CHEMITZ
27.8.2018
Kategorie: Multikulturní soužití

Nepokoje v Chemnitzu, lidé pořádají po vraždě Němce “hony na cizince” (video)

Sdílejte článek:

COM

Německý tisk píše: Německá vláda v pondělí odsoudila hony na cizince, které v Saské Kamenici (Chemnitzu) pořádají rozlobení občané po vraždě, která se tam v neděli odehrála. Do ulic vyšli naštvaní občané, kteří protestovali proti migraci a verbálně i neverbálně útočili na cizince arabského původu.

Do noční hádky, při které byl zabit Němec a dva další byli zraněni, měli být také dle svědectví zapleteni cizinci. Oběť měla údajně hájit ženu před obtěžováním, ale to zatím policie nepotvrdila.

NEPOKOJE A HONY 

„Takovéto nepokoje, hony na lidi, kteří vypadají odlišně, nebo pokusy šířit nenávist na ulicích, neakceptujeme,“ řekl podle týdeníku Der Spiegel mluvčí německé vlády Steffen Seibert. Federální vláda je podle něj „co nejsilněji“ odsuzuje.

Podle Seberta policie usilovně pracuje na tom, aby případ vyšetřila a pachatele postavila před spravedlnost. „Tak, a ne jinak, se v právním státě postupuje v případě trestných činů,“ zdůraznil vládní mluvčí.

V Saské Kamenici se v neděli po vraždě Němce konaly dva protesty proti migraci. I když policie ještě neřekla, kdo je z útoku podezřelý, přiznala jen, že do hádky byli zapleteni i cizinci.

Na prvním shromáždění po poledni pokojně demonstrovalo sto lidí. Další protest kolem 16.30 ale svolala ultrapravicová skupina fotbalových výtržníků Kaotic Chemnitz pod heslem „Pojďme společně ukázat, kdo vládně městu,“ uvedl týdeník Focus. Na toto shromáždění přišlo asi osm set lidí. Část z nich přitom útočila na cizince. Byli mezi nimi i neonacističtí hooligans z malé, asi padesátičlenné skupiny New Society, známých také jako NS Boys, kteří mají od roku 2006 zakázaný vstup na stadióny kvůli propagaci nacistické NSDAP.

POLICIE MLČÍ 

Policie zatím k vraždě z nedělního brzkého rána neposkytuje žádné nové informace. 
Kolem třetí hodiny došlo k hádce ve skupině asi deseti lidí z různých zemí. Během hádky byli pobodáni tři Němci ve věku 33, 35 a 38 let. Pětatřicetiletý muž pak v nemocnici následkům zranění podlehl. Nepotvrdila ani zprávy místního listu Freie Presse, že byla zajištěna vražedná zbraň, která měla být za scénou, kde se konaly oslavy 875. výročí založení města. Ty byly po tragédii ukončeny.

ZADRŽENI DVA CIZINCI 

Policie zadržela dva lidi ve věku 22 a 23 let. O jejich národnosti nic neuvedla, přesto se rychle začaly šířit spekulace. Zjišťuje, zda byli do hádky skutečně zapojeni. 

DOMNĚLÉ PŘÍČINY POLICIE POPÍRÁ 

Policie popřela, že by důvodem incidentu bylo obtěžování ženy cizinci: „Není žádný důkaz, že konfliktu předcházelo obtěžování.“ Policie varovala i před spekulacemi v médiích.


 

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc únor 2019: *****

Milan Tahovský 1000,- Kč, Jakub Malinovský 55,- Kč, Petr Macura 500,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Helena Novotná 200,- Kč, Jitka Rytířová 800,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Libor Heidler 200,- Kč, Milan Černý 500,- Kč, Věra Heyduková 200,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, Vlatimil Běhan 50,- Kč

Celkem za měsíc: 4 255,00 Kč
Vybráno 13.08%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP

Latest posts by Redakce (see all)

(Visited 12 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (17 votes, average: 4,94 out of 5)
Loading...
loading...
politicon-banner
117 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.