juncker-jean-claude-120217
17.10.2018
Kategorie: Politika

Nepoučujte ČR o solidaritě, můžeme ji vyučovat

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (38 votes, average: 4,89 out of 5)
Loading...
Sdílejte článek:

FRANTIŠEK MATĚJKA

Předseda Evropské komise Juncker si znovu otřel boty o Českou republiku. Cituji: ´Chybí nám společná definice solidarity. Navrhnul jsem Maďarům, Čechům, Polákům a dalším, aby přijali alespoň děti bez doprovodu, bez rodičů, bez rodiny. Považuji za skandální, že to někdo odmítá, když Evropa skýtá na jejich ochranu prostor.´ Tak v tomhle už pro dnešek chybělo jenom slepé kotě a štěně bez nohy. Ty zabírají vždycky. Ne. To poslední, co Česká republika potřebuje, je společná definice solidarity. Nepotřebuje to ani Evropská unie.

Zaprvé: Solidarita je akt přirozený z přesvědčení, dobrovolný a nevynutitelný hlasováním v Bruselu. Cokoli jiného uměle nastaveného solidaritou není a nikdy nebude. Pokud jde o Českou republiku, tak jsme opakovaně pomáhali a pomáháme lidem v zahraničí i u nás, a to včetně sirotků. Jsou tu s námi statisíce lidí, rodin a dětí z mnoha států světa. To my bychom mohli vyučovat ostatní v Evropě, co je to integrace do společnosti. Tu jsme totiž zvládli rozhodně líp než Belgičané, Francouzi nebo Němci a mělo by to permanentně znít z úst našich politiků v Bruselu. Jenže my tam zatím nejsme a jiní se jim zjevně odmítají postavit.

A zadruhé: To, co lidem jako Juncker chybí, je respekt. Respekt k nám a k významu pojmu solidarita. Strana nezávislosti České republiky odmítá, aby nás mistroval opilec z Bruselu, jehož politika nás dostala do té slepé uličky. To, co chce Juncker zavést, žádnou solidaritou není. Ve skutečnosti jde jen o násilné vnucení důsledků vlastní hloupé imigrační a azylové politiky na všechny státy. Takové chování vůči naší zemi a lidem, kteří tady žijí, považujeme za naprosto nepřijatelné, protože tahle země a lidi tady mají na podstatně víc, než je tohle.

Autor: František Matějka, předseda Strany nezávislosti České republiky

frantisek-matejka18998175_0

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc listopad 2018: *****

Jan Procházka 500,- Kč, MUDr. Ilja Baudyš 1000,- Kč, Václav Tykvart 200,- Kč, Milan Tahovský 1000,- Kč, Vít Fortelka 2019,- Kč, Helena Novotná 200,- Kč, Ivanka Trávníčková 300,- Kč, Jan Slaba 100,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč

Celkem za měsíc: 5 369,00 Kč
Vybráno 15.34%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
Sdílejte článek:
loading...
politicon-banner
25 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.