charlie-Gard1
4.7.2017
Kategorie: Společnost

Nepředstavitelná bolest rodičů a Evropa, která zabíjí své děti: Malý Charlie musí umřít

Sdílejte článek:

COM/HSP

Rodiče chtěli zkusit léčbu ve Spojených státech. Soud jim to odmítl … Evropský soud rozhodl, že rodiče kriticky nemocného dítěte nemohou zaplatit jeho experimentální léčbu ve Spojených státech, přesto, že na ni vybrali dost finančních prostředků a dítě musí zůstat v britské nemocnici a “umřít důstojně”.

Britští rodiče 10-měsíčního Charlieho prohráli boj s úřady. Evropský soud pro lidská práva jim odmítl poslední snahu zachránit jejich nemocného syna.

charlie4Malý Charlie Gard se narodil v srpnu minulého roku s vážným genetickým onemocněním známým pod zkratkou MDDS, což je nemoc na mitochondriální úrovni DNA. Lékaři prestižní londýnské nemocnice Great Ormond Street Hospital tvrdí, že naděje na záchranu chlapečka je velmi malá. Jeho situace bude podle nich buď stabilní, nebo ještě zhoršující a s velkou pravděpodobností by nezabrala ani léčba v USA.

Pokud se nemýlí, a Charlieho stav se nezlepší, popřípadě se bude stále zhoršovat, právě zde nastává kámen úrazu. Ukazuje se, že v jistém bodě zdravotního stavu mohou soudci a lékaři “vyhodnotit”, že daná “kvalita života” člověka je už neakceptovatelná. Lékaři totiž pouze na základě toho rozhodli, že přivodí chlapečkovi smrt přerušením podávání výživy a hydratace. To mělo nastat už od včerejšího dne.

Po poslední zoufalé výzvě rodiče, kteří prosili lékaře, aby si mohli své dítě alespoň vzít domů a uložit do jeho postýlky spát, konsilium rozhodlo, že jim ještě dá pár dní na rozloučení. Dítě si však domů vzít nemohou a loučit se s ním smí jen v nemocnici.

Tento několikaměsíční boj rodičů s lékaři, úřady a soudy sledoval celý svět. Celý svět byl pobouřen rozhodnutím soudců, které de facto nařizuje provést eutanazii na dítěti, a to proti vůli rodičů. Zarážející je, že pokud by se malý Charlie narodil například v Itálii, nebo jiné zemi, lékaři by mu umožnili žít. Na světě jsou totiž známy případy žijících takových dětí, které dosáhly již vyššího věku. I proto rodiče dítěte boj nevzdávali.

To, co Charlie podstupuje dennodenně v nemocnici, není úporná léčba. Proto smrt, kterou mu nařídili soudci přivodit, bude jednoduše aktivní eutanazie – přeruší mu přívod kyslíku a výživy poté, co jej nejprve nadopují sedativy (protože chlapeček projevuje pozitivní i negativní pocity, odpovídá na vnější stimuly). Bude se tedy jednat o aktivitu, kterou zabijí dítě, protože soud na podnět lékařů rozhodl, že se nevyplatí, aby dále žil nebo zkusil jinou léčbu. Soud tak rozhodl zároveň proti vůli rodičů, a očividně nerozhodl tak ani “v zájmu dítěte”. Toto rozhodnutí jde až za ohavnost potratů (kdy za dítě rozhoduje matka).

charlie-gard

Nicméně v pondělí ráno vyjádřil podporu rodičům prezident Donald Trump  a nabídl jim pomoc ze Spojených států.

“Pokud budeme moci pomoci malému Charliemu Gardovi prostřednictvím našich přátel ve Spojeném království a papeže, bylo by nám potěšením,” uvedl prezident Trump na osobním účtu Twitter.

.

Není tedy zatím jasné co se stane s malým Charliem, ale projev podpory od amerického prezidenta i papeže je dobrým znamením pro jeho rodinu.

ZDROJ: hlavnespravy.sk

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc leden 2022: *****

RNDr. Richard Čapek CSc. 400,- Kč, Ilja Baudyš 500,- Kč, Miroslav Příkopa 500,- Kč, MUDr. Richard Domín 200,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Pavel Fila 50,- Kč, ing. Jan Dvořák 500,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Marek Janičko 250,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Jiřina Gyárfásová 1000,- Kč, Matouš Gaudl 500,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Václav Žižka 500,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Daniela Frumarová 500,- Kč, Zdeněk Vybíral 1000,- Kč, Karel Klouček 500,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Vlastimil Kornas 111,- Kč, Karel Kubela 100,- Kč, Jiří Stejskal 500,- Kč, Ladislav Adamec 200,- Kč, Martin Vavrinka 50,- Kč, Pavel Janeček 300,- Kč, Jiří Obermaier 300,- Kč, Peter Keklak 100,- Kč, Anonym 500,- Kč, Jiří Dobruský 200,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč, Petra Rohlíčková 111,- Kč, Zuzana Karlová 300,- Kč, Miroslav Hloušek 111,- Kč, Blahomír Skoupý 200,- Kč, Jan Petr 300,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Václav Tykvart 100,- Kč, Pavel Sejrek 200,- Kč, Jiří Ovčáček 100,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, ing. Antonín Zlínský 1000,- Kč, Oldřich Smejkal 1000,- Kč, Radek Láznička 150,- Kč, Jiří Langr 1000,- Kč, Jaroslav Vlk 100,- Kč, Arpád Krausz 250,- Kč, Marie Tachezyová 200,- Kč, Anonym 333,- Kč, Martin Svoboda 100,- Kč, ing. Jiří Klumpar 100,- Kč, Pavel Kosmata 200,- Kč, V. Trulley 333,- Kč, Věra Holá 200,- Kč, Aleš Votruba 250,- Kč, Zdeňka Jindrová 50,- Kč, Pavel Burget 200,- Kč, Zdeňka Horníčková 200,- Kč, Miroslav Andreska 500,- Kč, Dagmar Sokolová 200,- Kč, Jiří Sika 100,- Kč

Celkem za měsíc: 19 349,00 Kč
Vybráno 55.28%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 220 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (16 votes, average: 4,75 out of 5)
Loading...