charlie-Gard1
4.7.2017
Kategorie: Společnost

Nepředstavitelná bolest rodičů a Evropa, která zabíjí své děti: Malý Charlie musí umřít

Sdílejte článek:

COM/HSP

Rodiče chtěli zkusit léčbu ve Spojených státech. Soud jim to odmítl … Evropský soud rozhodl, že rodiče kriticky nemocného dítěte nemohou zaplatit jeho experimentální léčbu ve Spojených státech, přesto, že na ni vybrali dost finančních prostředků a dítě musí zůstat v britské nemocnici a “umřít důstojně”.

Britští rodiče 10-měsíčního Charlieho prohráli boj s úřady. Evropský soud pro lidská práva jim odmítl poslední snahu zachránit jejich nemocného syna.

charlie4Malý Charlie Gard se narodil v srpnu minulého roku s vážným genetickým onemocněním známým pod zkratkou MDDS, což je nemoc na mitochondriální úrovni DNA. Lékaři prestižní londýnské nemocnice Great Ormond Street Hospital tvrdí, že naděje na záchranu chlapečka je velmi malá. Jeho situace bude podle nich buď stabilní, nebo ještě zhoršující a s velkou pravděpodobností by nezabrala ani léčba v USA.

Pokud se nemýlí, a Charlieho stav se nezlepší, popřípadě se bude stále zhoršovat, právě zde nastává kámen úrazu. Ukazuje se, že v jistém bodě zdravotního stavu mohou soudci a lékaři “vyhodnotit”, že daná “kvalita života” člověka je už neakceptovatelná. Lékaři totiž pouze na základě toho rozhodli, že přivodí chlapečkovi smrt přerušením podávání výživy a hydratace. To mělo nastat už od včerejšího dne.

Po poslední zoufalé výzvě rodiče, kteří prosili lékaře, aby si mohli své dítě alespoň vzít domů a uložit do jeho postýlky spát, konsilium rozhodlo, že jim ještě dá pár dní na rozloučení. Dítě si však domů vzít nemohou a loučit se s ním smí jen v nemocnici.

Tento několikaměsíční boj rodičů s lékaři, úřady a soudy sledoval celý svět. Celý svět byl pobouřen rozhodnutím soudců, které de facto nařizuje provést eutanazii na dítěti, a to proti vůli rodičů. Zarážející je, že pokud by se malý Charlie narodil například v Itálii, nebo jiné zemi, lékaři by mu umožnili žít. Na světě jsou totiž známy případy žijících takových dětí, které dosáhly již vyššího věku. I proto rodiče dítěte boj nevzdávali.

To, co Charlie podstupuje dennodenně v nemocnici, není úporná léčba. Proto smrt, kterou mu nařídili soudci přivodit, bude jednoduše aktivní eutanazie – přeruší mu přívod kyslíku a výživy poté, co jej nejprve nadopují sedativy (protože chlapeček projevuje pozitivní i negativní pocity, odpovídá na vnější stimuly). Bude se tedy jednat o aktivitu, kterou zabijí dítě, protože soud na podnět lékařů rozhodl, že se nevyplatí, aby dále žil nebo zkusil jinou léčbu. Soud tak rozhodl zároveň proti vůli rodičů, a očividně nerozhodl tak ani “v zájmu dítěte”. Toto rozhodnutí jde až za ohavnost potratů (kdy za dítě rozhoduje matka).

charlie-gard

Nicméně v pondělí ráno vyjádřil podporu rodičům prezident Donald Trump  a nabídl jim pomoc ze Spojených států.

“Pokud budeme moci pomoci malému Charliemu Gardovi prostřednictvím našich přátel ve Spojeném království a papeže, bylo by nám potěšením,” uvedl prezident Trump na osobním účtu Twitter.

.

Není tedy zatím jasné co se stane s malým Charliem, ale projev podpory od amerického prezidenta i papeže je dobrým znamením pro jeho rodinu.

ZDROJ: hlavnespravy.sk

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc květen 2019: *****

Dagmar Karlíková 500,- Kč, Dagmar Bowyer 500,- Kč, Tatiana Vráblová 200,- Kč, Pavel Kosmata 100,- Kč, Miroslav Hlousek 111,- Kč, Vladislav Vydra 100,- Kč, Rostislav Jendrejčík 50,- Kč, Anonymní dárce 1984,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Marek Janicko 200,- Kč, František Šmíd 600,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Ivanka Trávníčková 300,- Kč, Ladislav Adamec 100,- Kč, Václav Tykvart 200,- Kč, ing. Jan Kocura 500,- Kč, Helena Novotná 200,- Kč, Libor Heidler 200,- Kč, Dagmar Lavičková 300,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Marek Švestka 500,- Kč, Ilja Baudyš 1000,- Kč, Milan Tahovský 500,- Kč, Rudolf Bláha 200,- Kč, Pavel Šána 100,- Kč, Michal Škurek 100,- Kč, Marin Vacek 500,- Kč, Luděk Kurka 100,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, ing. Jan Dvořák 350,- Kč, Ondřej Svatoň 50,- Kč

Celkem za měsíc: 11 545,00 Kč
Vybráno 32.98%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 20 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (16 votes, average: 4,75 out of 5)
Loading...
loading...
politicon-eshop voxpopuliblog
24 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.