juncker-jean-claude-120217
17.10.2018
Kategorie: Politika

Nepoučujte ČR o solidaritě, můžeme ji vyučovat

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (38 votes, average: 4,89 out of 5)
Loading...
Sdílejte článek:

FRANTIŠEK MATĚJKA

Předseda Evropské komise Juncker si znovu otřel boty o Českou republiku. Cituji: ´Chybí nám společná definice solidarity. Navrhnul jsem Maďarům, Čechům, Polákům a dalším, aby přijali alespoň děti bez doprovodu, bez rodičů, bez rodiny. Považuji za skandální, že to někdo odmítá, když Evropa skýtá na jejich ochranu prostor.´ Tak v tomhle už pro dnešek chybělo jenom slepé kotě a štěně bez nohy. Ty zabírají vždycky. Ne. To poslední, co Česká republika potřebuje, je společná definice solidarity. Nepotřebuje to ani Evropská unie.

Zaprvé: Solidarita je akt přirozený z přesvědčení, dobrovolný a nevynutitelný hlasováním v Bruselu. Cokoli jiného uměle nastaveného solidaritou není a nikdy nebude. Pokud jde o Českou republiku, tak jsme opakovaně pomáhali a pomáháme lidem v zahraničí i u nás, a to včetně sirotků. Jsou tu s námi statisíce lidí, rodin a dětí z mnoha států světa. To my bychom mohli vyučovat ostatní v Evropě, co je to integrace do společnosti. Tu jsme totiž zvládli rozhodně líp než Belgičané, Francouzi nebo Němci a mělo by to permanentně znít z úst našich politiků v Bruselu. Jenže my tam zatím nejsme a jiní se jim zjevně odmítají postavit.

A zadruhé: To, co lidem jako Juncker chybí, je respekt. Respekt k nám a k významu pojmu solidarita. Strana nezávislosti České republiky odmítá, aby nás mistroval opilec z Bruselu, jehož politika nás dostala do té slepé uličky. To, co chce Juncker zavést, žádnou solidaritou není. Ve skutečnosti jde jen o násilné vnucení důsledků vlastní hloupé imigrační a azylové politiky na všechny státy. Takové chování vůči naší zemi a lidem, kteří tady žijí, považujeme za naprosto nepřijatelné, protože tahle země a lidi tady mají na podstatně víc, než je tohle.

Autor: František Matějka, předseda Strany nezávislosti České republiky

frantisek-matejka18998175_0

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc leden 2019: *****

Jan Procházka 500,- Kč, Yvona Škurková 100,- Kč, Jaromír Ohnůtek 150,- Kč, Libor Heidler 200,- Kč, Petr Novotný 500,- Kč, Helena Novotná 200,- Kč, Ivanka Trávníčková 200,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, Robert Kulíšek 250,- Kč

Celkem za měsíc: 2 150,00 Kč
Vybráno 6.14%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 3 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
loading...
politicon-banner
25 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.