frparis
1.11.2016
Kategorie: Multikulturní soužití

Nepokoje v Paříži: Policie vyklízí tábor příchozích z džungle v Calais

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (15 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
Sdílejte článek:

SMK

Policie se na několika místech v centru Paříže střetla s migranty, kteří po vyklizení tábora v Calais obsadili bulvár v hlavním městě. Při vyklízení nepovoleného stanoviště se někteří migranti s pořádkovými jednotkami střetli, či předváděli hysterické scény. Mnoho z nich se totiž obávalo, že přijde o naději odcestovat do Británie, které se doposud nevzdali.

„Nebudeme nadále tolerovat ilegální tábory,“ řekl Hollande a policie tak zahájila operaci, která má podle prezidenta „stejnou povahu, jako operace při vyklízení tábora v Calais.“ Operace začala v 8 hodin ráno a Afghánci a Eritrejci se střetli s policií, údajně v obavách o svůj majetek, píše DailyMail.
.
Obyvatelé se shodují, že na zásadní převrat je již pozdě. Jedni tvrdí, že žadatele o cestu do Anglie by měla přijmout Anglie. Jiní tvrdí, že jakékoliv vyklízení a stěhování je jen laciné socialistické gesto, které v dlouhodobém výhledu neřeší migrační krizi.
.
Tři tisícovky migrantů, kteří v Calais okupovali tamní dálnici, se po vyklizení ilegální džungle vydali do Paříže, kde za podpory tamních humanistů opětovně obsadili Avenue de Flandre. Migranti uprchli z tábora v Calais ještě předtím, než se do něj vydaly pořádkové jednotky, které jej evakuovaly a tamní, většinou ilegální, obyvatele přestěhovali do jiných míst po celé Francii. Dav tří tisíc z nich se přesunul do hlavní třídy francouzského hlavního města, kde rozložil své stany a ulici okupuje. Je to další komplikace ve francouzském hlavním městě a zároveň to není jediný případ, kdy tento bulvár obsadili migranti.
.
Místní se obávají dvou věcí. Buď bude trvat dlouho, než se podaří ilegály z bulváru podruhé vyhnat, nebo se tito vrátí do Calais, a to i za pomocí neziskových organizací. Od prvního dne na bulváru operuje Adra a nabízí morální podporu a jídlo. Systém Francie nyní velmi ostře kritizuje samotná policie, která s hasiči vyšla do ulic.
.
Oficiální centrum, které zahrnuje i fotbalové hřiště, umožní jeho obyvatelům zůstat až deset týdnů. Během dvou let však pravděpodobně dojde k jeho uzavření. Další centrum pro ženy a děti bude otevřeno na předměstí hlavního města v Ivry-sur-Seine, bude mít kapacitu 350 míst a otevřeno by mělo být kolem přelomu roku.
.
.
Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc červen 2018: *****

Ludmila Karská 250,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Miroslav Meder 250,- Kč, Věra Vladyková 1000,- Kč, Ilja Baudyš 1000,- Kč, Helena Novotná 200,- Kč, Anonymní dárce 300,- Kč, Lukáš Vašíček 200,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, Petr Čermák 100,- Kč, David Bezděk 150,- Kč, Milan Tahovský 1000,- Kč, Vlastimil Kornas 333,- Kč, Libor Heidler 500,- Kč, Jan Bezděk 2000,- Kč, Tomáš Foldyna 1006,20 Kč (40 eur)

Celkem za měsíc: 9 039,20 Kč
Vybráno 25.82%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Redakce
Sledujte PP
Sdílejte článek:
politicon-banner
11 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.