panelaky
16.2.2021
Kategorie: Exklusivně pro PP, Společnost

Nepříjemně se to blíží aneb budoucnost patří králíkárně

Sdílejte článek:

LUBOMÍR VYLÍČIL

vylicilMichael Werner-Boelz, německý politik ze strany Zelených a současně z Božího dopuštění také šéf místní části Sever v německém Hamburku, vyhlásil válku rodinným domům. Dokud prý bude ve funkci, tak už žádný takový projekt nedostane stavební povolení.

Logicky. Protože tento typ obytné budovy je prokazatelně neefektivní, a to jak z hlediska zastavěné plochy, tak i ubytovací kapacity a spotřeby energie. Budoucnost patří králíkárně. Tak nějak podobně to stojí, černé na bílém, i v koaliční dohodě rudo-zelené vlády Hamburku, zvolené loni na jaře.

„Ve vícepodlažních bytových domech může být podstatně většímu množství rodin, anebo lidem, kteří hledají nový domov, nabídnuto bydlení, a to na stejné ploše, jak v rodinných domech,” řekl Werner-Boelz v rozhovoru pro časopis Welt. A aby nikdo nezůstal na pochybách, o koho mu skutečně jde a koho tím náznakem o „lidech hledajících domov” myslel, rozvinul svou tezi v dalším rozhovoru, tentokrát pro Hamburk Abendblatt. Hamburk je, podle něj, „městem touhy po nově příchozích”.

Tady vidíme celou politiku Zelených (a ostatních ultraliberálů) v kostce. Postupně zbavit běžné, pracující lidi dalšího kousku svobody – samostatného, nezávislého bydlení „ve svém”. Dotlačit je do nájemních smluv. Tedy do nejistého, závislého postavení a pod větší kontrolu. Přilákat lidi nekompatibilní kultury a důkladně je promísit s domácí populací. Nacpat to vše do činžáků, ve kterých se budou, vlivem nedostatku místa, soukromí a pokud možno v trvalé karanténě velice intenzivně obohacovat…

Je otázkou, co takové radikální politice řeknou Němci mimo zelený Hamburk. Podle Spolkového statistického úřadu je 31% z bytů, registrovaných v Německu v rodinných domcích. A touha po vlastní střeše nad hlavou, s kouskem trávníku rozhodně neustává. Stále zůstává snem (i když ne vždy dostupným) většiny tamějšího obyvatelstva.

Zdánlivě by se mohlo mávnout rukou, nad úlety jednoho úchyla na vzdálené radnici někde v Německu. Ať si to, spánembohem, Germání užijou…  Jenže Zelení u sousedů nebezpečně sílí a už pošilhávají po spolkové vládě. Od roku 2019 jsou celoněmecky nejsilnější stranou v průzkumech volebních preferencí.  Nijak přitom neskrývají, že to, co si nazkoušeli na aktivistických radnicích, hodlají přenést do politiky celostátní. Volby do Spolkového sněmu v zemi, s níž máme 818,8 km  dlouhou hranici, jsou plánovány už na 26. září.

Blíží se to k nám a velmi rychle.

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc září 2021: *****

ing. Jan Dvořák 500,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Marek Janicko 200,- Kč, Rudolf Roedling 500,- Kč, Pavel Burget 200,- Kč, Pavel Jurášek 100,- Kč, Robert Schlesinger 100,- Kč, Alena Albrecht 200,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Matouš Gaudl 500,- Kč, Zdeněk Vybíral 1000,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Oldřich Smejkal 1000,- Kč, Dr. Ilja Baudyš 1000,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Karel Kubela 83,- Kč, Jiří Obermaier 300,- Kč, Martin Vavrinka 50,- Kč, Anonym 100,- Kč, Milan Tahovský 1000,- Kč, Pavel Janeček 300,- Kč, Jiří Cígler 250,- Kč, MUDr. Iva Niemcová 100,- Kč, Anonym 200,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč, Karel Klouček 500,- Kč, Miloš Kořínek 100,- Kč, Jana Slabá 100,- Kč, Jiří Ovčáček 100,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, L. Skrobacek 149,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Václav Tykvart 100,- Kč, Jan Petr 300,- Kč¨, František Vrána 50,- Kč, Arpád Krausz 250,- Kč, ing. arch. Marie Tachezyová 200,- Kč, Zuzana Karlová 300,- Kč, Martin Svoboda 100,- Kč, ing. Jiří Klumpar 100,- Kč, Pavel Kosmata 200,- Kč, V. Trulley 333,- Kč

Celkem za měsíc: 13 765,- Kč
Vybráno 39.32%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 2 123 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (27 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
89 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-)