Řekové o pomoc Merkelovou tentokrát nepožádali, tato tvář otevřených evropských dveří nadále demonstruje vlastní aroganci a vítá další odpad s islámských zemí.

Abychom závěr trochu odlehčili, s výjimkou několika žraloků bílých byl u chorvatského pobřeží spatřen plejtvák myšok. Tato velryba se ve Středozemním moři občas objeví a je jistým oživením těchto vod. Naopak u vstupu do Středozemního moře v místech, kde se jeho vody setkávají s Atlantikem, se objevilo několik rodin kosatek, z nichž některé zaútočily nečekaně na rybářské loďky. Kosatka patří k velmi inteligentním kytovcům a možná by jim šlo poradit, kde je výskyt bárek podstatně větší a pravděpodobnost úlovku vyšší. Například kdyby si vyřídili volný vstup do libyjských výsostných vod… Nynější doba je skutečně asi tou nejhorší, kterou od konce 2.světové války prožíváme. Problémů je skutečně moc a je smutné, že si většinu z nich dělají lidé jakoby naschvál sami. Také se ptáte, kam až to může dojít?

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc duben 2021: *****

ing. Jan Dvořák 500,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Jakub Malinovský 77,- Kč, Miloš Kraus 400,- Kč, Dagmar Bowyer 200,- Kč, Rudolf Roedling 500,- Kč, Peter Keklak 100,- Kč, Mirko Hampl 168,- Kč, Karel Klouček 500,- Kč, Milena Práglová 500,- Kč, Mgr. Luděk Tesarčík 200,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Anonym 222,- Kč, Roman Dubravský 500,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Ilja Baudyš 500,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Miroslav Hlousek 111,- Kč, Bc. Romana Kopecká 500,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč

Celkem za měsíc: 7 378,00 Kč
Vybráno 21.08%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 2 525 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (30 votes, average: 4,80 out of 5)
Loading...
politicon.cz
42 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.