charlie-Gard1
4.7.2017
Kategorie: Společnost

Nepředstavitelná bolest rodičů a Evropa, která zabíjí své děti: Malý Charlie musí umřít

Sdílejte článek:

COM/HSP

Rodiče chtěli zkusit léčbu ve Spojených státech. Soud jim to odmítl … Evropský soud rozhodl, že rodiče kriticky nemocného dítěte nemohou zaplatit jeho experimentální léčbu ve Spojených státech, přesto, že na ni vybrali dost finančních prostředků a dítě musí zůstat v britské nemocnici a “umřít důstojně”.

Britští rodiče 10-měsíčního Charlieho prohráli boj s úřady. Evropský soud pro lidská práva jim odmítl poslední snahu zachránit jejich nemocného syna.

charlie4Malý Charlie Gard se narodil v srpnu minulého roku s vážným genetickým onemocněním známým pod zkratkou MDDS, což je nemoc na mitochondriální úrovni DNA. Lékaři prestižní londýnské nemocnice Great Ormond Street Hospital tvrdí, že naděje na záchranu chlapečka je velmi malá. Jeho situace bude podle nich buď stabilní, nebo ještě zhoršující a s velkou pravděpodobností by nezabrala ani léčba v USA.

Pokud se nemýlí, a Charlieho stav se nezlepší, popřípadě se bude stále zhoršovat, právě zde nastává kámen úrazu. Ukazuje se, že v jistém bodě zdravotního stavu mohou soudci a lékaři “vyhodnotit”, že daná “kvalita života” člověka je už neakceptovatelná. Lékaři totiž pouze na základě toho rozhodli, že přivodí chlapečkovi smrt přerušením podávání výživy a hydratace. To mělo nastat už od včerejšího dne.

Po poslední zoufalé výzvě rodiče, kteří prosili lékaře, aby si mohli své dítě alespoň vzít domů a uložit do jeho postýlky spát, konsilium rozhodlo, že jim ještě dá pár dní na rozloučení. Dítě si však domů vzít nemohou a loučit se s ním smí jen v nemocnici.

Tento několikaměsíční boj rodičů s lékaři, úřady a soudy sledoval celý svět. Celý svět byl pobouřen rozhodnutím soudců, které de facto nařizuje provést eutanazii na dítěti, a to proti vůli rodičů. Zarážející je, že pokud by se malý Charlie narodil například v Itálii, nebo jiné zemi, lékaři by mu umožnili žít. Na světě jsou totiž známy případy žijících takových dětí, které dosáhly již vyššího věku. I proto rodiče dítěte boj nevzdávali.

To, co Charlie podstupuje dennodenně v nemocnici, není úporná léčba. Proto smrt, kterou mu nařídili soudci přivodit, bude jednoduše aktivní eutanazie – přeruší mu přívod kyslíku a výživy poté, co jej nejprve nadopují sedativy (protože chlapeček projevuje pozitivní i negativní pocity, odpovídá na vnější stimuly). Bude se tedy jednat o aktivitu, kterou zabijí dítě, protože soud na podnět lékařů rozhodl, že se nevyplatí, aby dále žil nebo zkusil jinou léčbu. Soud tak rozhodl zároveň proti vůli rodičů, a očividně nerozhodl tak ani “v zájmu dítěte”. Toto rozhodnutí jde až za ohavnost potratů (kdy za dítě rozhoduje matka).

charlie-gard

Nicméně v pondělí ráno vyjádřil podporu rodičům prezident Donald Trump  a nabídl jim pomoc ze Spojených států.

“Pokud budeme moci pomoci malému Charliemu Gardovi prostřednictvím našich přátel ve Spojeném království a papeže, bylo by nám potěšením,” uvedl prezident Trump na osobním účtu Twitter.

.

Není tedy zatím jasné co se stane s malým Charliem, ale projev podpory od amerického prezidenta i papeže je dobrým znamením pro jeho rodinu.

ZDROJ: hlavnespravy.sk

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc listopad 2020: *****

ing. Jan Dvořák 400,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Roman Dubravský 500,- Kč, Marek Janičko 250,- Kč, Jan Petr 300,- Kč, Jan Sabo 500,- Kč, Roman Foff 500,- Kč, Jiří Sika 200,- Kč, Miloš Kořínek 100,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Helena Novotná 300,- Kč, Martin Vavrinka 100,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Anonym 500,- Kč, Jan a Gabriela Horáčkovi 500,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, Pavel Janeček 300,- Kč, Anonym poštou 222,- Kč, MUDr. Iva Niemcová 100,- Kč, Petr Čermák 200,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Karel Klouček 500,- Kč, Martin Golombek 200,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, Václav Tykvart 100,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč, Libor Heidler 200,- Kč, Jiří Ovčáček 100,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Zuzana Karlová 300,- Kč, Arpád Krausz 250,- Kč, Bohuslav Maceška 100,- Kč, MUDr. Ilja Baudyš 1000,- Kč, Ondřej Svatoň 50,- Kč, Lubomír Vylíčil 5000,- Kč, Dagmar Bowyer 500,- Kč, Vlastimil Kornas 666,- Kč, Martin Svoboda 100,- Kč, Milena Trulley 333,- Kč, Aleš Votruba 250,- Kč, ing. Jiří Klumpar 100,- Kč, Martin Reiser 200,- Kč, Ludmila Kárská 200,- Kč, Zdeňka Jindrová 50,- Kč, Ladislav Adamec 200,- Kč, Olga Petrová 300,- Kč, Vítězslav Nováček 100,- Kč, Jan Bezděk 500,- Kč, Petr Hučín 50,- Kč

Celkem za měsíc: 19 771,00 Kč
Vybráno 56.48%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 153 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (16 votes, average: 4,75 out of 5)
Loading...
politicon.cz

Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.