IDNESMUSLIM
13.8.2018
Kategorie: Multikulturní soužití

Nepoučitelná idnes?

Sdílejte článek:

MARTIN BRAUN

Už několik týdnu, s jistým úděsem sleduji seriál idnes o Islámu a muslimech v Česku. Nevycházím přitom z údivu a přemýšlím jak daleko jeho autor je schopen zajít ve své demagogii.

Jeden blog jsem tomuto seriálu už věnoval. Najdete jej zde. Tehdy jsem si bláhově myslel, že nakonec půjde jen o takové klasické poplkání o tom, jak je muslimská komunita v Česku malá a jak nikoho neohrožuje. Což je sice zavádějící, přesto víceméně pravdivé tvrzení. Zatím.

Nicméně autor následně přitvrdil a napsal článek o expertech vyvracejících mýty o Islámu. Tedy, jsem si skoro jistý, že původně tam nebylo slovo experti ale vědci ale mohu se mýlit. Nicméně oním expertem se nakonec ukázal pan Ostřanský a už tehdy se ukázal skutečný cíl tohoto seriálu. V jednotlivých bodech se pokoušel autor s panem Ostřanským vyvracet fámy a tu i tam přiznali, že ona fáma má vlastně reálný podklad ale následně vysvětlili, že ve skutečnosti je to pochopitelně úplně jinak. Ostatně, co vám budu povídat, počtěte si sami.

Před malou chvíli se objevil další díl onoho seriálu a tentokráte už se jedná o křišťálově čistý hard core, jestli víte co myslím.

Idea je prostá, skoro jako u svědků Jehovových. Všichni respondenti , Češi kteří se rozhodli přijmou Islám a odjeli se jej učit jsou jako přes kopírák. Prošli si krizovou situací v životě a náhle, skoro jako poselství z nebes, objevil se muslim, tu z Tunisu, tu odjinud, který jím ukázal, jak může být vše jednodušší a krásnější a stačí přitom jen málo. Jen pronést onu kouzelnou větu. Není Boha…a tak dále. A už vás mají, chtělo by se dodat.

Ale ne, cílem tohoto blogu není kritizovat nebo útočit na Islám a Muslimy. Chci jen ukázat neuvěřitelnou a trestuhodnou hloupost těch, kteří si myslí že systémem norimberských trychtýřů dokáží vnutit lidem myšlenky, které sami chtějí a považují za užitečné. Těch, kteří pokračují v práci autorů tvrzení, že tisíckrát opakovaná lež se stane pravdou. Jen toto tvrzení opráší a upraví ve smyslu že namísto lži používají colorovanou polopravdu. Píšu o hlouposti, protože každý rozumně uvažující člověk dnes ví, že není každý muslim terorista, stejně jako není každý Čech rasista. Jenže Islám je expanzivní. A i kdyby 70 procent muslimů bylo mírumilovných, tak těch zbývajících 30 procent dokáže udělat a dělá takové zlo, že je nutné se mít na pozoru, protože i mezi těmi 70 procenty může být dalších 30 procent, kteří se mohou nechat zviklat.

A naopak, jestliže je mezi Čechy, dejme tomu, 30 procent rasistů, tak těch zbývajících 70 procent jednoho dne může dojít do stadia, kdy mu podobné články a seriály, jaké produkuje idnes, polezou krkem do takové míry, že budou těch 30 procent následovat.

Ostatně, můžeme připomenout sousední Německo, kde byli náramně ochotní přijmout kdekoho odkudkoliv ale poté, co po silvestrovských násilnostech, kdy policie odmítala jednat a objevily se názory, že ty ženy si za znásilnění mohou samy protože se vyzývavě oblékají, tak v tom okamžiku okamžitě a bleskově přišel vzrůst preferencí protiimigračních politických subjektů.

Zdá se ale, že tohle někteří autoři a zodpovědní pracovníci idnes nechtějí vidět a tak asi onen seriál bude pokračovat a dočkáme se dalších lahůdek.

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc únor 2019: *****

Milan Tahovský 1000,- Kč, Jakub Malinovský 55,- Kč, Petr Macura 500,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Radek Mrňa 500,- Kč, Helena Novotná 200,- Kč, Jitka Rytířová 800,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Libor Heidler 200,- Kč, Milan Černý 500,- Kč, Věra Heyduková 200,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč

Celkem za měsíc: 4 705,00 Kč
Vybráno 13.44%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 14 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (23 votes, average: 4,96 out of 5)
Loading...
loading...
politicon-banner
33 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.